Skocz do zawartości
Forum

Mamusie 2005:)


Rekomendowane odpowiedzi

heloł. dziekuje za gratulacje i przyznam szczerze ze zapomnialam o tym watku na forum ;D.
tak jakos schodzilo.
najpierw bylam w szpitalu 12 dlugich, strasznych dni.. pozniej maluszek zajmowal mnie. teraz odnajduje czas ale jakos tak wychodzi ze sa inne mysli.
wczoraj bylam na imprezie z pracy. jako mama na macierzynskim budzilam ogolne zainteresowanie ;). na szczescie jest facebook i nk to i wiekszosc byla na biezaco w moim zyciu poprzez zdjecia, nie musialam wiec kazdemu opowiadac 'co tam u mnie' :).
Piotrus ma sie ok. ja rowniez. cesarka byla dla mnie wybawieniem od wszelkiego zlego.
byc moze tez uratowala mojego synka. ja w kazdym razie w 3 dniu po wyjsciu ze szpitala wpadlam w ferwor akcji i dzialania i od razu zajelam sie na maksa obojgiem dzieci. dwie kapiele dziennie, szkola, nauka, karmienie co 2h, itd.
kingusia zachwycona braciszkiem. chodzi i go obwachuje i czuje sie dumna gdy celnie okresli czy zmiana pieluchy byla priorytetem ;). mysle ze jest domowa specjalistka w tej materii ;). nie moze sie tylko doczekac chwili gdy Piotrus bedzie bardziej reagowal na podsuwane przez nia zabawki i opowiadane historie :).

http://www.suwaczek.pl/cache/e95ba2a587.png
http://www.suwaczek.pl/cache/9061b31c68.png
http://www.suwaczek.pl/cache/da1088495f.png

Odnośnik do komentarza

z cala pewnoscia bedzie i u was ok. nasze dziewczynki sa w wieku kiedy wiekszosc dzieci marzy o rodzenstwie, szczegolnie jesli sie go jeszcze nie mialo.
kinga nie moze sie juz doczekac kiedy bedzie mogla 'pogruchac' z Piotrusiem.

a swoja droga to spoznione ale nie mniej emocjonalne gratulacje bozena222 :)

mam zaliczone drugie zebranie w szkole i cale szczescie. straszliwe nudy. myslalam ze zniose jajo siedzac i sluchajac znow tego samego.
na nastepny raz wysle meza ;P.

http://www.suwaczek.pl/cache/e95ba2a587.png
http://www.suwaczek.pl/cache/9061b31c68.png
http://www.suwaczek.pl/cache/da1088495f.png

Odnośnik do komentarza

witam

EWA moja Dominia do tej pory nie chciała słyszczć o rodzeństwie, jak jej powiedzieliśmy o dziecku to przez jakieś 3 dni myślała że żartujemy i nie chicła o tym słyszeć ale powoli zaczęła sie przyzwyczajac a teraz jest juz zadowolona jak gdzieś jesteśmy w sklepie to juz patrzy na rzeczy dla dzidzi, tylko chciała by siostre no ale jeszcze nic nie wiadomo może w nast miesiącu, dzidzia ukaze płeć.

a co do zebrania to u nas tez na tym drugim pani nic nowego i ciekawego nie powiedziala, ciekawe co będzie na następnym a ma byc pod koniec tego miesiąca.
Jak na razie Dominia radzi sobie w szkole bardzo dobrze, chętnie pisze, czyta, nawet w wolnym czasie bawimy się w liczenie.

POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza

Witam :)

Przymierzałam chłopakom buty na zimę z zeszłego roku, są jeszcze dobre więc na razie zakup nowych mam z głowy ;)
Od wczoraj chłopaki chodzą z czapkami i szalikami, bo już od dłuższego czas byli jednymi dziećmi, które chodziły w letniej czapce z daszkiem :Śmiech:, już miałam dość tych dziwnych spojrzeń innych ludzi :Oczko:. A ciepłe czapki w dobrą porę ubrane bo wczoraj rano i dziś też było poniżej 0 st. ;)

Cosmo – dobrze Cię widzieć ::):
Jak cc? Wszystko ok?

Bożenka - a Dominia chce sama wymyślić imię dla rodzeństwa?

Odnośnik do komentarza

Dziubula och ty niedobra mamo :36_2_15: tak pozwolić chłopcom marznąć :sofunny:
moja Dominia juz od dłuższego czasu w czapce takiej bardziej jesiennej i szalu, i u nas tez kozaczki pasują juz nawet chodzi, co prawda odkupiłam nowe od koleżanki bo ona maniaczka kupowania butów i jak kończyła się zima kupiła kilka z wyprzedaży i oczywiście 2 pary miała za małe więc skorzystałam z okazji i kupiłam.
a co do imion dziecka to nie mam jeszcze pomysłu chociaż juz powoli wymyślamy, Dominia chce Amelka dla dziewczynki, a dla chłopca nie ma pomysłu bo mówi że to będzie siostra :smile_jump:

Odnośnik do komentarza

Kinga wyrosla mi ze wszystkiego.
ostatnio kupilam jej buty na jesien bo chodzila w przyciasnych adidasach :/.
na zime, gdy spadnie snieg i bedzie mokro nie mam butow. patrzylam i wyglada ze ok. 100zl bede musiala na nie wydac :/.
ze spodni tez wyrosla. prawie ze wszystkich.
czekam na styczen i na wyprzedaze.

Dziubala - tak, cc fporzo ;). masz jakis sposob na zmniejszenie brzucha? mam nieodparte wrazenie ze moja magiczna macica ma gdzies naturalne procesy i nie ma zamiaru sie skurczyc :/.

jak to jest z tymi platnymi szczepieniami?
kurcze nie moge znalezc jakies wiarygodnej rzetelnej strony z zestawieniem nazw szczepionek, terminu podania i tego na ktore one sa choroby.
chce zaszczepic tymi laczonymi, ale nie ta 5w1 ani 6w1.
w przychodni mowia ze cena 140. a z jakiejs tabelki wynika ze o jedno uklucie wiecej a nie musialabym wydawac nic. moze nie warto? kurcze mam zgryza :/

http://www.suwaczek.pl/cache/e95ba2a587.png
http://www.suwaczek.pl/cache/9061b31c68.png
http://www.suwaczek.pl/cache/da1088495f.png

Odnośnik do komentarza

Witam :)

Ja dziś mam zakupowy dzień, bo w niedzielę będę chrzestną i muszę kupić prezenty chrzcinowe i coś do ubrania dla siebie i koszulę dla Adasia, a miałam kupić dla Maćka, ale okazało się, że Adaś wyrósł ze swojej więc będzie dla Maćka, a nowa dla Adasia :)

Bożenka - moje chłopaki i my też chodzimy jeszcze w butach jesiennych. Na zimowe jeszcze dla nas za ciepło ;)
Ciekawa jestem jaka płeć się okaże ;)

Cosmo - ja po drugiej cesarce to z brzucha schodziłam ponad pół roku ;), hehe chyba Cię nie pocieszyłam ;)
Ze szczepieniami to nie wiem o jakie Ci chodzi? U mnie obaj szczepieni 5w1, osobno żółtaczka (ale nie w 1 dniu), na rota nie szczepiłam.

Odnośnik do komentarza

witam
moja Dominia zrobiła wczoraj pierwszego minusa za brak pracy domowej, własciwie nie wiem czemu nie zauważyłam znaczka na tej stronie a ona po prostu zapomniała. teraz musze dokładniej jej sprawdzać. ale dzis Pani zrobiła im dwa mini sprawdziany i dostała 5, więc była szcxzęśliwa.

EWA ja szczepiłam Dominike normalnie jak były zalecenia w przychodni nie stosowałam łączonej szczepionki, nawet nie wiem ile wtedy kosztowała. ona dobrze zniosła wszystkie szczepienia, na nic dodatkowego jej nie szczepiłam, a jak będzie tym razem to jeszcze nie wiem, kast pewnie będzie brak i może znów normalnie.

Odnośnik do komentarza

Witam :)

Wczoraj Adaś przyniósł pierwszy sprawdzian z polskiego. Dostał 5 i miał 9/10 pkt. Brakło 1 pkt za złe oznaczenie lewej strony u misia, który stał przodem. Nie wiem czy Adasia zmyliło to, że miś stał przodem, czy to, że z Adasia strony to była lewa, czy może jego lateralizacja skrzyżowana zrobiła mu psikusa. Zobaczymy jak to będzie później wyglądało.

Bożenka - Adasiowi czasem się zdarza, że nie zaznaczy, które ma zadanie do domu a wie, że ma i szuka, szuka i szuka.... Wtedy posiłkujemy się telefonem do kolegi, który niemal zawsze ma zaznaczone co trzeba. Ale zabawne, że jak ten kolega nie ma zaznaczonego, to dzwoni do Adasia, który akurat ma zaznaczone. Fajnie się uzupełniają :D

Cosmo – wychodzi 420 zł, to lepiej brzmi niż 500 zł ;). Nie wiem czy u Was się tak praktykuje, ale można samemu kupić szczepionkę w aptece, czasem wychodzi taniej, tylko musisz pediatrę poprosić o receptę.
Jako matka możesz się nie zgodzić, by w 1 dniu było dziecko szczepione na 5w1 i żółtaczkę. Dzięki temu jak coś będzie niehalo, to wiadomo która szczepionka była winna. Nasza pediatra tego pilnowała i dlatego też odradzała szczepionki 6w1 (to ta z żółtaczką). Między szczepieniem 5w1 a żółtaczką było 6 tygodni przerwy.
A ta skojarzona 5w1 jest lepsza od tych pojedynczych bezpłatnych, bo jest lepiej oczyszczona.

Miłego weekendu :)

Odnośnik do komentarza

Hej :)

Bożenka - w tym sprawdzianie były 2 misie, jeden przodem a drugi tyłem. U obu trzeba było namalować słoik z miodem w lewej ręce. Ponoć wszystkie dzieci się pomyliły, ale to na zebraniu się dowiemy czy to prawda ;). Niech dzieci się uczą ;). Adaś rozróżnia prawą i lewą stronę, a tu widać coś go zmyliło ;)
U Adasia na razie był 1 sprawdzian podsumowujący to co robili do tej pory.
Brawo dla Dominiki za 5 z mini sprawdzianów :)

Cosmo - i co postanowiłaś ze szczepionką? Pierwsze szczepienie chyba już powinno być, tak?

Odnośnik do komentarza

Dziubula powiem ci że w takiej sytuacji jak sprawdzian każdemu mogło się pomylić, pomimo że zna dobrze strony ciała, ale jak były dwa różne misie mógł się pomylić, ale to nic wielkiego.
Ja byłam na chwilę z Dominia w szkole porozmawiać na temat andrzejek i mikołajek bo ja się tym zajmuję, i przy okazji pani podała co robili wczoraj i dziś, i dała dodatkowe karty pracy z których korzystają, poza tym jutro ma byc spotkanie z wybranymi rodzicami ale pani powiedziała że ona nie ma zastrzeżeń do Domini, jest aktywna na lekcji i dobrze sobie radzi.

EWA ja moją Dominie szczepiłam normalnie bezpłatnymi szczepionkami, każdą zniosła bardzo dobrze, w ogóle żadnych powikłań.

Odnośnik do komentarza

Hej :)

Bożenka - co kupujecie dzieciom na mikołajki? U nas mają kupić symbolicznie tylko po jajku niespodziance.

Cosmo - ja jak pisałam wyżej, szczepiłam obu chłopaków tą 5w1. Przekonały mnie do niej opinie w necie i nasza pediatra. Największą jej zaletą (jeśli można tak powiedzieć), to to, że jest lepiej oczyszczona niż te dostępne bezpłatnie. Gdybym miała teraz kolejne dziecko, to na dzień dzisiejszy też zaszczepiłabym tą 5w1. Znieśli je bezproblemowo, nawet gorączki nie mieli czy guza w miejscu szczepienia.
Powodzenia z wyborem.

Odnośnik do komentarza

ja wiem, rozumiem, ale z drugiej strony to sa slowa i opinie. opinie nie sa do konca miarodajne gdyz nie sa statystyczna probka losowa, a probka wybrana sposrod ludzi udzielajacyh sie w internecie... wiec nie ufam im do konca. nie zebym cos miala do tych dziwnych ;) ludzi, ale po prostu moze byc tak ze spora czesc ludzi ma inna o nich opinie a ich dzieci zle to znosily, tyle ze nie korzystaja aktywnie z miejsc w internecie gdzie moga podzielic sie swoimi doswiadczeniami.
opini lekarzy tez nie do konca ufam. pewnie bedzie ciezko mi zmienic to, gdyz wciaz mam wrazenie ze opinia lekarza w duzej mierze zalezy od tego co on ma za to. jaka korzysc przedswtawiona przez okreslonego przedstawiciela w drogich butach, modnej teczce i mlodym wieku. co do oczyszczenia lepszego szczepionki to wierze ale z innej znow strony coz ja moge o tym powiedziec? nie znam zawartosci dodatkow w innych szczepionkach i nie umiem powiedziec ze faktycznie tak jest, a jesli nawet to czy ma to az tak zly wplyw na dane dziecko.
slowa slowa slowa.
a tymczasem zycie sklania nas do pewnych posuniec, takich jak chocby mozliwosc skorzystania z czegos obowiazkowego a zarazem bezplatnego.
bo... w necie jest tez sporo opini o tym jak niektore dzieci bardzo zle zniosly skojarzone szczepionki. na ktore rodzice wydali duzo kasy wierzac ze zaoszczedza tym cierpienia swoim pociechom. a tymczasem goraczkowaly i bardzo je bolalo...
a prawie 500zl piechota nie chodzi.
smiem tez uwazac ze spora pozytywna opinia o superowosci niektorych szczepionek to wynik dzialan machiny koncernow farmaceutycznych, ktore stanowia jeden z najwiekszych biznesow.
jak nie wiadomo o co chodzi to z cala pewnoscia chodzi o pieniadze.
zdrowie jest w dalszej kolejnosci jesli chodzi o interes.

jeszcze pomysle o za i przeciw ale na dzis wciaz mam sceptyczne podejscie do tych ilestam w 1.

http://www.suwaczek.pl/cache/e95ba2a587.png
http://www.suwaczek.pl/cache/9061b31c68.png
http://www.suwaczek.pl/cache/da1088495f.png

Odnośnik do komentarza

Dziubula na andrzejki pani ma im zrobic na jednej z lekcji jakieś wróżby, i ja zobowiązałam się do upieczenia jakiegoś ciasta, chyba babeczki i soczek w kartoniku, a na mikołajki pani kupiła jakieś fajne ołówki z myszka miki i temperówki na których na sprężynce tez jest jakaś figurka, pani mówiła że to wyjdzie jakieś 5-6 zł od osoby, bo to kupione w jakiejś hurtowni.

EWA ja tez mam takie zdanie co do tych szczepionek, tez trochę szkoda kasy na te łączone, kiedy wiem że moja Dominia miała normalne niepłatne i naprawdę nic jej nie było, i kilka moich znajomych tez szczepiło normalnie i tez nic dzieciom nie było, no ale opinie są podzielone, co osoba to inne zdanie.

Odnośnik do komentarza

Bożenka - mnie przez myśl przeszło żeby dzieciom Mikołaj do tego jajka niespodzianki dołączył Słownik Ortograficzny, ale to chyba jeszcze za wcześnie :Śmiech:. Zresztą teraz za 12 zł kupowaliśmy dzieciom coś na wzór tego słowniczka, ale ja się w nim gubię, za duży misz masz, wolałabym tradycyjny słownik ;)

Cosmo - musisz sama zdecydować, bo każdego inny argument przekonuje. Mnie po tym co czytałam w necie, zaskoczyła nasza pediatra, że nie namawiała na szczepionkę 6w1, a była droższa o kilkadziesiąt zł od tej 5w1. I mówiła, że tę 5w1 dzieci najlepiej znoszą, ale nie muszę jej obowiązkowo kupować, bo podjęcie decyzji czym dziecko będzie zaszczepione należy do mnie.

Odnośnik do komentarza

Witam się po latach :)
Może ktoś mnie jeszcze pamięta:taniec:

Dziubala Trafiłam na parenting ponownie dzięki Tobie - wyskakuje Twój post w trakcie googlowania dr Cichockiej-Jarosz alergolog :) Dzięki za pożyteczne informacje :)
Cosmo Gratulacje Synusia!
Ja ostatnio byłam gorąco namawiana przez własną siostrę do zarzucenia szczepień całkowicie. Ostatecznie się nie zdecydowałam. Młodą zaszczepiłam Infanrixem...

Pozdrawiam wesołe grono Mamuś 2005:)

http://lb5f.lilypie.com/eg2ep2.png

http://lb1f.lilypie.com/G8RBp2.png

Odnośnik do komentarza

Hejka :)

Wczoraj byłam u Adasia w szkole na Dniu Otwartym dla rodziców, pierwszy raz byłam i zastanawiałam się jak to będzie wyglądało. Wchodziło się do wychowawcy jak na egzamin - pojedynczo, a reszta rodziców czekała na korytarzu. Średnio na rodzica wypadało 15 minut więc współczuję tym co przyszli na końcu. Trzeba się było podpisać na liście obecności, przez co ten dzień otwarty odebrałam jako coś obowiązkowego. Pani nic do Adasia nie miała, wszystko u niego ok więc luzik :)

Asiaga - kopa lat! Fajnie Cię znów zobaczyć ::):
Co u Was? Zmień suwaczki, bo wiek dziewcznek z deka nie ten :Oczko:. O pisz częściej :)

Fajnego weekendu :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...