Skocz do zawartości
Forum

Mamusie 2005:)


Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

Ale dziś deszczowo :Kiepsko:. A w przedszkolu mają dziś zajęcia ze strażakami, całe przedszkole będzie ćwiczyć ewakuację.

Saljut - właśnie trzeba patrzeć czy w tym zestawie "Raz, dwa, trzy..." jest książka do informatyki.
Czego remont robicie?

Cosmo - sporo zwiedzicie w czasie urlopu, fajnie :)
Piszesz, że w sklepie będziesz już gościnnie, czyżbyś planowała L-4?
Nie wiem czy to kwestia drugiej ciąży czy samego lokatora, ale też miałam strasznego wiercipiętę :Kiepsko::Oczko:. No i Maciek jest żywym sreberkiem :Oczko:

Odnośnik do komentarza

witam
w koncu mogłam usiąść do kompa, jest u nas moja 14 letnia siostrzenica Marta ma zostac na 2 tyg dzięki temu nie musiałam jeszcze zawozić Domini do moich rodzicow , dziewczyny do 13 siedzą same a potem przychodzi nasza opiekunka i mała idzie z nia na dwór, tylko że Marta jak jest w domu to wiecznie siedzi przy kompie.

Dziubula fajne zajęcia będą miały dzieci, przed zakonczeniem przedszkola Domini grupa była z wizytą w straży pozarnej też byli zadowoleni
w moim zestawie ksiązek Raz Dwa jest książka do informatyki

tez musze kupić Domini jakiś ładny plecak i w ogóle całą liste rzeczy dali w szkole które trzeba kupić, no i koniecznie biurko

Cosmo udanego urlopu.

Odnośnik do komentarza

Plecak Donica ma taki http://allegro.pl/k-ksiez...1682264847.html ale nie w tej cenie ;-)

Dziubala, remont... miało być skrobanie i malowanie pokoju dla Domki i malowanie naszego pokoju. I to będzie. Ale najpierw trzeba było wymienić instalację elektryczną, bo jakoś na wiosnę przydażyła sie nam awaria i nie było na co zwlekać. Tak wieć teraz mam kute ściany w kązdym pomieszczeniu, została jeszcze kuchnia i nas pokoj. W e wtorek wchodzi malarz do pokoju Domki... My w każdym razie się ewakuujemy z Krakowa na ten czas. Chociaż z chęcią bym to uczyniła już dziś, bo od tego gruzu mam już wszystko białe w mieszkaniu. No a na koniec jeszcze cyklinowanie jej pokou . Jest świetnie po prostu...
Meble dla Domci już mamy, czekają w sklepie

A co do tej Informatyki to ja jeszcze się upewniałam w ksiągarni waśnie, bo u nas na zebraniu w kweitniu mówiła już o tej książce dyrektorka.

Ewa, a ja rozglądałam się za Tobą w niedzielę :-) Ja do Czarnego Dunajca wybieram się włąsnie w ramach ucieczki z domu...

POzdrawiam i dobrej nocy!!!

http://line.mole.ru/mas/04082005_1_01_12_0_0_0_Hcceee5e920-c4eeece8-ede8eae5-20f3e6e5-__.png

Odnośnik do komentarza

tak, planuje L4.
jestem zmeczona.
Dziubala - przestraszylas mnie tym zywym srebrem. moj nowy dzidzius nie daje mi wytchnienia. jak pomysle ze jeszcze conajlniej przez 3,5 m-ca mam go nosic w sobie to przechodza mnie ciarki, juz teraz majac 0,5kg potrafi tak mi dokopac ze az slow mi brak.
saljut - od soboty mam wolne. urlopuje sie.
jutro wybieramy sie do kina na autka 2. znaczy sie wybiera sie G. z Kinga, a ja to, ze tak to ujme zlewam i mam zamiar zrobic window shoping ;). bede ogladac, macac, mierzyc i relaksowac sie we swiatyni kapitalizmu, czyli obojetne jakiej galerii handlowej.

http://www.suwaczek.pl/cache/e95ba2a587.png
http://www.suwaczek.pl/cache/9061b31c68.png
http://www.suwaczek.pl/cache/da1088495f.png

Odnośnik do komentarza

Witam piątkowo

Od samego rana deszczowo :Kiepsko:, nie ma jak wyjść, a mam kilka spraw do załatwienia przed wyjazdem. Chłopaki lekko nie w sosie, ja też, okropna pogoda :Kiepsko:

Wczoraj skończyło się przedszkole :), dla Maćka na 2 m-ce, dla Adasia na zawsze :)
Potem w "nagrodę" byliśmy w kinie na Cars 2, super bajka, choć trochę za dużo się dzieje :Oczko:. A początek filmu iście w stylu Jamesa Bonda :Oczko:
A od jutra w "nagrodę" wszyscy zaczynamy wakacje :Śmiech:

Bożena – to może wydzielaj czas Marcie, np. 2h na dzień w 2 ratach ;)

Saljut – mnie się stronka z plecakiem nie otwiera.
Ja dla Adasia planuję kupić plecak, który jest ze „specjalnymi” paskami, które odciążają ramiona od ciężaru plecaka. Taki planuję, a jaki ostatecznie kupię to zobaczę w sierpniu ;)
A remont to widzę, że generalny macie. Współczuję hałasu, syfu itp., ale za to jak ładnie będzie już niedługo :)

Cosmo – nie chciałam Cię straszyć ;), zawsze są wyjątki :Oczko:

Życzę Wam miłych, słonecznych dni :)
Do miłego :)

Odnośnik do komentarza

Dziubala, tu już powinien się plecak pokazac :-)

K*KSIĘŻNICZKI plecak tornister disney __ WYPRZEDAŻ (1682264847) - Aukcje internetowe Allegro

A ja mam dość już tego roku (kalendarzowego). Wszystko zmienia mi się na gorsze .

Wczoraj mieliśmy pożegnanie naszego ukochanego szefa (A. AWdiejew ;-)). Pożegnanie prywatne, w knajpce. Żal mi strasznie. Bardzo go ceniłam, szanowałam jako pracownika naukowego i człowieka.

Smutno mi jak diabli.

Ide troche chałupe ogarnąc przed wyjazdem, potem pranie, prasowanie, pakowanie...

Żyć mi się nie chce :-(

Ściskam wszystkie mamuski!!!

http://line.mole.ru/mas/04082005_1_01_12_0_0_0_Hcceee5e920-c4eeece8-ede8eae5-20f3e6e5-__.png

Odnośnik do komentarza

witam weekendowo
u nas fatalna pogoda padało wczoraj, w nocy i dziś.
wczoraj wieczorem Dominie bolał ząb ale po ibufenie zaraz jej przeszło, dzis rano ok ale w trakcie śniadania zaczął znów ja boleć, zaczęłam więc poszukiwania jakiegoś dentysty bo tam gdzie zawsze chodzimy to w soboty nie przyjmuje, naszczęscie na mieście jest pogotowie stomatologiczne .pojechałysmy pani jej powierciła, nawet nie zdąrzyła zapłakać, ale po powrocie znów ja bolał, teraz jest ok bo dałam jej ibufen, mam nadzieję że juz nie będzie bolał,
zaraz wybieramy się do sali zabaw gdzie miała urodziny bo dostała 2 godz wejście i trzeba wykorzystać.

dziubula udanego koniecznie słonecznego pobytu nad morzem

sajlut terza stronka z plecaczkiem się otwiera, fajny plecak, ale drogi, myślałam że plecaki sa troche tansze, musze rozejrzeć się za jakiś.

Odnośnik do komentarza

witam wakacyjjnie
u nas pogoda taka rózna dzis padało, my teraz sami bo w weekend na cały miesiąc zawieżlismy Dominie do moich rodziców, i wlasnie zarezerwowałam 6 dni nad morzem bo w końcu dogadałam sie z szefem co do mojego urlopu, najpierw biorę 4 dni od 16 sierpnia a potem od 1 września cały tydz ze względu na szkołe Domy.

pozdrawiam
życzę wam dużo słońca, wypoczywajcie

Odnośnik do komentarza

Witam :)

My już od kilku dni po urlopie, było suuuper ::):::):::):
Wracając znad morza zostawiliśmy chłopaków na parę dni u babci więc korzystałam i załatwiałam co się da z długiej listy spraw. Dzieci jutro przyjadą pociągiem z babcią. A w niedzielę robimy imprezę urodzinową dla Maciusia :)

Saljut – nie smutaj tak, życzę Ci lepszej drugiej połówki roku!

Bożena – udanego urlopu z ładną pogodą!

Miłego weekendu :)

Odnośnik do komentarza

Natalka od września idzie do zerówki , już się nie może doczekać :), za to ja się denerwuję ,wiecie sama w szkole czy będzie płakać itp ,chyba większy stres będziemy od niej przechodzić .W sierpniu czekają nas zakupy typu :plecak , przybory , książki itp .Ja siedzę w domku z maluchami , młodszy Kacperek siedzi ze mną w domku , jest chory na Rybią łuskę -kiedyś już tu byliśmy :), potem nie było czasu i wróciłam z powrotem - nie pracuję bo nie mogę , w wolnej chwili tworzę biżuterię , czytam książki i pomagam K szukać pracy ;).

http://s6.suwaczek.com/200507234865.png

http://s7.suwaczek.com/200706274662.png

Odnośnik do komentarza

Magda witaj, zaglądaj często. nie martw sie Natalka sobie poradzi, ale to jednak my rodzice zawsze mam obawy, moja Dominia jak i większość dzieci forumowych mam idzie do 1 klasy też miałam obawy zdecydowałam się w ostatniej chwili, ona od 2,5 roku chodziła do żłobka , a potem przedszkole więc jest przyzwyczajona, teraz jest u moich rodziców całe 100 km od nas za jakąś godz od niej jedziemy, ale codzienie rozmawiamy przez telefon.
jak pojedziemy to planuje wyprać się na zakupy trzeba w koncu kupić wszystkie potrzebne rzeczy do 1 klasy, podręczniki już mam.

Dziubula udanego wyjazdu dla Adasia

MIŁEGO WEEKENDU:))

Odnośnik do komentarza

paskudna pogoda, ze az sie pisac nic nie chce.

Kinga ma lekkie lęki przed 1 klasa. Kilka razy przed snem musialam ja przekonywac ze troche sie zmieni, ale swietnie sobie poradzi. duzo spraw i rzeczy bedzie tez przypominac jej zerowke. wszedzie w telewizji sa glupie programy gdzie nastolatki narzekaja na szkole i pewnie po czesci stad jej niepokoj. troche sie uspokoila ale w takiej malej glowne czasem jest az za duzo problemow.

Jesli chodzi o dzidziusia to strasznie tez to przezywa. Chyba wrecz nie moze sie doczekac. Mowi do mojego brzucha, skacze na mysl ze za 2-3 latka kupimy im pietrowe lozeczko. dopytuje sie sie czy 'brzuchomowca' juz sie obudzil i czy kopie. Ciagle mowi ze bedzie mi pomagac i bedzie sie opiekowala braciszkiem. Wymyslila nawet imie, ale przyznam szczerze ze niezbyt mi ono odpowiada ;). Wie jak duzy jest dzidzius, jakie ma pozycje w brzuchu, co to pepowina, jak siusia, jak je, ze nie lubi ostrego swiatla, ze trzeba uwazac na jego glowke i takie tam. jestem mordowana takimi pytaniami na codzien wielokrotnie. swiadomosc wiec powstawania malego czlowieczka jest u kingi bardzo wysoka.
chyba czuje i wie ze juz jest coraz blizej.
tak jak czuje ze szkola jest tez coraz bardziej realna.

niewiele mam zamiar dokupic do szkoly.
kilka zeszytow i plecak i chyba tyle.
ostatnio przy nieistotnych jedzeniowych zakupach kupilam jej pioro i naboje, reszty przyborow szkolnych mam tak wiele ze na bank sie uzbiera wyprawka.

http://www.suwaczek.pl/cache/e95ba2a587.png
http://www.suwaczek.pl/cache/9061b31c68.png
http://www.suwaczek.pl/cache/da1088495f.png

Odnośnik do komentarza

Witam :)

Adaś od niedzieli na obozie i Maciuś ciut się nudzi, a jak się wyciszył :D, widać w takich momentach jaka różnica jest między 1 a 2 dzieci w domu ;). Organizatorzy wrzucają codziennie na stronkę fotki więc możemy oglądać co Adaś i dzieci robią na obozie :)
Na weekend (przedłużony) jedziemy do Zakopanego i odwiedzimy Adasia na obozie (Murzasichle jest tylko 6 km od Zakopca) ::):. Dziś będę do niego dzwonić, ciekawe czy wrażenia ma też tak fajne jak to wynika z fotek :)

Co do szkoły, to Adaś jeszcze nic nie ma kupione, strachu przed szkołą jeszcze nie odczuwa, a nawet nie może się doczekać pójścia do szkoły ze względu na... SKS :Śmiech:

Magda – pamiętam Cię z lipcówek ;)

Cosmo – już wiadomo jaka płeć? Macie imiona?

Odnośnik do komentarza

witam

my w weekend byliśmy u Domini , wydaliśmy dużo kasy ale kupiliśmy cała wyprawkę i plecak, i przy okazji kalosze, strój kąpielowy na basen(była wyprzedaż). Domina zadowolona wszystkim pokazywała co sobie kupiła.narazie nie widać lęku przed szkoła, zobaczymy we wrześniu.

Cosmo fajnie że Kinia taka zainteresowana dzidzią, moja Dominia nie chce zadnego rodzeństwa.

Dziubula super że możecie poogladac zdjęcia z obozu, i że tak blisko i możecie pojechać, ciekawe czy Adasiowi sie podoba.

Magda współczuje popsutej pralki, ja czasami coś tam w reku przepiorę ale nie ma jak pralka.

Odnośnik do komentarza

Hej, moja córka Basia tez jest z 2005 roku, my mamy już zerówkę za sobą, teraz czeka nas pierwsza klasa. Mała od dobrych dwóch tygodni pyta się kiedy w końcu skończą się wakacje . Pierwszy rok w szkole był udany, córka sama chciała iść do zerówki więc nie było problemów z płaczem ani innymi tego typu rzeczami.

Odnośnik do komentarza

Kinga w głebi swej skrytości po cichu powiedziala mi ze chcialaby jeszcze jednego dzidziusia poza tym co mam w brzuchu, no ale bylo mi trudno od razu jej wyjasnic, ze raczej nic z tego. troche wrecz mnie przerazila takim pragnieniem ;).
mysle ze z czasem przejdzie jej to marzenie, a mnie ulatwi to sprawe ;).

Dziubala - lekarz mowi ze ma byc chlopczyk. Mysle ze to bedzie Piotruś.

jestesmy po malym odswiezeniu pokoju. sciana pomalowana, sufit tez. lekkie przemeblowanie zrobione.
ledwo sie ruszam w zwiazku z tym.

no i cale szczescie ze wyprzedaze sie koncza bo to zbyt duze jak dla mnie pokusy.
nakupowalam malemu czlowiekowi tyle ubran, ze az mi wstyd ;).

http://www.suwaczek.pl/cache/e95ba2a587.png
http://www.suwaczek.pl/cache/9061b31c68.png
http://www.suwaczek.pl/cache/da1088495f.png

Odnośnik do komentarza

Witam środowo

U nas wreszcie piękna pogoda, zaraz wybywamy na spacer :)
Wczoraj rozmawiałam z Adasiem, super usłyszeć zadowolonego syneczka z takiego "dorosłego" wyjazdu ;). W piątek jedziemy na przedłużony weekend do Zakopanego i w sobotę odwiedzimy Adasia :). Maciuś nie może się doczekać, tylko nie wiem czy bardziej Adasia czy basenu :Oczko:

Bożena – super, że macie już całą wyprawkę :yes:, my jeszcze nic nie mamy kupione.

Dolores – witaj ::):
Fajnie, że Basia z ochota idzie do I klasy :yes:

Cosmo
– może Kinii przejdzie ochota na kolejnego dzidziusia jak zobaczy braciszka i ile z tym „zachodu” :Śmiech:. A czemu nie chcesz 3-go dzidziusia? :Oczko:
Adaś bardzo chce mieć jeszcze siostrę. Jak z nim kiedyś rozmawiałam, że nie zawsze się ma takie rodzeństwo jakby się chciało (w sensie siostra czy brat), to powiedział, że jak będzie brat to też się ucieszy. I nawet brak miejsca w pokoju też rozwiązał (mieliśmy mieć tylko 2 dzieci i pod taką ilość ich pokój jest urządzony) mówiąc, że kupimy łóżko piętrowe, na którym on z Maćkiem będzie spał, a siostra dostanie jego tapczan (Jego, nie Maćka, a mają takie same :Oczko:). Tak więc u nas to Adaś był pierwszym gotowym do poszerzenia rodziny :Śmiech:

Odnośnik do komentarza

Najlepiej taki zwykły plecaczek, do pierwszej klasy i tak będzie trzeba kupić nowy więc po co przepłacać. W zerówce dzieci noszą tylko jedzenie i picie, sporadycznie jakieś przybory typu plastelina (jak trzeba dokupić). Wtedy wystarczy taki mały plecak a do pierwszej niestety to już potrzeba PLECAK przez duże P. Biedne maluchy muszą nosić nawet po 5 książek , do tego zeszyt, piórnik...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...