Skocz do zawartości
Forum

Mamusie 2005:)


Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

Dziewczyny, miały Wasze dzieci robione w przedszkolu testy na lateralizację?

Juka - witaj :)

Fiona

Dziewczyny, myślałyście już czy posłać dziecko do zerówki czy do szkoły? A może Wasze pociechy już chodzą do zerówki??
Ja mam mętlik w głowie ... i czas na zastanowienie mniej więcej do marca...

Ja jeszcze parę miesięcy temu byłam przekonana, że Adaś pójdzie do szkoły jako 7-latek, ale ostatnimi czasy już sama nie wiem. Poczekam jeszcze parę miesięcy z decyzją. Panie w przedszkolu uważają, że Adaś mógłby pójść do szkoły jako 6 latek, bo już pisze, czyta, dodaje, odejmuje itd. Mieli robione niedawno "Arkusze badania gotowości szkolnej" i Adaś dostał bardzo dużo punktów i tym samym znalazł się w "grupie o wysokim poziomie gotowości", co oznacza, że bez żadnego przygotowania może pójść już do I klasy. Ale mnie to jeszcze nie przekonuje :Oczko: stąd czekamy i później zobaczymy :)

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza

witam

Usiadłam na trochę, posprzatałam, upiekłam z Dominia pierniki , tym razem takie z pudełka bo inne mi nie wychodzą , te sa bardzo dobre.

We wtorek byłam u Domini na lekcji pokazowej, czy u was w przedszkolu organizuja takie lekcje. Ta była o Francji, panie przyblizały dzieciom ten kraj było w formie bardzo zrozumiałej dla dzieci, na koniec miałam okazję porozmawiać z jedną z pań wychowawczyń pochwaliła Dominie, powiedziała ze bardzo dobrze sobie radzi. rozmawiałam też z trzema mamami (dwie z nich to nauczycielki) na temat posłania dzieci już od września do 1 klasy ale one powiedziały że zostawiają dzieci w zerówce w przedszkolu.
Jutro Dominia idzie na urodziny do koleżanki z przedszkola, muszę zapytać się mam dzieci które będą , czy one zostawiają dzieci w zerowce czy do 1 klasy. Ja pomimo tego że pani z przedszkola powiedziała że Dominia radzi sobie super, zostawiam ją w zerówce.

POZDRAWIAM MIŁEJ NIEDZIELI

Odnośnik do komentarza

Dawnoooooo mnie tu nie było

Witam wszystkie mamusie nowe:36_2_53:

Czas leci mi tak szybko jak nigdy dotąd.Śmiem twierdzić że jak praca sprawia przyjemność i chce się do niej chodzić to.......pamiętam tylko poniedziałek i piątek...weekendy wolne:36_2_25:

Święta tuż tuż.
Choinkę już mamy bo zakupiliśmy nową(a miała być żywa-na to Bartek się nie zgodził z przyczyn ekologicznych):sofunny: Uszanowaliśmy decyzję
Jak zakupiliśmy choinkę to chciał stroić od razu i....kilka dni już mam świątecznie.

Mikołajki udane.
Zdrówko dopisuje tfu tfu-jest jedyny w przedszkolu który jeszcze nie chorował:36_2_25:
W końcu udało n am się zamówić stół i krzesła do salonu z serii largo(pasiaki) bo był w promocji a do kompletu tylko właśnie tego nam brakowało:Oczko:

Co do szkoły to u mnie podobnie jak u Bożeny...byłam przekonana że pójdzie do szkoły ale jednak nie.W głowie mu zabawa i wiem że nie wysiedzi na lekcji skupiony mimo że Pani sugaruje posłanie go do szkoły.Dobrze że mam wybór i skorzystam z niego.

U nas arkuszów Dziubala jeszcze nie było-ale na zebraniu wspominano o czymś takim.....po feriach czyli w lutym bo ferie mamy jako pierwsi od 17.01.2011(podobno):Oczko:(nie sprawdzałam) brak czasu:Nieśmiały:

O pokazowych zajęciach nic mi nie wiadomo.
To tak w telegraficznym skrócie:D

Pozdrawiam

http://www.szipszop.pl/tickers/21119.gif

Odnośnik do komentarza

Witam :)

Rodzice odbierali (i musieli podpisać :Oczko:) z przedszkola w tym tygodniu Informator o Krakowskich Szkołach Samorządowych. Można poczytać o każdej podstawówce w mieście. My i tak wiemy, do której Adaś pójdzie (tej najbliższej, niecałe 5 minut drogi), ale jeszcze nie wiemy na 100% czy jako 6- czy 7-latek. Na razie jesteśmy przy 7l., ale Adaś chciałby pójść już teraz :D. Już 18 stycznia są pierwsze Dni Otwarte, może się wybierzemy :Oczko:

Pudelek – super, że macie już choinkę, to świąteczny klimat już czuć :)
U mnie Adaś i Maciuś też są jednymi, którzy nie chorowali :)

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza

Witam :)

A co tu taka cisza? Jak przygotowania do Świąt?
U nas Mikołaj zakończył ostatecznie wizyty w ten weekend, mam dość :Oczko:, bo nie wiadomo gdzie te zabawki/gry/itd. chować :Kiepsko:, a przed nami jeszcze Gwiazdka. A moi chłopcy kochani, pięknie podzieli się zabawkami z dziećmi koleżanki mojej siostry, ma ich 4 i ponoć nie miały żadnej całej zabawki :(

Aga - witaj ::):, mój starszy synek jest z 7 kwietnia :Oczko:
Napisz coś więcej o sobie i dzieciach :)

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza

Mnie też mało bo tu cicho ostatnio.

Obecnie urlopuję się.Spotykam się ze znajomymi żeby jeszcze w starym roku nadrobić zaległości:D
Zima trwa..lekki mrozik i sporo śniegu dziś znowu spadło.Nie przeszkadza mi to tylko w tedy jak nie muszę wyjeżdżać do pracy.

Święta święta i po świętach......
Dziś zrobiłam zakupy jakieś na sylwestra bo nie mam zamiaru stać w kolejkach tuż przed:Oczko:
Bartek z prezentów zadowolony:36_2_25:

U Bartka już tez były arkusze sprawdzające.
Z tego co Pani mi przekazała to jest bardzo zdolny,mądry etc i gdybym miała wątpliwości czy go wysłać już do szkoły to.....mogę być spokojna bo sobie poradzi.......to tak w skrócie.Poćwiczyć mamy głoskowanie i miesiące:Oczko:
Nie mam jednak zamiaru go wcześniej wysyłać.Emocjonalnie nie jest gotowy i widzę że jeszcze mu w głowie zabawa mimo że alfabet,cyferki i dodawanie,odejmowanie w zakresie 10 to pikuś...jak sam twierdzi:sofunny:

W naszym wypadku bierzemy jeszcze pod uwagę szkołę sportową do której ostatnio namawiał nas trener pływania.Na treningi jeszcze go nie zapisaliśmy ale nadal regularnie chodzi na basen i robi spore postępy.

ŻYCZĘ WSZYSTKIM SUKCESÓW W ŻYCIU OSOBISTYM I ZAWODOWYM.
OBY NOWY ROK BYŁ LEPSZY OD STAREGO POD KAŻDYM WZGLĘDEM :36_2_25:

http://www.szipszop.pl/tickers/21119.gif

Odnośnik do komentarza

Witam
cisza tu u nas ostatnio panuje
ja dziś z Dominią w domu, w poniedziałek zaczęło mnie brac jakieś przeziębienie, wieczorkiem strasznie kichałam a wczoraj rozłożyło mnie na dobre, poszłam do pracy ale nie dałam rady i szef pozwolił mi iść do domu dziś rano zadzwoniłam że potrzebuje jeszcze jeden dzień na kurowanie się i tak siedzę w domu, ale już zdecydowanie lepiej , katar przechodzi a i głowa nie boli. Zostawiłam Dominie w domu bo nie miałam rano sił wychodzić z domu, ale za jakieś 3 godz muszę wyjść , mała jedzie na urodziny do kolegi z przedszkola.

Napiszcie co tam u was słychać, jak zdrówko u was.

POZDRAWIAM MIŁEGO POPOŁUDNIA

Odnośnik do komentarza

Witam :)

Doczekałam się wreszcie ospy :lol:. Adaś ma ją od niedzieli :). Siedzimy w domu i czekam żeby Maciuś się jeszcze zaraził.
A od wczoraj znów sporo myślę o I klasie Adasia, ale dylematów nie ubywa.
Wiem, że nie chcemy go przeciążać, że do niczego go nie zmuszamy, sam chce się uczyć więc to inaczej, ale ważne by te emocje mogły nadążyć za wiedzą. A jest duża przepaść między 6 a 7 latkami. Nic nowego nie wymyśliłam. Dobrze że jeszcze sporo czasu jest. Ehh...

Bożenka - zdrówka!

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza

witam już weekendowo
dziś juz czuje sie lepiej, byłam juz w pracy

Dziubala ospa ma to do siebie że u drugiej osoby może rozwinąć sie dopiero po 2 tyg, ale oby u was u Maciuś pojawiła się szybciej. a co do tej pierwszej klasy to słyszałam rózne decyzje od rodziców dzieci w nas w przedszkolu, ale większość zostawia dzieci w zerówce, j w ubiegłym roku też myślałam o 1 klasie bo wiem że raczej Dominia poradzi sobie, ale na dzień dzisiejszy zostaję jednak przy zerówce w tym przedszkolu co teraz, my z mężem pracujemy własciwie do 18 i nasza mała idąc teraz do szkoły kończyła by o różnych porach i co potem, świetlica?, ale nie wyobrażam sobie 6 latka w świetlicy a tak może jeszcze do 16 być w przedszkolu, zastanawiam się co z tymi dziecmi które urodziły się po wakacjach przecież idąc wczesniej do szkoły jako 6 latek kończy szkołe nie mając jeszcze 18 lat i co wtedy, jak nie bedzie chciał kontynuować dalej nauki, muwiąc szczerze nie wiem czy to dobry pomysł z tymi 6 latkami w 1 klasie.

Odnośnik do komentarza

Witam :)

Bożena - zauważyłam, że ospa w rodzeństwach najczęściej jest z 2-tygodniową przerwą :Oczko:, ale miałam nadzieję, że będą mieć w tym samym czasie skoro z jednego przedszkola ospa przyniesiona :Oczko:
Jak zdążę to jutro idę na Dni Otwarte w naszej SP, podpytam o te I klasy. Ale dziś się dowiedziałam, że żeby była I klasa z samych 6 latków, to musi być min. 18 uczniów. Teraz mieli ich 12 więc wymieszali ich z 7 latkami.

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza

witam

rzeczywiście pusto i cicho tu u nas ostatnio
moja Dominia chora, wczoraj cały dzień czuła się dobrze była nawet u koleżanki na urodzinach a jak usypiała zaaczęła narzekać na gardło nie mogła nawet dobrze zakasłać i miała w nocy stan podgoraczkowy, teraz usnęła mierzyłam jej temper ma 37 st, jutro do lekarza.

ja zapisałam Dominie do zerówki w szkole, jeszcze nie wiem czy się dostanie w razie czego mamy miejsce w zerówce w przedszkolu w którym chodzi, 30 w szkole są dni otwarte więc pójdę dowiem się czegos na temat pierwszej klasy ale jakoś nie mam ochoty na razie zapisywac Domini do 1 klasy.

Miłej niedzieli

Odnośnik do komentarza

tak, zapisalam Kinge do 1 klasy.
Nie mialam takich planow pare m-cy temu, no ale zycie weryfikuje pewne sprawy i decyzje.
Teraz chodzi do zerowki w szkole, wiec bedzie chodzila w tym samym miejscu. Pani w zerowce i tak sie zmieni, wiec i tak uczylaby ja inna nauczycielka. Wiekszosc dzieci od niej z zerowki tez pojdzie do 1 klasy. Rozmawialam tez z pania Kingii i powiedziala mi, ze wedlug niej bylaby to strata czasu i Kingusia nudzilaby sie i meczyla przez ten rok. Ze faktycznie jest troszke taka nieporadna i jest takim malutkim kurczaczkiem w grupie (sa dzieci niemal o dwie glowy wyzsze od niej ;) ), ale pod wzgledem intelektu ona nie widzi najmniejszego powodu bym ponownie puszczala ja do zerowki. tak wiec wyszlo jak wyszlo.
Popracujemy przez najblizsze m-ce nad samodzielnoscia i przebojowoscia Kingii i mysle ze bedzie dobrze.

http://www.suwaczek.pl/cache/e95ba2a587.png
http://www.suwaczek.pl/cache/9061b31c68.png
http://www.suwaczek.pl/cache/da1088495f.png

Odnośnik do komentarza

Witam :)

My zapisaliśmy Adasia na "kolonię", taki wyjazd wakacyjny organizowany przez te same osoby, które prowadzą zajęcia chłopaków na basenie. Zimowy wyjazd nie doszedł do skutku (przez ospę), więc z wakacyjnym musi się udać. Adaś już się nie może doczekać, a przecież to jeszcze 4 m-ce czasu :Śmiech:

Bożena - zdrówka dla Dominiczki!
Do "zerówki" szkolnej nie mogą odmówić przyjęcia.

Cosmo - pewnie, że będzie dobrze :)

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...