Skocz do zawartości
Forum

ciezki orzech do zgryzienia


Rekomendowane odpowiedzi

witam mam problem z moja 16 letnia corka sytulacja przedstawia sie w ten sposob trzy lata temu rozwiodlam sie z moim mezem z ktorego zwiazku mam dwojke dzieci one zdecydowaly ze zostaja przy ojcu i ja uszanowalam ta decyzje mimo ze bylo mi ciezko ale po trzech latach mojs corka zdecydowala ze zostaje ze mnia a moj syn juz pracuje wiec sam siebie utrzymuje i tu jest problem z moja corka otoz ona nie umie wcale po niemiecku i zaczela tutaj chodzic do szkoly ma straszne przyzwyczajenia z pobytu z tata ciagle pyskuje jest bardzo niedibra dla swojego mlodszego brata ciagle sie z nim drazni nuczy go brzydkich slow i bicia ciagle ja upominam ale to nic nie daje nie da sobie nic powiedziec a jak juz cos na niej wymusze to chodzi nadasana caly dzien jest bardzo zdolna dziewczyna ale i leniwa znalazla sobie polskie towarzystwo i ciagle by chciala latac z nimi a w domu nic nie robic niewiem jak dalej z tym wszystkim sobie poradzic moze wy cos wymyslicie

Odnośnik do komentarza

Twoja córka jest w wieku "buntowniczym" chce wszystko poznać i nie chce mieć żadnych zakazów ,to normalne zachowanie w wieku nastolatki.Ale pomimo tego ile ma obecnie lat to uważam że ona po prostu chce zwrócić twoją uwagę,może potrzebuje więcej twojego zainteresowania jej osobą a nie wie jak to zrobić więc tak sie zachowuje.Może p[rzez to że masz inne dziecko czuje sie mniej kochana i odrzucona.Możliwe że tak wogule według ciebie nie jest ale możliwe że ona własnie tak sie czuje>spróbuj szczerze z nia porozmawiać.

Odnośnik do komentarza

Hmmm, ciężko tak doradzać , żeby nie wymądrzać się ...

Uważam jak poprzedniczka, że wymaga ona większej i innej uwagi niż mniejszy synek.
Może jakieś "babskie" wypady we dwie... Czy to na zakupy czy na zwykłe lody.
Kolegów też chyba jej wybierać nie możesz, a że spotyka się z polską paczką - zwłaszcza że niemieckiego nie zna - to chyba oczywista sprawa.
No i powinnaś jasno przedstawić zasady panujące w Twoim domu .

Tyle , co na chwilę obecną wpadło mi do głowy ... :D

Dumny zerówkowicz
http://lbym.lilypie.com/3iudp1.png

" Kobieta bardziej kocha dziecko niż męża. Bo dziecko jest na pewno jej, a m

Odnośnik do komentarza

moze i racja z ta zazdroscia o mlodsze rodzenstwo ale ja poswiecam jej kazda wolna chwile nawet juz razem bierzemy kapiel co napewno niektorych z was rosmieszy ale do tego dochodzi jeszcze moj maz obecny maz chce bardzo mojej corce ojcowac aona go nie cierpi a ja zawsze stane po jeje stronie mi nie przeszkadza to ze ona zadaje sie z polakami ale niestety mojemu mezowi nawet nie odpowiada jej chlopak i jeszcze bardziej jest zacieta sytulacja Karolina jest bardzo uparta i nie popusci mojemu mezowi potrafi go tak ignorowac ze szkoda slow a ja niewiem za bardzo jak sie zachowac w tej calej sytulacji boje sie ze ona mi powie ze chce wracac do swojego ojca

Odnośnik do komentarza

Abigail - p;owinnaś szczerze pogadać z córką, powiedzieć jej na spokojnie, bez nerwów (chociaż pewnie to niełątwe) co ci sie nie podoba w jej zachowaniu, ustalcie zasady jakie będą obowiązywały ...
Córka ma 16 lat to trudny wiek (mam brata 16 lat ;) wiem jakie jazdy potrafi odstawiać rodzicom)

myślę tak jak Asica, ze takie typowo babskie wypady mają szansę się sprawdzić, czy to fryzjer, kosmetyczka, czy pójście do sklepów i najzwyklejsze przymierzanie ciuchów, jakieś zakupy na l;uzaka, wyjscie na lody czy do kina, na basen ALE TYLKO TY I ONA ... bez obecnego męża, synka ...
No i rozmowa ...

Życzę wytrwałości ...

Mama Dominika (16.07.2001), Oskara (02.07.2005), Nikosia (25.06.2009) i Małgosi (07.08.2013)

Odnośnik do komentarza

:pig:dzieki bardzo tylko ze z tym wjsciem na takie wspolne wypady z moja starsza corka to jest troche problem bo moja mlodsza corka ma cztery miesiace i niestety niechce zostawac z moim mezem dlatego bardzo czesto wychodzimy w trojke a syn i maz zostaja w domu ALE I TU mamy problem bo moja corka ciagle chce cos kupowac a niestety az tak dobrze to mi sie nie powodzi tym bardziej ze jak do mnie przyjechala to niestety musialam kupic jej ciuchy od podstaw bo to co mial to mnie przerazalo wiec zaskorniaki zostaly wydane staram sie jej to tumaczyc ale nie zawsze zrozumie i ma czasami fochy ale ja udaje ze ich nie widze i ze nic sie nie stalo niewiem sama jak z nia postepowac te trzy lata bezemnie bardzo ja zmienily dochodzi do tego ze ona czasami domaga sie zebym jej kupila piwo dla mlodziezy bo ona ma juz 16 lat i mysli ze moze nie mowiac juz o tym ze moja corka od roku pali papierosy i ja to juz zaakceptowalam bo niechce zeby po ulicy zbierala jakies pety i po tajniacku palila wiec nawet juz jej kupuje papierosy sama niewiem czx to dobrze:36_33_7:

Odnośnik do komentarza

mnoze i masz racje z tym uzywkami dla mojej corki ale wole jej kupic niz zeby mi po ulicy zbierala pety i je palila a lezeli chodzi o prace to jak nauczy sie niemieckiego to juz mi sama powiedziala ze bedzie szukac jakies pracy zebym nie musziala dawac jeje na papierosy mnie tez ciezko do tego przywyknac ze ona pali tym bardziej ze ja nie pale ale ona juz ponad rok temu zaczela palic przy swoim ojcu wiec nie mialam w tej kwesti nic do powiedzenia ostatnio i tak stwierdzila ze pali duzo mniej niz w polsce moze uda sie jej rzucic to swinstwo tzobaczymy czas pokaze

Odnośnik do komentarza

Twoja córka wyczuła,że może z Tobą robić co chce. Szkoda,że nie otrzymała jasnych zasad zaraz po przyjeździe do Ciebie. Jeśli postępowała nie tak przy swoim ojcu (chociaż wcale tak nie musiało być, może właśnie nie odpowiadały jej zasady stawiane przez tatę i dlatego zdecydowała się na wyjazd do Ciebie) to miałaś okazję zmienić jej nawyki. Myślę,że starasz się spełniać jej zachcianki, by nie wróciła do ojca. Zgadzam się z poprzednikami, że musisz poświęcić jej uwagę, ale ona musi zaakceptować,że młodsze rodzeństwo też potrzebuje mamy. Nie powinnaś kupować jej papierosów ani piwa. To Twoje pieniądze i Ty decydujesz na co je przeznaczysz. Zasady w Twoim domu też powinnaś ustalać Ty,a nie córka. Robisz jej krzywdę swoim uleganiem.

Odnośnik do komentarza

jezeli chodzo o to ze moja corka mna rzadzi to bardzo sie myslisz ostatnio dostala kare za samowolne wyjscie z domu i jazde na jakas tam impreze wczoraj bylo bardzo niemilo u nas wdomu bo ona wlasnie myslala ze ja bede jej darowac kary jak jej tata niestety kara jest kara i nawet nie dyskutowalam z nia to nawet mojemu mezowi zrobilo sie jej zal i wstawil sie za nia niestety powiedzialam nie i koniec rozmowy na ten temat wiec dowiedzialam sie ze jej niszcze zycie bo kazde w domu siedziec zaczela trzaskac drzwiami i pokazywac swoje humorki zeby sie nie przekamarzac z nia to wyciaglam drzwi z zawiasow zeby nie trzaskala a mlodsze dzieci wzielam na spacer wrocilam po godzinie jak jej emocje opadly i nic nie wskurala powiedzialam jej ze nie bede sluchac zadnych argumentow bo ona mnie tez nie slucha i nadal ma kare a tak z ciekawosci w jakim wieku masz dzieci

Odnośnik do komentarza

aha jestcze jedna moja corka nie miala zadnych zasad mieszkajac ze swoim tata ona wlasnie z nim robila co chciala a jemu to bylo obojetne caly dzien byl w pracy i ja przez te ostatnie trzy lata chowala sie sama i wtedy nauczyla sie pic i pali a jej tato ponoc o niczym nie wiedzial w co nie wierze sle to juz inna sprawa ja staram sie zeby ona skonczyla szkole i zdobyla jakis zawod bo niestety przy tacie nawet nie skonczyla gimnazjum mam na mysli tzrecia klase i mial ponad 700 godz nieobecnych w szkole wiec nie mow mi ze miala jakies zasady u taty a mna rzadzi tu wlasnie ma problem bo ja na kazdym kroku ja kontroluje i mamay jasne zasady wypisane na kartce i wisza u nie w pokoju zeby je pamietala pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Abigail powiem ci ze masz bardzo rozwydzona corke i powinnas jej pokazac gdzie jej miejsce , fakt ze ulozylas sobie zycie nie powinno wplywac na jej zachowanie tymbardziej ze wczesniej wybrala zycie u boku ojca , byc moze ojciez zaczal dostrzegac jej wady i zachowanie i nie mogl sobie poradzic z corka a zakazy prawdopodobnie doprowadzily do tego ze zdecydowala sie do ciebie wyprowadzic .
16 lat to jednak juz powinna byc ulozona i odpowiedzialna dziewczyna .
Wedlug mnie nie czeka wcale na wspolne wypady tylko chce posiadac korzysci z zycia u twojego boku a fakt wczesniejszego rozwodu wywolac u ciebie poczucie winy.
Moim zdaniem powinas pokazac jej gdzie jej miejsce inaczej nic nie wskorasz a ona na pewno sie nie zmieni w najblizszym czasie , tymbardziej ze powinna pomyslec rowniez o sowjej przyszlosci , rozumiem ze skonczyla tylko szkole podstawowa i co dalej .
Musisz dac jej ultimatum , nauka i obowiazkowosc jak nie przykro mi bardzo ale zle to widze , skonczy sie na wykorzystywaniu ciebie a potem placz .
Alkohol i papierosy rowniez popelniasz blad zezwalajac jej na to a nawet przyzwalajac jej , tak jej napewno nie zdobedziesz a jeszcze pokazujesz jej ze moze z Toba robic co zechce .
Mimo wszystko zycze ci by ci sie udalo z corka , ale jak jej pokazesz kto tu rzadzi masz szanse na wygrana .

http://tmp1.glitery.pl/text/59/45/1-Moje-Kochane-Dzieci-1548.gif
http://www.suwaczek.pl/cache/d391e82678.png
http://www.suwaczek.pl/cache/b4e19d80c9.png
http://www.suwaczek.pl/cache/1ce246b6a2.png
http://www.suwaczek.pl/cache/57834841e6.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...