Skocz do zawartości
Forum

chlamydia pneumoniae IgQ


Rekomendowane odpowiedzi

Witaj Atenko:)
Powiedz mi czy ten wynik jest dobry, bo ja nic nie rozumiem.
po pierwsze jest ujemny - to dobrze.
Poziom przeciwciał - 4.60 RU/ml
To dobrze czy źle?? Bo już sama nie wiem. Emil od czterech tygodni ma zatkany nos i ciężko przez niego oddycha. Lekarz nic mu nie dał, a to wygląda na zatkane zatoki. No i wieczorami skarż się na bóle głowy. Nie wiem czy kłamie czy nie. Mogę jedynie zakładać, ze mówi prawdę. Dzięki :)

Odnośnik do komentarza

Monia rozumiem, ze skoro tu było oznaczane ilościowo to miał pobieraną krew, najprostszym badaniem byłby wymaz z nosa, ale jeśli bakterie są bardzo głęboko to niestety może nie wyjść, chociaz spróbować warto. Nic innego raczej nie wykaże jaka bakteria się gnieździ w zatokach :(
U dzieci do 13 rż bardzo często występują zapalenia zatok sitowych, w niektórych przypadkach płukają i stosuje się meijscowe antybiotyki, niestety najczęściej na ślepo, warto też sprawdzić czy przyczyną nie jest np. trzeci migdał, bo od strony migdałka też może iść stan zapalny.

Odnośnik do komentarza

Monia wszystko zależy od tego, czy to np. przerost jednego migdała, dwóch czy tego trzeciego, którego być nie powinno, bo jeśli trzeciego to spokojnie można ciąć, zależy od tego też jak jest duży, zależy od tego czy powoduje swoim przerostem zatkanie przewoodów słuchowych czy nie, czy zatyka ujścia zatok, czy nie, jak często występują stany zapalne itp. Myślę, że kwestia trafienia do dobrego laryngologa, który podejmie odpowiednią decyzję :)
Powodzenia :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...