Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Anulka

Skutki uboczne po szczepieniu Priorix lub MMR

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie kieruję do mam, które są już po szczepieniu priorixem lub mmr od odry, świnki i różyczki. Czy Wasze dzieci miały po jej podaniu jakieś problemy? Gorączka? Wysypka? Inne? Jesli tak, to w jakim czasie po podaniu. Lekarka uprzedziła mnie, że między 7 a 18 dniem może pojawić się wysypka, ewentualnie gorączka. Oczywiście nie proszę o komentowanie słuszności podania i ewentualnych powikłań w postaci autyzmu, bo nikt nigdy nie dowiódł by te szczepionki miały na to wpływ, tylko o komentarze na temat zwykłych poszczepiennych reakcji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

radość serca
Aniu u nas (po Priorixie) była gorączka, bez wysypki... Uściski dla Majci :Kiss of love:

Asiu ile dni po szczepieniu pojawiła się gorączka?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

radość serca
Aniu był szczepiony 26 marca, a zagorączkował na pewno na początku kwietnia, więc kilka dni minęło, ok tygodnia, co do dnia nie powiem.

czyli to samo co u nas...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Maja miała Priorix Tetra bo i odra i ospa to żywe szczepionki. Pediatra mówiła mi że nie kojarzy się szczepionek żywa - martwa.
Asiu gratuluję kompetencji pielęgniarki. A gdzie mama była w tym czasie? :Oczko:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ja szczepiłam młodego Priorixem w tą środę.
pielęgniarka mówiła że między 5 a 8 dniem po może mieć gorączkę.
na razie cisza...

Życie jest piękne:-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

pinklady
ja szczepiłam młodego Priorixem w tą środę.
pielęgniarka mówiła że między 5 a 8 dniem po może mieć gorączkę.
na razie cisza...

nam powiedziała, że między 8 a 18 dniem może pojawić sie gorączka lub tzw. odra poronna - póki co mamy gorączkę

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Anulka
Pytanie kieruję do mam, które są już po szczepieniu priorixem lub mmr od odry, świnki i różyczki. Czy Wasze dzieci miały po jej podaniu jakieś problemy? Gorączka? Wysypka? Inne? Jesli tak, to w jakim czasie po podaniu. Lekarka uprzedziła mnie, że między 7 a 18 dniem może pojawić się wysypka, ewentualnie gorączka. Oczywiście nie proszę o komentowanie słuszności podania i ewentualnych powikłań w postaci autyzmu, bo nikt nigdy nie dowiódł by te szczepionki miały na to wpływ, tylko o komentarze na temat zwykłych poszczepiennych reakcji.

Chciałabym wznowić temat:D

mój maluch dostał szczepionke PRIORIX osiem dni temu oczywiście uprzedzano nas że temp może wzrosnąć ( i tak też już jest dzisiaj) ale dodatkowo małego przegoniło (a raczej nie jadł nic "innego") i jest marudny, jeśli macie doświadczenie z niechcianymi reakcjami na szczepionkę bede dzięczna jak się nimi podzielicie ( czego mogę się jeszcze spodziewać i jak długo to może trwać)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pierwszy synek otrzymał MMR po której strasznie go wysypało. Sytacja była na tyle poważna, że wylądowałam z dzieckiem w szpitalu na kilka dni. Nie pamiętam ile dni po szczepieniu to nastąpiło ponieważ było to 4 lata temu. Teraz szczepią Priorixem i taką otrzymał mój młodszy synek miesiąc temu. Obyło się bez powikłań. pozdr.

http://www.suwaczki.com/tickers/j36rs8fwbku9m72j.png

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5eglm4pteq.png

http://www.suwaczki.com/tickers/atdc3e5er8ue6lm4.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam. Jestem tu nowa, ale bardzo zaskoczył mnie efekt podania szczepionki na odrę, świnkę, różyczkę. Mój synek został zaszczepiony szczepionką Priorix 10 lutego tego roku, a 24 lutego zauważyłam u niego dosyć mocno powiększony węzeł chłonny z lewej strony. 28 lutego doszedł jeszcze jeden guz pod żuchwą z lewej strony - wystraszyłam się - lekarz, którego wezwałam - zlecił morfologię krwi z rozmazem oraz CRP. Przed wykonaniem badania - podejrzenie o chłoniaka, po badaniu - poronna wersja świnki jako efekt uboczny szczepienia, niestety...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Mama po priorixie

Myśmy dowiedli ale to była batalia i bardzo drogie badania w stanach. Po priorixie z uśmiechniętego zdrowo rozwijającego sie dzieciaka zrobił się autystyk wpatrujący sie w przestrzeń. Generalnie trudno mówić o braku szczepień, wiec jak już ktoś szczepi warto podawać te nie skojarzone. czy pamiętacie te kłócia igła ze szczepień? Nie! A firmy żerują na tym ze rodzice chcą jak najlepiej dla dziecka zeby go nie kloc kilka razy. Tylko ze lepiej jest podać dziecku pojedyncza szczepionkę z która jest większa szansa ze sobie poradzi niż małego organizmowi robić armagedon. Już nie mówiąc o tych 5,6 w jednym. Nigdy nie byłam antyszczepionkowcem i szczerze wierze ze Np dziewczynki musza być sCzepione na różyczkę bo potem byłby problem w dorosłym życiu. Nie jestem odosobnionym przypadkiem i wiem ze po mmr bywają masakryczne przypadki. Priorix mimo wszystko bezpieczniejszy,bo takich przypadków jest mniej. Ale trafiło akurat na nas i udało nam się zdiagnozować przyczynę. Pisze to,bo może ten post uratuje jakieś dziecko przed niepotrzebnym cierpieniem a lepiej się potresowac igła więcej razy niż potem wpadać w panikę nie wiadomo jak ratując dziecko. Nam się udaje.bo akurat dieta,suplementacja i ćwiczenia dają ogromne skutki i wierze ze z tego wyjdzie ale tylko dlatego ze od razu zareagowałam. Gdy ktoś ma mniej sZczescia i później to zobaczy jest tez gorzej z tego wyjść. Drogie Mamy,to jest prawdziwa historia i dlatego polecam Wam pojedyncze szczepionki. I życzeń duzo duzo zdrowia i jak najwiecej radosnych chwil.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Martkaaa

U nas juz trzeci raz wraca gorsczka i pojawiła sie wysypka. Dziecko nigdy przedyem nie chorowalo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Milena

U nas w nocy po szczepieniu priorix i szczepionką na pneumokoki w 9 msc życia syna wystąpiła gorączka 40, a następnego dnia dziecko widocznie cofnęło się w rozwoju. Dziś ma stwierdzony autyzm i to nie są bajki czy brak dowodów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Mama

Moja córka po szczepieniu na Odrę świnkę i różyczkę miało temperaturę dopiero po 14 dniach przez 5 dni prawie 40 stopni  i W 6 dzień wysypkę. Potem już nic nie było. Byliśmy u lekarza jeszcze żeby zbadał dziecko w 4 dniu kiedy była temperatura to był zdziwiony że przychodzimy skoro to jest po szczepieniu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Gosiaa

Z tego, co pamiętam, to u nas była tylko gorączka w noc po szczepieniu. W tej chwili moja córa przyjęła dawkę przypominawczą (10. rok życia) i na razie obserwujemy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Gosiaa
1 minutę temu, Gość Gosiaa napisał:

Z tego, co pamiętam, to u nas była tylko gorączka w noc po szczepieniu. W tej chwili moja córa przyjęła dawkę przypominawczą (10. rok życia) i na razie obserwujemy

Ps w obu przypadkach dostałyśmy mmr

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Kama
W dniu 9/7/2021 o 9:24 AM, Gość Milena napisał:

U nas w nocy po szczepieniu priorix i szczepionką na pneumokoki w 9 msc życia syna wystąpiła gorączka 40, a następnego dnia dziecko widocznie cofnęło się w rozwoju. Dziś ma stwierdzony autyzm i to nie są bajki czy brak dowodów.

Ale bzdura... szczepionkę a Odrę, swinkę,  różyczkę podaję się między 13-15 m-em życia 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Gosc

Przypuszczam, ze moje dzuecko po szczepionce na swinke, odre, rozczke stopniowo przestalo mowic. Przed drugim rokiem zycia normalnie sie rozwijało.  Po tej szczepionce stopniowi zanikala mowa a na końcu po 3 roku zycia dzieclo zaczelo dostawac atakow drawek...rodzaj padaczki. Dlugi czas myslalam z czego i doszlam. Teraz odblokowuje dziecko akupunktura, odpowiednimi suplementami i jezdze do dr Pokrywki aby zaczela funkcjonowac. Nie zaszczepie juz dziecka na nic. Medycyna poszla do przodu tak daleko, ze szczepionki sa nikomu nue potrzrbne chyba ze zyski z ich sprzedazy koncerna farmaceutycznym. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...