Skocz do zawartości
Forum

Skutki uboczne po szczepieniu Priorix lub MMR


Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie kieruję do mam, które są już po szczepieniu priorixem lub mmr od odry, świnki i różyczki. Czy Wasze dzieci miały po jej podaniu jakieś problemy? Gorączka? Wysypka? Inne? Jesli tak, to w jakim czasie po podaniu. Lekarka uprzedziła mnie, że między 7 a 18 dniem może pojawić się wysypka, ewentualnie gorączka. Oczywiście nie proszę o komentowanie słuszności podania i ewentualnych powikłań w postaci autyzmu, bo nikt nigdy nie dowiódł by te szczepionki miały na to wpływ, tylko o komentarze na temat zwykłych poszczepiennych reakcji.

Odnośnik do komentarza

Anulka
Pytanie kieruję do mam, które są już po szczepieniu priorixem lub mmr od odry, świnki i różyczki. Czy Wasze dzieci miały po jej podaniu jakieś problemy? Gorączka? Wysypka? Inne? Jesli tak, to w jakim czasie po podaniu. Lekarka uprzedziła mnie, że między 7 a 18 dniem może pojawić się wysypka, ewentualnie gorączka. Oczywiście nie proszę o komentowanie słuszności podania i ewentualnych powikłań w postaci autyzmu, bo nikt nigdy nie dowiódł by te szczepionki miały na to wpływ, tylko o komentarze na temat zwykłych poszczepiennych reakcji.

Chciałabym wznowić temat:D

mój maluch dostał szczepionke PRIORIX osiem dni temu oczywiście uprzedzano nas że temp może wzrosnąć ( i tak też już jest dzisiaj) ale dodatkowo małego przegoniło (a raczej nie jadł nic "innego") i jest marudny, jeśli macie doświadczenie z niechcianymi reakcjami na szczepionkę bede dzięczna jak się nimi podzielicie ( czego mogę się jeszcze spodziewać i jak długo to może trwać)

Odnośnik do komentarza

Pierwszy synek otrzymał MMR po której strasznie go wysypało. Sytacja była na tyle poważna, że wylądowałam z dzieckiem w szpitalu na kilka dni. Nie pamiętam ile dni po szczepieniu to nastąpiło ponieważ było to 4 lata temu. Teraz szczepią Priorixem i taką otrzymał mój młodszy synek miesiąc temu. Obyło się bez powikłań. pozdr.

http://www.suwaczki.com/tickers/j36rs8fwbku9m72j.png

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5eglm4pteq.png

http://www.suwaczki.com/tickers/atdc3e5er8ue6lm4.png

Odnośnik do komentarza

Witam. Jestem tu nowa, ale bardzo zaskoczył mnie efekt podania szczepionki na odrę, świnkę, różyczkę. Mój synek został zaszczepiony szczepionką Priorix 10 lutego tego roku, a 24 lutego zauważyłam u niego dosyć mocno powiększony węzeł chłonny z lewej strony. 28 lutego doszedł jeszcze jeden guz pod żuchwą z lewej strony - wystraszyłam się - lekarz, którego wezwałam - zlecił morfologię krwi z rozmazem oraz CRP. Przed wykonaniem badania - podejrzenie o chłoniaka, po badaniu - poronna wersja świnki jako efekt uboczny szczepienia, niestety...

Odnośnik do komentarza
Gość Mama po priorixie

Myśmy dowiedli ale to była batalia i bardzo drogie badania w stanach. Po priorixie z uśmiechniętego zdrowo rozwijającego sie dzieciaka zrobił się autystyk wpatrujący sie w przestrzeń. Generalnie trudno mówić o braku szczepień, wiec jak już ktoś szczepi warto podawać te nie skojarzone. czy pamiętacie te kłócia igła ze szczepień? Nie! A firmy żerują na tym ze rodzice chcą jak najlepiej dla dziecka zeby go nie kloc kilka razy. Tylko ze lepiej jest podać dziecku pojedyncza szczepionkę z która jest większa szansa ze sobie poradzi niż małego organizmowi robić armagedon. Już nie mówiąc o tych 5,6 w jednym. Nigdy nie byłam antyszczepionkowcem i szczerze wierze ze Np dziewczynki musza być sCzepione na różyczkę bo potem byłby problem w dorosłym życiu. Nie jestem odosobnionym przypadkiem i wiem ze po mmr bywają masakryczne przypadki. Priorix mimo wszystko bezpieczniejszy,bo takich przypadków jest mniej. Ale trafiło akurat na nas i udało nam się zdiagnozować przyczynę. Pisze to,bo może ten post uratuje jakieś dziecko przed niepotrzebnym cierpieniem a lepiej się potresowac igła więcej razy niż potem wpadać w panikę nie wiadomo jak ratując dziecko. Nam się udaje.bo akurat dieta,suplementacja i ćwiczenia dają ogromne skutki i wierze ze z tego wyjdzie ale tylko dlatego ze od razu zareagowałam. Gdy ktoś ma mniej sZczescia i później to zobaczy jest tez gorzej z tego wyjść. Drogie Mamy,to jest prawdziwa historia i dlatego polecam Wam pojedyncze szczepionki. I życzeń duzo duzo zdrowia i jak najwiecej radosnych chwil.

Odnośnik do komentarza

U nas w nocy po szczepieniu priorix i szczepionką na pneumokoki w 9 msc życia syna wystąpiła gorączka 40, a następnego dnia dziecko widocznie cofnęło się w rozwoju. Dziś ma stwierdzony autyzm i to nie są bajki czy brak dowodów.

Odnośnik do komentarza

Moja córka po szczepieniu na Odrę świnkę i różyczkę miało temperaturę dopiero po 14 dniach przez 5 dni prawie 40 stopni  i W 6 dzień wysypkę. Potem już nic nie było. Byliśmy u lekarza jeszcze żeby zbadał dziecko w 4 dniu kiedy była temperatura to był zdziwiony że przychodzimy skoro to jest po szczepieniu

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, Gość Gosiaa napisał:

Z tego, co pamiętam, to u nas była tylko gorączka w noc po szczepieniu. W tej chwili moja córa przyjęła dawkę przypominawczą (10. rok życia) i na razie obserwujemy

Ps w obu przypadkach dostałyśmy mmr

Odnośnik do komentarza
W dniu 9/7/2021 o 9:24 AM, Gość Milena napisał:

U nas w nocy po szczepieniu priorix i szczepionką na pneumokoki w 9 msc życia syna wystąpiła gorączka 40, a następnego dnia dziecko widocznie cofnęło się w rozwoju. Dziś ma stwierdzony autyzm i to nie są bajki czy brak dowodów.

Ale bzdura... szczepionkę a Odrę, swinkę,  różyczkę podaję się między 13-15 m-em życia 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...