Skocz do zawartości
Forum

Jak nie zwariować-czyli mamusie na wychowawczym :))


lella

Rekomendowane odpowiedzi

martusia9876
bobasek ja tam sie wybieram do jastrzebiej i napisze jak bylo . To chyba zalezy od tego czego oczekujesz od miejsca do ktorego jedziesz .

Ja niewiele chciałam ;), ale zejścia na plażę mnie (nas) przerosły :Szok:
Jeździliśmy plażować się do Karwi :)
Picasa Web Albums - Irena - Wakacje '08r Tu trochę fotek z naszych wakacji i widać tam te zejścia. Szkoda, że nie zrobiłam fotek schodków drewnianych, to dopiero kosmos :Szok:. Jak się pojedzie na sam koniec Jastrzębiej to ponoć są normalne (w sensie poziome ;)) zejścia na plaże.

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie Wszystkie Mamy...

Pisze tutaj gdyż nie potrafię sobie sama poradzić z 2,5 letnią córką...Otóż od wrześnie br poszła do przedszkola i zrobiła się taka niegrzeczna, że już nie daję sobie z nią rady. W ogóle mnie nie słucha, pokazuje język jak Ją o coś proszę, krzycząc na nią śmieje mi się w twarz a gdy dostaje klapsa to jakby potrafiła dobrze mówić to b y mi powiedziała: "...bij mnie mocniej". :36_2_16:Zaczynam być bezradna. To moje pierwsze dziecko i nie wiem za bardzo jak postępować z buntem takiego malucha. Zanim Mała poszła do przedszkola to gdy nabroiła to przychodziła i mnie przepraszała, częściej słuchała choć to też nie była jej mocna strona i nie było do pomyślenia żeby pluła i śmiała mi się w twarz gdy ją o coś proszę a ona tego nie robi... Po kąpieli mam problem aby ją ubrać bo zaczyna sobie żartować , że nie chce i ucieka...:trumb: Dosłownie ręce opadają. Zaczynam ją lekceważyć, gdy ucieka przy ubieraniu to mówię po prostu to nie i odkładam ubrania ale ona zamiast wtedy znudzić się zabawą i przyjść to idzie w swoją stronę , tak choćby tak miało być.:36_6_9: Jejku, już nie wiem co robić, może Wy miałyście podobny problem i go jakoś rozwiązałyście, jeżeli tak to proszę o pomoc.:cerowanie:

http://www.suwaczki.com/tickers/kjmnej28fejemu8d.png

Odnośnik do komentarza

Po zaciemnionym niebie biegnie smuga kolorowa, z ogonem rozpryskującym się po królestwie nocy. Po chwili znika w blasku księżyca, tak jak rok miniony. Lecz coś po nim pozostanie- wspomnienia i marzenia. Szczęście i te dni gorsze, słowa raniące i te kojące. Uśmiech igrający ze łzami. A ja życzę
WAM, aby te wspomnienia, które pozostaną w pamięci w Nowym Roku były inne. Z marzeniami, masą dobrych dni, słowami płynącymi z serca, które uszczęśliwią, wspomnienia z masą miłości i przyjaźni.

http://www.kartki.lagata.pl/kartki/16/1206.JPG

Joasia
http://s7.suwaczek.com/200905264565.png
Emilka
http://s4.suwaczek.com/200405064765.png

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry wszystkim:)

Mam pewien dylemat, a mianowicie chciałabym umeblować pokój mojego maleństwa.
Bardzo bym chciała aby to był pokój jego marzeń. Dlatego też długo szukałem czegoś cudownego, jak z bajki i znalazłam meble firmy Sauthon. Nie wiem jednak jak one sprawdzają się w codziennym użytkowaniu. Dlatego też pytanie do Was drogie mamy:) Czy może słyszałyście o tych meblach, albo je macie i możecie mi coś podpowiedzieć???

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Hej wszystkim mam mały albo jak wolicie duuzy problem:( Moja 2 letnia corcia wyladowala kilka dni temu w szpitalu z powodu odwodnienia iwymiotow i goraczki myslelismy ze to przez jej problemy z Moczem bo od pazdziernika borykalismy sie z paleczkami blekitnymi ale do tego pozniej.. A wiec w Szpitalu bardzo madra i kochana Pani doktor zrobila Mojej niuni Badania typu dmuchamy w balonik czyli test wodorowo tlenowy bodajze po tym badaniu wyszlo ze nicola ma nie te bakterie w jelicie co trzeba profesjonalnie nazywa sie to Zespolem Przyrostu bakteri w jelicie cienkim .. Niby bierzemy leki na to zeby sie to unormowalo ale nicola od piatku znow jest apatyczna nie cche jesc i malo pije nie mam pojecia co robic jak wyleczyc moje dziecko?

Odnośnik do komentarza

Witam wszystkie Mamy i Tatusiów.
Chciałabym zaproponować Państwu opiekę nad Państwa pociechami w każdy weekend (sobota-niedziela) w godzinach 8-18 u mnie w domu, jestem mamą 5letniej dziewczynki,która ma swój piękny pokój z mnóstwem zabawek przystosowany dla maluchów i chętnie udostępni go dla Państwa pociech.
Przy opiece nad dziećmi pomoże mi koleżanka, która ma duże doświadczenie w opiece nad dziećmi gdyż pracowała w przedszkolu jako opiekunka.
Proponujemy dla dzieciaczków:

  • II śniadanie
  • pyszny obiadek ( uwielbiam smacznie i zdrowo gotować ) ,
  • pożywny podwieczorek (kanapki,serek, owoce, domowe ciasta itp) ,
  • popołudniowy wypoczynek (sen)
  • rysowanie, malowanie farbami
  • naukę piosenek i wierszyków
  • wyjścia na piękny i bardzo bezpieczny plac zabaw i do parku
  • dobrą i troskliwą opiekę tak by maluchy nie zauważyły upływającego czasu bez towarzystwa rodziców.
  • Oraz duużo świetnej zabawy przez cały dzień.

Jeżeli są Państwo zainteresowani i mogą swoje pociechy dowozić do mnie na Pragę Południe ( ulica Łukowska os. Ostrobramska) proszę o kontakt mailowy weekendoweprzedszkole@o2.pl bądź telefoniczny 507296492 Anna lub 783760533 Jolanta
]Proponuję naprawdę konkurencyjną i przystępną cenę
ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA!
STARTUJEMY JUŻ 1.10.2011r
Zapraszamy !!!!
*Oferta dla dzieci od 3 do 7 lat
*Opieka po godzinie 18 oraz opieka całodobowa do indywidualnego ustalenia

Odnośnik do komentarza

undacja RoRo zaprasza mamy dzieci do pierwszego roku życia (niechodzących) na zajęcia grupy rozwojowej
"Ja mama, kobieta, partnerka"

Podczas spotkań między innymi:
- skonfrontujemy nasze wyobrażenia dotyczące macierzyństwa z rzeczywistością,
- zastanowimy się na tym, co to znaczy być dobrym rodzicem,
- porozmawiamy o tym, jak w sposób konstruktywny informować otoczenie o naszych emocjach,
- podyskutujemy o tym, jak pozostać przy własnym zdaniu w gąszczu dobrych rad,
- zastanowimy się jak zadbać o siebie i swój związek oraz
- pogodzić ze sobą role, które pełnimy w życiu i znaleźć czas na to, co najważniejsze.

Zapraszamy wszystkie mamy, które czują, że macierzyństwo to początek wielkich zmian w nich życiu.

Spotkania moderować będzie Agnieszka Amborska - trener, absolwentka Szkoły Treningu i Warsztatu Psychologicznego INTRA, współzałożycielka Klubu Mam na Mokotowie, prezes Fundacji RoRo. Agnieszka wspiera, także rodziców, w rozwoju skutecznej komunikacji, motywacji, zarządzania sobą w czasie, asertywności oraz radzenia sobie ze stresem. Jest przekonana, że te umiejętności wpływają nie tylko na polepszenie jakości naszego życia, ale także pozwalają nam być lepszymi rodzicami.

Cykl zajęć składa się z ośmiu spotkań, na które zapraszamy Was z dziećmi. Grupa ma charakter zamknięty, to znaczy, że nie można do niej dołączyć w trakcie trwania cyklu. Sprzyja to tworzeniu atmosfery bezpieczeństwa i zaufania, dzięki czemu będziemy mogły podczas spotkań poruszać wiele, także osobistych tematów.

Spotkania: raz w tygodniu, we wtorki, w godzinach 10:30-13:00, w Mokotowskim Centrum Integracji Mieszkańców przy ul. Woronicza 44A (żółty, parterowy budynek, w drugim rzędzie zabudowań), pierwsze spotkanie 4.10

Zgłoszenia: na adres warsztaty@fundacjaroro.org podając w temacie maila "Ja mama".

Warsztaty są bezpłatne, są częścią projektu "Moje Wierzbno, Mój Służewiec".
Zadanie realizowane jest dzięki dofinansowaniu ze środków m. st. Warszawy.

Ania- mama Kamilka(2.04.2004) i Aleksa(2.02.2009)

Doradca chustowy Die Trageschule Dresden

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...