Skocz do zawartości
Forum

Kieszonkowe


Rekomendowane odpowiedzi

Kieszonkowe i nauka gospodarowania pieniędzmu to ważny element edukacji.
Ważne jest ustalenie zasad, na co ABSOLUTNIE nie można wydawać pieniędzy ( przypomnę że własnych dziecka).
Jeśli dziecko wyda tygodniówkę pierwszego dnie, będzie musiało "cierpieć" bez pieniędzy do końca tygodnia. warto wtedy porozmawiać o rozłożeniu wydatków na poszczególne dni.
jeśli chce sobie kupić za pieniądze se swojej skarbonki coś innego niż to na co zbierał ( a nie jest to na liście zakazanej) to jego prawo.
Oczywiście znowu ważna jest rozmowa i pokazanie konsekwencji ( wydasz teraz nie będziesz miał na to co chciałeś - ale TO DZIECKA pieniądze.
Jeśli chodzi o wysokość kieszonkowego wszystko zależy od zasobności portfela rodziców - ale tak czy tak nie przesadzałabym.
Trzeba w miarę obiektywnie policzyć ile i na co dziecko realnie potrzebuje pieniędzy. własnych. "luźnych" jak mawiają dzieciaki.
D.

Odnośnik do komentarza
Gość miki002

Ogólnie to ja mam 13 lat. Dostaje kieszonkowe miesięczne i według mnie to jest dobry pomysł :) dostaje je od 8 roku życia.. no może troszeczke wczesniej . Wtedy zrozumiałam jak wiele rzeczy posiadają różną wartość. nie zdawałam sobie nawet tego sprawy , że wszystko aż tyle kosztuje. Rodzice twierdzą że stałam się bardziej odpowiedzialniejsza i rozsądna. Nie wiem jak inni rodzice , ale moi postanowili w takim razie nie kupować słodyczy i słodkich napoi, ale tak to ja sama musze za "moje kieszonkowe'.
mam nadzieje że pomogłam pomóc w kwestii kieszonkowego :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...