Skocz do zawartości
Forum

jest tu kto na październik 2008 ?


Rekomendowane odpowiedzi

czesc dziewczyny.
mam pytanko- czy nie wiecie co tak najbardziej jest potrzebnego do szpitala a pozniej do domku tak na dwa tygodnie po porodzie, bo ja juz mam metlik w glowie i nie wiem co wiecej kupic, a czego nie kupowac nie potrzebnie, coraz bardziej zaczynam sie martwic ze o czyms zapomnialam ale co jest dziwne jeszcze nie dociera do mnie ze za jakis miesiac bede rodzila, chyba powinnam juz zaczac rozwazac ten stan ktory ma nadejsc :):) a jak jest z tym u was?? boicie sie juz??
pozdrawiam.

http://www.suwaczek.pl/cache/d255cd5670.png
http://www.suwaczek.pl/cache/44b3c68a54.png

Odnośnik do komentarza

Co kraj to obyczaj troche szkoda ze nie moge tu tych kosmatykow firmy Olium :( Te polecala mi tez moja Siostra. Ale co tam napewno polozna poleci mi tu jakies dobre :)
I ja justynka1984 zastanawiam sie jak mam pakowac wlasciwie torbe... i jeszcze kupuje zeczy ale czy to co kupilam wystarczy? Nie wiem. Mysle jednak ze to czego nie kupie da sie dokupic, nie ma katastrofy bedzie miec M zajecie :)
I ja sie boje porodu, moze boje sie to za duzo powiedziane ale duzo o nim mysle. Mysle jednak ze dlatego ze to pierwszy raz jestem troche "naiwna".
pozdrowienia
Lena

http://www.suwaczek.pl/cache/853a0c1606.png http://s2.pierwszezabki.pl/019/0192459b0.png?5871

Odnośnik do komentarza

justynka1984
czesc dziewczyny.
mam pytanko- czy nie wiecie co tak najbardziej jest potrzebnego do szpitala a pozniej do domku tak na dwa tygodnie po porodzie, bo ja juz mam metlik w glowie i nie wiem co wiecej kupic, a czego nie kupowac nie potrzebnie, coraz bardziej zaczynam sie martwic ze o czyms zapomnialam ale co jest dziwne jeszcze nie dociera do mnie ze za jakis miesiac bede rodzila, chyba powinnam juz zaczac rozwazac ten stan ktory ma nadejsc :):) a jak jest z tym u was?? boicie sie juz??
pozdrawiam.

dla dziecka: pieluszki i chusteczki nawilzane zeby pupcie wytrzec :P oprócz tego nic sie niebierze bo oni maja ubranka dla dzieci i kosmetyki tez. A ubranko dla malucha trzeba dopiero przy wyjsciu miec i tyle było małemu.
dla siebie : podkłady troche ich trzeba było zabrac, i te podpaski te duże to było koneiczne a potem to już wiadomo kosmetyki i piżamke tzn koszule... dokumenty książeczke ciąży, sztućce talerz na jedzonko, termometr.
na porodówke mozna było miec jakas małą wode do picia i cos małego do przegryzienia na porodówce np jakis wafelek.
I to było wszystko co trzeba było miec w szpitalu nic pozatym niebrało sie.
Ja to wiemdziałąm ze szkoły rodzenia :)
Najlepiej przejdz sie do szpitala gdzie chcesz rodzic i zapytajcie powinni Ci powiedziec co nalezy brac :)

A na późneij do domu to dla siebei te podpaski jakies mydło bądz cos do podmywania bo przy każdym pójściu do WC trzeba sie podmyć zeby nie było zadnej infekcji. Majteczki jednorazowe bo sa bardzo wygodne w tym czasie :) no i tyle reszta to juz jest normalnei tak jak teraz :) Wiadomo jedzenie musisz dostosowac do dziecka jeśli karmisz piersia :)
Dla dziecka w domu ubranko kosmetyki rożek jest fajną sprawą :) i chyba reszta to macie :) a i dokupić zawsze mozna wiec sie nieprzejmuj :):):)

Odnośnik do komentarza

Szani ma racje, najlepiej zapytac w szpitalu (u mnie w rejonowej przychodni np wisi karteczka co trzeba zabrac). Ja musze zabrac to co pisze Szani z wyjatkiem termometra. Plus wata do cc.

Poza tym mozna skorzystac z gotowcow szykujac wyprawke - ja posilkowallam sie lista przygotowana przez forumowa polozna, ktora nieco zmodyfikowalam do wlasnych potrzeb. Polecam.
http://parenting.pl/9-miesiecy-ciaza/1884-torba-co-spakowac-do-szpitala.html

Aha w pazdziernikowym numerze Mamo to ja tez jest fajny artykul co powinno sie w wyprawce znalezc, mozna nawet taka wyprawke wygrac choc dla nas juz chyba troche za pozno...

Odnośnik do komentarza

Ania26
Hej Dziewczyny,

Wiecie do mnie to jakoś jeszcze nie dociera, że za miesiąc będę mamusią a obok mnie będzie moje maleństwo, boję się porodu, strasznie i nawet nie próbuję sobie tego wyobrażać!
A propos torby, kiedy pakujecie? Pasowałoby w najbliższym czasie...

Pozdrawiam

Hej Ania!
to prawda, mi planowo zostalo 20 dni.. W poniedzialek ide do szpitala na 3 dni na USG i takie tam. Jesli sie okaze ze lozysko mi sie nie przesunelo to bedzie wczesniej, pod koniec wrzesnia..
Torbe mam spakowana od jakiegos czasu i cholewcia musze przepakowac bo jeszcze nie ide do porodu tylko na oddzial :kiepsko:

Odnośnik do komentarza

Hej,

Ja właśnie we wtorek wybieram się ze "świeżymi" wynikami badań do lekarza, zobaczymy co u mojego Szkraba słychać;)
Czy u Was też tak się ochłodziło? Zimno jak nie wiem co, aż nie chce się wychodzić, pochmurno i wiatr...
Dziewczyny a co stosujecie na rozstępy? Chciałabym coś kupić dla siebie, ale nie mam pojęcia co się sprawdzi? Macie coś sprawdzonego?

Pozdrawiam

http://suwaczki.maluchy.pl/li-23904.png

Odnośnik do komentarza

Ania26
Hej,

Ja właśnie we wtorek wybieram się ze "świeżymi" wynikami badań do lekarza, zobaczymy co u mojego Szkraba słychać;)
Czy u Was też tak się ochłodziło? Zimno jak nie wiem co, aż nie chce się wychodzić, pochmurno i wiatr...
Dziewczyny a co stosujecie na rozstępy? Chciałabym coś kupić dla siebie, ale nie mam pojęcia co się sprawdzi? Macie coś sprawdzonego?

Pozdrawiam

No u mnie tez paskudna pogoda, temperatura spadła poniżej 10 st. na dworze. Faktycznie wyjscie z domku nie nalezy do najprzjemniejszych...
Aniu, na rozstepy to ja kupilam kiedys takie serum przeciw rozstepom z Evelin w Carefour jak dotad bylo po 12 zl, ostatnio juz po 16 zl. Czytalam gdzies ze nie ma wiekszego znaczenia jakosc (czytaj cena kremu) wazne zeby stosowac regularnie, pozatym sa osoby majace sklonnosc do robienia sie tego paskudztwa i wtedy juz nic nie pomoze, nawet Mustella (podobno jedna z najlepszych ale za ok 100 i tylko w niektorych aptekach).
No i duzo babek po prostu naciera brzuchol oliwka, tyle tylko ze wtedy trzebac masowac, nallepiej kilkanascie minut zeby nie bylo tluste :-).

Czyzby Ci w koncu zaczal brzuchalek rosnac czy nadal prawie nie tyjesz??? Ja juz dobilam +20 kg. Baaaardzo ciezko to dzwigac, plecka bola... dobrze ze juz tak nie rosnie i niedaleko do konca... :yuppi:

Odnośnik do komentarza

gagawa
Ania26
Hej,

Ja właśnie we wtorek wybieram się ze "świeżymi" wynikami badań do lekarza, zobaczymy co u mojego Szkraba słychać;)
Czy u Was też tak się ochłodziło? Zimno jak nie wiem co, aż nie chce się wychodzić, pochmurno i wiatr...
Dziewczyny a co stosujecie na rozstępy? Chciałabym coś kupić dla siebie, ale nie mam pojęcia co się sprawdzi? Macie coś sprawdzonego?

Pozdrawiam

No u mnie tez paskudna pogoda, temperatura spadła poniżej 10 st. na dworze. Faktycznie wyjscie z domku nie nalezy do najprzjemniejszych...
Aniu, na rozstepy to ja kupilam kiedys takie serum przeciw rozstepom z Evelin w Carefour jak dotad bylo po 12 zl, ostatnio juz po 16 zl. Czytalam gdzies ze nie ma wiekszego znaczenia jakosc (czytaj cena kremu) wazne zeby stosowac regularnie, pozatym sa osoby majace sklonnosc do robienia sie tego paskudztwa i wtedy juz nic nie pomoze, nawet Mustella (podobno jedna z najlepszych ale za ok 100 i tylko w niektorych aptekach).
No i duzo babek po prostu naciera brzuchol oliwka, tyle tylko ze wtedy trzebac masowac, nallepiej kilkanascie minut zeby nie bylo tluste :-).

Czyzby Ci w koncu zaczal brzuchalek rosnac czy nadal prawie nie tyjesz??? Ja juz dobilam +20 kg. Baaaardzo ciezko to dzwigac, plecka bola... dobrze ze juz tak nie rosnie i niedaleko do konca... :yuppi:

Hej Gagawa,
Właśnie też słyszłam o tej Musteli tylko czy warte to takich pieniędzy spróbuję najpierw czegoś ze środkowej półki, powiem szczerze, że oliwki właśnie używałam i używam dalej nie mam dużo rozstępów ale za to głębokie;(

A i owszem brzuchol mi rośnie;) wzdłuż urósł ponad 20 cm a wszerz 8 cm przytyłam tylko 2 kg, też mi już ciężko krzyże bolą, ciężko przewracać się na drugi bok w nocy... Po wczorajszej wizycie u lekarza lekarz daje mi 3 tygodnie jeszcze no i wiem że będę miała kawalera;) baaardzo się cieszę:) wszytko jest ok

Trzymam za Ciebie kciuki wszytko będzie ok

http://suwaczki.maluchy.pl/li-23904.png

Odnośnik do komentarza

Czesc kobitki,
właśnie wróciłam ze szpitala. Łożysko nieco się przesuneło ale jakiś brzeg jednak będzie przeszkadzało. Mój lekarz zdecydował sie na cesarkę także będę jednak miała wrzesniowego maluszka - dokladnie wtorkowego. Wracam na oddział w poniedziałek no i we wtorek raniutko cięcie.
Z maluchem wszystko ok, miałam usg ale zrezygnowalam z uzyskania wiedzy czy chlopiec czy dziewczynka. Ten tydzien stwierdzilam ze wytrzymam :-)

Cholewcia mam troche stracha... No i przede mna wizja ostatniego WOLNEGO :-)) weekendu. :36_19_1:

Odnośnik do komentarza

No Gagawa to..... cholera słów mi brakuje, wiesz kiedy zostaniesz mamusią;) Denerwujesz się pewnie... Będziemy czekać na wieści;)
A co do ostatniego twojego wolnego weekendu... też myślałam o moich ostatnich dwóch - trzech tygodniach... wykorzystam na maksymalny relaks... o ile się da. Zaczęłam pranie i prasowanie ciuszków, pościeli itp dla dzidziusia;) Niestety pogoda na suszenie prania nie sprzyja i do tego katar się przyglądał i trochę kiepsko się czuję, mam nadzieję, że szybko przejdzie;)

Wracając do kosmetyków wyszła nowa seria kosmetyków AA mama i ja, osobiście lubię kosmetyki z AA, więc muszę poszukać tej mama i ja... może mają coś fajnego dla mamusiek;)

Pozdrawiam

http://suwaczki.maluchy.pl/li-23904.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...