Skocz do zawartości
Forum

jest tu kto na październik 2008 ?


Rekomendowane odpowiedzi

Gagawa dzięki za dokładny tytuł na pewno poszukam, tam pewnie też są adresy sklepów gdzie można coś kupić, u nas w okolicy ciężko z jakimiś konkretnymi typowymi sklepami dla mam i dzieciaczków, a jak coś znajdę to nie ma zbyt dużego wyboru..

Nika, wiesz jeśli chodzi o leżenie mam podobnie wolę chodzić, leżenie absolutnie nie dla mnie;), tak sobie jeszcze pomyślałam, że te twardnienia to może zaparcia? Mnie dokuczają właśnie i wtedy mój brzuch staje się taki wzdęty... spacerek wtedy pomaga;)

Buziaki

http://suwaczki.maluchy.pl/li-23904.png

Odnośnik do komentarza

Tak Ania26, poza produktami pogrupowanymi tematycznie sa zawsze podane strony stron producentow i orientacyjne ceny - z tego co jednak zauwazylam sporo produktow mozna kupic taniej w sklepach internetowych (promocje) lub na allegro.

Ja mam pod nosem wielkie sklepy a mimo wszystko wolę internetowe jesli chodzi o rozeznanie - mogę na spokojnie poczytac o każdym z produktów a do "prawdziwego" sklepu to jade tylko podotykać, np. łóżeczko czy wózek.. ale zakupy końcowe i tak z pewnością zrobie w sieci bo wychodzi taniej :Szok:

Odnośnik do komentarza

witam. a propo zakupów my jeszcze nic nie mamy- ale załatwiliśmy sobie że wózek, łóżeczko i coś jeszcze żeby było po równo kupują rodzice i teście :)
my pojedziemy wybrać a oni płacą.
teściowa siedzi cały czas na allegro i znalazła wózki w częstochowie i mamy zamiar się tam przejechać i zrobić rozpoznanie rynku. tak jak się zorientowaliśmy to wychodzi nam taniej tam jechać i kupić.

http://www.suwaczek.pl/cache/d255cd5670.png
http://www.suwaczek.pl/cache/44b3c68a54.png

Odnośnik do komentarza

Czesc dziewczyny!
Tez zamierzam zostać w pazdzierniku mama :Uśmiech:
Troszke jestem spokojniejsza po przeczytaniu Waszych wypowiedzi, gdzyz ja dla mojego dzidziusia jeszcze tez nic nie mam kupione jesli chodzi o wyprawke. Mam pytanie bo moja waga mnie przeraza, bo do tej pory przytylam juz 16kg. Jak u Was z waga?

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie
Julia nie martw sie ja z 56 przytylam jak narazie do 70 kg... I waga dalej idzie w gore... No ale staram sie tym nie martwic bo bylam za szczupla przed ciaza (wzrost 173). Troszkę wysiadaja mi juz nogi... a kregoslup to od 2-go miesiaca wysiada...:/ ale jakos staram sie trzymac w pionie ;)

http://www.suwaczek.pl/cache/d2676f3de7.png

Odnośnik do komentarza

Witaj Julia, ja mam podobnie kilogramów na dzień dzisiejszy dokładnie plus 16 :-(( ale tak jak w przypadku itka22 miałam sporą niedowagę wcześniej i mój lekarz tylko się śmieje a moja rodzinka mówi ze nareszcie wyglądam jak człowiek a nie kościotrup.. wiecie jak to mamy, ciocie i babcie - im ktoś pulchniejszy tym zdrowszy w ich mniemaniu a nasze polkolenia,którym dzinsy trzymają sie na kosciach biodrowych to dla nich czarna rozpacz... :-))

co do wyprawki to wiecie co, postanowiłam zabrać sie za to w tym tygodniu. Wprawdzie nie znam jeszcze płci maluszka ale doszłam do wniosku że i tak np. ciuszki na pierwsze tygonie są najczęsciej białe a nawet jakby to bobas szybko z nich wyrosnie i nie będzie problemu. Tylko narazie wózek odpuszczam. a będę się czuła spokojniejsza wiedząc że mam w co malca ubrać na pierwsze dni i nie będzie paniki..

Odnośnik do komentarza

Hej Dziewczyny!

Wiecie u mnie to trochę dziwnie z tą wagą, ja przed ciążą nigdy nie należałam do szczupłych, raczej miałam nadwagę, a teraz przybyło mi od marca (wtedy się dowiedziałam, że jestem w ciąży) 2 kg!!! Dziś byłam u lekarza i jeszcze pół kilo schudłam, ale brzuch rośnie, także wszytko dzidzia ściąga ze mnie kilogramy;) Nie powiem bo nie ważę mało... bo 75kg, ale ja tyle czasem ważyłam przed ciążą, znajomi potwierdzają, że ciąża mi służy;) Dlatego mam nadzieję, że może po urodzeniu już nie będę miała tak dużej nadwagi.. no nie wiem, znacie podobne przypadki?
A co do płci.. jeszcze nie znam, moja dzidzia to straszny wiercioch!

Buziaki dla Was

http://suwaczki.maluchy.pl/li-23904.png

Odnośnik do komentarza

ja już wiem od miesiąca że będzie synek...ale jeszcze mamy nadzieję z mężem że może lekarz sie pomylił, ale malo prawdopodobne.
a co do zakupów to narazie sobie jeszcze odpuszczam, tak myślę zacząć pod koniec sierpnia, może potwierdzą mi że to jednak synek.
ale wózek i łóżeczko to i tak w uniwersalnych kolorach będziemy wybierać, a ubranka to tylko tak ze dwie bluzeczki i śpioszki kupimy bo i tak kto mnie nie odwiedzi to ubranko mi przyniesie,a taki maluszek szybko wyrasta więc wychodzę z założenia, że wiecej nie potrzebuję bo puźniej nie będę miała tego gdzie składować.

http://www.suwaczek.pl/cache/d255cd5670.png
http://www.suwaczek.pl/cache/44b3c68a54.png

Odnośnik do komentarza

Ania26 - ja słyszałam opinie że szuplejsze osobu właśnie więcej przybierają, a te bardziej przy sobie, noo pod warunkiem że sie nie objadają za dwóch ;-))
co do Twojej wagi to jestem w szoku! 2 kg to naprawdę niewiele... ale najważniejsze że dzidzia zdrowa i nie za mała!
MOja mama mi zdradziła ze jak była w ciązy to przytyła 30 kg ale jak widziałam zdjęcia 4 miesiące po porodzie to szok -nic nie zostało z tych klogramów. mam nadzieję że u mnie tez tak będzie hihi

Odnośnik do komentarza

Wiecie dziewczyny to ja z ta waga to bije rekordy. Ja juz waze 81kg. Ale zauwazylam ze teraz od 2tyg waga ta sama, wiec chyba na tym sie skonczy-przynajmniej mam taką nadzieje.
Czy myślałyscie o ty w co ubrac dziecko wychodzac ze szpitala i w czym przewiesc do domu? To jest moje pierwsze więc nie mam zielonego pojecia. Nie wiem nawet czy dziecko bedzie można wsadzic do fotelika samoch.

Odnośnik do komentarza

Julia ja mogę powiedzieć jak zrobiła moja szwagierka w styczniu urodziła córeczkę i właśnie ze szpitala zabrała ją w foteliku samochodowym, takim nosidełku, z tego co widziałam, bo ja ją odbierałam większość rodziców zabierała maleństwa w takich fotelikach-nosidełkach.

Gagawa wiesz ja właśnie jem teraz mniej niż przed ciążą, moja przyjaciółka ostatnio mi powiedziała, że jak nie byłam w ciąży to dużo więcej jadłam, na początku w ogóle nie miałam apetytu, a teraz szczerze jem więcej owoców niż kiełbasy itp.. może to też dlatego, mam nadzieję, że do końca nie przytyję dużo, choć dużo osób twierdzi, że dopiero w 8 m-scu się najwięcej tyje.. ahh najważniejsze ble by maleństwo było zdrowe;)

Pozdrawiam

http://suwaczki.maluchy.pl/li-23904.png

Odnośnik do komentarza

Julia ja tez mysle ze nosidelko jest najlepsze, takie do wpiecia w fotelik w aucie, tym bardziej ze chce rodzic nie w miejscu gdzie mieszkam ale jakies 60 km dalej wiec maluszek musi byc bezpieczny w drodze do domu

Ania 26 - z tym tyciem w ostatnich tyg. tez tak slyszalam, ale jak widac z powyższej korespondencji i tak jest to bardzo indywidualna sprawa.

Odnośnik do komentarza

cześć dziewczyny!
Czy znajdzie któras czas żeby znaleźć mi takie nosidełko na allegro? Bo jak przegladałam to jak dla mnie to wszystkie wygladaja jednakowo. A wczoraj zastanawiałam sie jak montuje sie je w samochodzie. Nie mam pojęcia. Niestety mieszkam za granicą i nie ma kto mi pomóc, doradzić w tym wyborze. Jak znajdzie któras to prosze o linka
Miłego dnia!

Odnośnik do komentarza

Julia,
wybor fotelika jest bardzo trudny, podstawowa zasada - musi byc bezpieczny dla dziecka takze wszedzie odradzaja zakup z drugiej reki.
Ja na przyklad chyba sie zdecyduje na zakup kompletu - wozka wielofunkcyjnego - z gondola, spacerowka i fotelikiem 0 kg - 13 kg w komplecie
..:: BOBO WÓZKI DZIECIĘCE ::.. ► Bebecar Peg Perego Maxi Cosi: PLIKO P3 Modular SYSTEM TRI-FIX

mozna go kupic takze samodzielnie jesli np wozek juz masz
Primo Viaggio Tri-Fix : Foteliki samochodowe 0-13 kg : MamoTato.pl : Wszystko dla dziecka : Sklep internetowy

a sposoby mocowania sa rozne - w zaleznosci od firmy, modelu i cen..
mozesz miec sam fotelik i przypinac go pasami, albo z baza montowana na stale pasami albo iso

czesc fotelikow ma specjalne wkladki dla noworodkow (zeby dzidzia nie byla za bardzo w pozycji siedzacej). Najlepiej poczytaj sobie na stronach producentow, albo na stronach sklepow internetowych, ponizej kilka:
..:: BOBO WÓZKI DZIECIĘCE ::.. ► Bebecar Maxi Cosi Peg Perego
Foteliki samochodowe 0-13 kg : MamoTato.pl : Wszystko dla dziecka : Sklep internetowy
ŚWIAT WÓZKÓW - sklep internetowy oferujący WÓZKI DZIECIĘCE
Wyniki wyszukiwania - Tylkomarkowe.pl

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...