Skocz do zawartości
Forum

Dom czy mieszkanie?


asia78

Rekomendowane odpowiedzi

pamiętajcie również że mieszkanie nie musi mieś 20m2 ;) mieszkanie powyżej 70m2 nie jest ciasną klitą a większość z nich ma też spore tarasy ( łącznie z zielonym wyposażeniem ) ;)

dla wielu osób mieszkanie to momentalnie widok 1 pokoju z ciemną kuchnią i łazienką z miejscem na 1 nogę a przecież rzeczywistość mocno odbiega od tego ;)

Kinga : 06.03.2006 rok ( 3760g i 55 cm )
Grześ : 29.06.2011 rok ( 3750g i 56 cm )
Sonia : 16.10.2012 rok ( 3860g i 54 cm )
http://emotikona.pl/gify/pic/11wir.gif

Odnośnik do komentarza

Zdecydowanie dom . Całe życie mieszkałam z rodzicami w kamienicy... ulica, brak porządnego podwórka hałas samochody sąsiedzi. Od pół roku mieszkamy z mężem na swoim kupiliśmy dom . Ogródek , cisza spokój ... no i własny przede wszystkim ... nie zamieniłabym tego na żadne mieszkanie :D

,,Widzę Świata Piękno , Widzę Świata Piekło, Widzę Sprzeczność I Odczuwam Wielk

Odnośnik do komentarza
Gość Dwu-Kropek

Mieszkam w domku, ale czasami mam tego dość.... dużo roboty przy nim; kiedy koleżanki na blokach siedzą, to ja myję kilkanaście okien czy wyrywam trawę z kwiatków;

A potem każdy się wprasza do nas, bo oni nie mają gdzie.... bo na działkę to nie zaproszą...

Nie jest to niby złe, ale przy dwójce małych dzieci, nie ma się na to czasu tyle, ile by się chciało czy też potrzebowało.

Odnośnik do komentarza

Ja mam doswiadczednia i z mieszkaniem w domu i w mieszkaniu, więc wypowiem się. Jeżeli mąż garnie sie do robót przydomowych to dom jest super, oczywiście latem. Zimą trzeba odśnieżać, zazwyczaj gorszy jest dojazd niż do mieszkania, więc jak nie mamy auta to trzeba niejednokrotnie w zaspach lecieć do domu, a jak mamy to łatwo się zakopać. Odśnieżanie na przedmieściach nie jest takie jak w mieście. Jezeli chodzi o koszty ogrzewania to sa dużo wyższe w domu. Latem dom jest super, bo rano można wyjść na kawę przed dom, posiedzieć na słoneczku nawet te 5 minut przed pracą. Dziecko puszcza się na ogród , można ustawić mu zabawki ogrodowe, piaskownicę, basenik, ale gdy ma się jedno dziecko, to i tak zaraz chce isc do dzieci, więc i tak musisz opuscic swoj ogród i jechac gdzieś na plac zabaw (czesto jak mieszkasz w domu, to nie masz placu zabaw blisko). Jeżeli masz więcej dzieci niz 1 to myslę, że jest łatwiej, ale nie wiem na 100% bo ja mam 1 i latałam na plac zabaw mimo, że byl ogród , to moje dziecko chcialo "do dzieci". Starsze dzieci to juz raczej nie problem bo jeźdżą na rowerach 'stadami' i nie trzeba z nimi nigdzie jeździć. Latem można zapraszac znajomych na grilla i rozstawić basen ogrodowy i w gorace dni pławić się do woli... :) Można mieć duzego psa i jak nie możesz z nim iść na spacer to nie jest problem. Nie musisz jeździć nad żadna wodę, żeby odpocząć, masz relax u siebie. Trzeba jednak pamiętać, że wokół domu jest ciągle cos do roboty, a to koszenie trawnika, a to wypielenie klombiku, a to przycięcie krzewów, a to zgrabienie lisci, a to przycięcie gałęzi, a to pozbieranie psich kup (tak, tak ;) Jak masz na ogrodzie jabłoń to jest dopiero dramat, masa jabłek do zebrania, jak nie zbierzesz to ci gniją na trawie.jak cos sie zepsuje, typu dach, ogrodzenie itp. to płacisz, często niemało za naprawy. W mieszkaniu cie to nie obchodzi, ale z drugiej strony nie masz takiej prywatności jak w domu, w domu możesz sobie sluchac Iron Maiden na full i nikt ci nie przyjdzie z policją. W domu często jest taka sytuacja, że przychodzi weekend a ty zamiast odpoczywac do zabierasz się do roboty wokół domu no i do sprzątania, bo nie ukrywajmy sprzątania jest duzo więcej. Jak mieszkasz w mieszkaniu to w każdy weekend możesz pojechac w inne miejsce żeby odpocząć, a jak masz dom to już raczej siedzisz u siebie, w ten sposób troche można stracić na urozmaiceniu. Jeszcze kwestia dojazdów, zależy gdzie chcesz mieć dom, jak dalej od miasta to musisz dojechać do pracy, na zajęcia dla dzieci i na zakupy, więc często zamiast cieszyć się domem to ty ciągle tylko jeździsz. To takie moje doświadczenia, może pomogą.

Odnośnik do komentarza

Ja lubię mieszkanie, mam sąsiada obok i na górze i na dole i akurat tak się stało, że wszyscy są bardzo w porządku i sobie pomagamy w potrzebie. Raz płytki [reklama usunięta] kładłem w kuchni i mi sąsiad z góy i z boku właśnie przyszli pomóc - ja też nie raz im pomagałem. Oczywiście wszystko zależy od tego, na jakich sąsiadów się trafi , czasem są neutralni a czasem są wręcz koszmarni, ale dobry sąsiad w bloku i życie z nim w zgodzie już samo w sobie jest super. Jak mieszkałem na wsi to raczej nikt nie pomagał sobie z takimi rzeczami.

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

Na wysokość kosztów wpływa wiele czynników jednak warto zapoznać się ze średnimi cenami za 1 m2 i poszukać ofert promocyjnych. Znajomość rynku nieruchomości pozwoli na lepszą selekcję ofert i po przeanalizowaniu innych aspektów – świadomość za co tak naprawdę w danym przypadku płacimy więcej czy mniej. Czynsz i rachunki – należy dopilnować kwestii comiesięcznej opłaty. Zweryfikować usługi, do kosztów doliczyć opłaty za media.
[reklama usunięta]

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

Zależy ile masz pieniędzy albo ile możesz pożyczyć 🙂 Bo nowe mieszkanie kupisz już za 300-350tys a budowa domu i kupno działki to obecnie milion zlotych. Można też kupić od dewelopera segment mieszkalny i nie mieszkać w bloku lecz mieć kawałek swojego ogródka i sąsiada tylko z jednej strony, a nie z kilku stron 🙂 Jeśli poszukujecie mieszkań na terenie Krakowa to bierzcie pod uwagę tylko doświadczonych i wiarygodnych deweloperów [reklama usunięta].

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

Co do mieszkań to ja lubię jak są one w fajnej okolicy. Zastanawiam się nad nią. Chcialabym, aby była przyjazna dla oka, a nie wiele trzeba, aby to uzyskać. Dużą robotę robią np. donice miejskie  [reklama usunięta]   i inne elementy małej architektury miejskiej. Miasta powinny z tego częściej korzystać bo drobne dodatki potrafią bardzo upiększyć okolicę. 

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

Zdecydowanie dom, od samego początku chcieliśmy go mieć i w końcu kupiliśmy. Wcześniej mieszkając w mieszkaniu trzeba było stosować się do ciszy nocnej i niejednokrotnie wykłócać się z sąsiadami - co na swoim, to na swoim. W ubiegłym roku zdecydowaliśmy się na panele fotowoltaiczne i magazyn energii [reklama usunięta] i jestem zdumiona, ale rachunki za prąd znacznie się obniżyły. Sam magazyn magazynuje energię i w przypadku przerw w dostawach prądu można wykorzystać nadwyżkę właśnie w tym celu. Inwestycja w OZE zwraca się średnio po pięciu latach, ale patrząc na różnicę w kwocie za prąd, będzie to znacznie wcześniej.

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

Jest bardzo dużo zależnych. Napewno jako pierwsze bym się zastanowiła czy mieliście doczynienia z domem. Dom to większe obowiązki. Koszenie trawnika, zapewne jakieś kwiatki, krzaczki, drzewka, i może ogródek. O wszystko trzeba dbać. Dochodzi palenie w piecu=opał. Kwestia czy to będzie węgiel, drewno czy gaz. Jeśli jesteście typem ludzi którzy po pracy wola poleżeć na kanapie to raczej bym w dom nie szła, bo może się okazać to dla was męką. Kiedyś widziałam post dziewczyny która doznała szoku po przeprowadzce z bloku do domu, tylko nie pamiętam czy na wieś czy pod miasto, ale coś z komunikacją też było. Dochodzi jeszcze kwestia remontu, ale na tym można zaoszczędzić kupując wyposazenie w marketach.  Ostatnio na przykląd sami dorwaliśmy w dobrej cenie lamele ścienne [reklama usunięta].

W każdym bądź razie była w szoku ile przy domu jest pracy. Kolejna rzecz -lokalizacja. Czy jest tam przedszkole, czy będziecie mieli jak dzieci zostawić/odebrać? Czy to jest pod miastem czy na wsi bo na wsi często przedszkola są krócej i świetlice też. Czy będą chodziły do miasta do szkoły. Co do remontu. Nic nie wiemy w jakim stanie jest mieszkanie. Ale każde lokum potrzebuje remontu. Tylko dom jest większy i jego koszty też. Duży plus że wypuszczasz dzieci na dwór, zamykasz bramę i biegają. Latem zrobisz grila, posiedzisz w cieniu itp. zimą poodśnieżasz  koło domu jest zawsze coś do zrobienia. W bloku wchodzisz do swojej klatki zamykasz się i siedzisz. Kto co lubi 

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...