Skocz do zawartości
Forum

Jaki wózek?


Rekomendowane odpowiedzi

marzen@
nika Jedo Fyn jest bardzo chwalony, ale na siedzisko spacerowe niektórzy narzekają, ze małe i dziecko w nim zjeżdża. Co do bebetto to u mnie na osiedlu są dwa solarisy i kółka obrotowe jakoś dziwnie im latają, a w jednym to już jedno zupełnie żyje własnym życiem

No właśnie sprzedawca w Smyku powiedział mi, że jeśli chodzi o wykonanie i jakość to Jedo jest dużo lepsze od Bebetto.

http://www.suwaczki.com/tickers/km5suay3tpo77r9e.png

Odnośnik do komentarza

Asiczka Ty masz z tego co widzę Aquariusa Bebetto. Jak się sprawuje?

Darka78 - Jedo Fyn to mój faworyt. Oba wózki mają duże gondolki, a ja rodzę w sierpniu i mam nadzieję, że dzidzia "przezimuje" jeszcze w gondoli. Jak długo Twoje maleństwo mieściło się w gondolce?

Jakie macie foteliki do wózeczków, czy z zestawu czy inne? Do obu pasuje Maxi Cosi tylko nie wiem na ile wygodne jest montowanie na adapterach.

http://www.suwaczki.com/tickers/km5suay3tpo77r9e.png

Odnośnik do komentarza

nika maxi cosi to dobry fotelik, z wysokimi notami w crashtestach, bezpieczny. Zdecydowanie weź ten, zamiast tych pseudofotelików z kompletu, których nikt nigdy nie testował pod względem bezpieczeństwa. Jeśli nawet montowanie na adapterach będzie trudniejsze niż fotelika z kompletu to i tak nie będziesz tego robić przecież codziennie. Ważne, że dzidzia będzie bezpieczna w samochodzie.
A co do jedo i bebetto to oba widuję na osiedlu i mam wrażenie, że w jedo tapicerka jest lepszej jakości, ale najlepiej "pomacaj" oba w sklepie. A czy dziecko "przezimuje" w gondoli to zależy jak duże urośnie. Mam znajomą, która dziecko woziła w gondoli do 9 mż, bo drobne było, dla odmiany moja córa wyrosła z gondoli jak miała jakieś 5 m-cy, mimo, że gondolę mamy sporą.

Odnośnik do komentarza

nika07

Darka78 - Jedo Fyn to mój faworyt. Oba wózki mają duże gondolki, a ja rodzę w sierpniu i mam nadzieję, że dzidzia "przezimuje" jeszcze w gondoli. Jak długo Twoje maleństwo mieściło się w gondolce?

Jakie macie foteliki do wózeczków, czy z zestawu czy inne? Do obu pasuje Maxi Cosi tylko nie wiem na ile wygodne jest montowanie na adapterach.

Długo miałam gondolę, tylko że już na końcu Ola była w niej w pozycji pół siedzącej, bo podniosłam na maksa wezgłowie. Z resztą zima 2010/2011 była dosyć długa i cieplej było w gondolce. W sumie była używana...ok 8 miesięcy. Jeśli chodzi o fotelik to dokupiłam do kompletu z Jedo (Berbero). Szczerze mówiąc użyliśmy fotelika montowanego do wózka może ze 2 razy. Bardziej przydaje się to jeśli ktoś jeździ do sklepów samochodem i wkłada do bagażnika wózek. Moja córka nie za bardzo lubiła jeździć wózeczkiem z dopinanym fotelikiem samochodowym.

http://www.suwaczki.com/tickers/km5sdf9hngltyenz.png

Odnośnik do komentarza

Muszę przemyśleć to dobrze. Wiem, że Maxi Cosi jest najlepszy, tyle, że (nie wiem czy pisałam już) ja nie mam auta i na dobrą sprawę fotelik będzie używany sporadycznie. Niektórzy w takiej sytuacji nawet go nie kupują, ale ja wolę mieć, gdyby np trzeba było jechać szybko z dzidzią do lekarza taksówką. I tylko dlatego zastanawiam się czy jeśli mam go użyć 3-4 razy czy jest sens wydawać tyle pieniędzy.

http://www.suwaczki.com/tickers/km5suay3tpo77r9e.png

Odnośnik do komentarza

nika07
Muszę przemyśleć to dobrze. Wiem, że Maxi Cosi jest najlepszy, tyle, że (nie wiem czy pisałam już) ja nie mam auta i na dobrą sprawę fotelik będzie używany sporadycznie. Niektórzy w takiej sytuacji nawet go nie kupują, ale ja wolę mieć, gdyby np trzeba było jechać szybko z dzidzią do lekarza taksówką. I tylko dlatego zastanawiam się czy jeśli mam go użyć 3-4 razy czy jest sens wydawać tyle pieniędzy.

Nika wklejam linka do testów zderzeniowych grupa 0-13, jest wiele fotelików z oceną 4*, na pewno wybierzesz coś bezpiecznego, a co cię nie zrujnuje. Jeśli nie macie auta to niepotrzebny ci fotelik montowany na stelażu wózka, bo nie będziesz z tej opcji korzystać.

Odnośnik do komentarza

nika07
Asiczka Ty masz z tego co widzę Aquariusa Bebetto. Jak się sprawuje?

Darka78 - Jedo Fyn to mój faworyt. Oba wózki mają duże gondolki, a ja rodzę w sierpniu i mam nadzieję, że dzidzia "przezimuje" jeszcze w gondoli. Jak długo Twoje maleństwo mieściło się w gondolce?

Jakie macie foteliki do wózeczków, czy z zestawu czy inne? Do obu pasuje Maxi Cosi tylko nie wiem na ile wygodne jest montowanie na adapterach.

Aquarius sprawuje się nadal bez zarzutu :) Myślałam początkowo, że będzie trochę ciężki jak dla mnie, ale na szczęście nie jest źle :) Kółka skrętne pozwalają łatwo manewrować - specjalnie szukałam wózka z taką funkcją.

Co do fotelika, to mam Maxi-Cosi i na tych adapterach mocuje się go bez problemu - są świetnie dopasowane. Wiem, że można dokupić sobie również inne foteliki i też będą pasować, np.: Romer, Recaro albo Cybex, więc każdy coś dla siebie znajdzie ;)

Odnośnik do komentarza

nika07
Bestyjka a jak się Aquarius sprawuje? Bo ja się cały czas waham, który wózeczek wybrać. Teraz jest nowy kolorek, taki buraczany :) ale bardzo ładny, przynajmiej w necie.

Echhh - nie wahaj się ;-) Wózek grzeczny i dobrze się sprawuje - nie to co mój mały huncwot, który się w tym wózku nieźle wiercić i kręcić potrafi ;-) Dobrze, że sprzęt ma sensowną amortyzację. Zresztą teraz dopiero doceniam jego różne funkcje, np. blokadę skretnych kółek, które w mieście się świetnie sprawdzały, ale teraz na wyjeździe, dałyby mi na leśnych dróżkach w kość, a tak to je zablokowałam i mam z głowy.

Co do koloru - takiego nie widziałam, ale teraz na szybko zerknełam i, nie powiem, oryginalny. Wolałabym jednak najpierw zobaczyć go na żywo.

Co do fotelika - w Twoim przypadku kupiłabym tańszy, w końcu pewne standardy muszą spełniać wszystkie - a jak koleżanka wspomniała, do Bebetto możesz mocować różne, dzięki adapterom. Zresztą - ogólnie - powinnaś się zastanowić, czy akurat mocowanie do wózka będzie Ci w ogóle potrzebne...

Odnośnik do komentarza

bestyjka
nika07
Bestyjka a jak się Aquarius sprawuje? Bo ja się cały czas waham, który wózeczek wybrać. Teraz jest nowy kolorek, taki buraczany :) ale bardzo ładny, przynajmiej w necie.

Co do fotelika - w Twoim przypadku kupiłabym tańszy, w końcu pewne standardy muszą spełniać wszystkie - a jak koleżanka wspomniała, do Bebetto możesz mocować różne, dzięki adapterom. Zresztą - ogólnie - powinnaś się zastanowić, czy akurat mocowanie do wózka będzie Ci w ogóle potrzebne...

@Bestyjka - mozliwość przymocowania fotelika do wózka to właśnie jedna z funkcji Aquariusa - gondola/siedzisko/fotelik samochodowy - więc jeśli ktoś się na tego typu model nastawia, to moim zdaniem powinien w pełni wykorzystać każdą funkcję ;)

Mi się przydaje to mocowanie fotelika do wózka, kiedy wyskakuję na krótkie przejażdżki samochodowe - nie muszę wtedy poza fotelikiem ciągać ze sobą ani gondoli, ani siedziska - wystarczy sam stelaż z adapterami i gotowe :)

Odnośnik do komentarza

Dziękuję Wam dziewczyny za dobre rady i Wasze opinie. Ten nowy kolorek widziałam tylko na próbce tkaniny - wiadomo jest trochę inny niż w necie, ale w sumie ładny. Dla córci odpowiedni, nie jest zbyt ciemny więc nie będzie problemu z nagrzewaniem się w lato, ani zbyt jasny co jest dużym plusem gdy mieszka się na "czarnym śląsku". Podoba mi się też ten kolor jasnobeżowy, czyba cappucino się nazywa, tylko boję się że będzie się szybko brudził.

Z mocowania fotelika do stelażu napewno kilka razy skorzystam - np jak będę jechała gdzieś taksówką np. do lekarza, to wygodniej będzie wrzucić stelaż do bagażnika a potem dzidzie wozić a nie nosić w foteliku. Zwłaszcza, że ja sama będę wychowywała dziecko, więc na męskie ramię raczej nie liczę zbyt często.

http://www.suwaczki.com/tickers/km5suay3tpo77r9e.png

Odnośnik do komentarza

asiczka
bestyjka
nika07
Bestyjka a jak się Aquarius sprawuje? Bo ja się cały czas waham, który wózeczek wybrać. Teraz jest nowy kolorek, taki buraczany :) ale bardzo ładny, przynajmiej w necie.

Co do fotelika - w Twoim przypadku kupiłabym tańszy, w końcu pewne standardy muszą spełniać wszystkie - a jak koleżanka wspomniała, do Bebetto możesz mocować różne, dzięki adapterom. Zresztą - ogólnie - powinnaś się zastanowić, czy akurat mocowanie do wózka będzie Ci w ogóle potrzebne...

@Bestyjka - mozliwość przymocowania fotelika do wózka to właśnie jedna z funkcji Aquariusa - gondola/siedzisko/fotelik samochodowy - więc jeśli ktoś się na tego typu model nastawia, to moim zdaniem powinien w pełni wykorzystać każdą funkcję ;)

Mi się przydaje to mocowanie fotelika do wózka, kiedy wyskakuję na krótkie przejażdżki samochodowe - nie muszę wtedy poza fotelikiem ciągać ze sobą ani gondoli, ani siedziska - wystarczy sam stelaż z adapterami i gotowe :)

Eeee tam - po części się zgadzam, że każdą opcję warto wykorzystać, ale nie jestem aż tak rygorystyczna. Aquariusa można nabyć i bez fotelika, i dobrze, no bo jak komuś się strasznie spodobał Aquarius, a fotelik samochodowy już ma? ;-) Dobrze, że w Bebetto jest tyle możliwości - 2w1, 3w1- niektóre firmy narzucają komplety...;-(

Nika07 - też mi się wydaje, że skoro nie masz jeszcze fotelika, to niech będzie taki pasujący do wózka.

Odnośnik do komentarza

ja posiadam Tako Captiva i tez jestem zadowolona. Ciężki-prawda ale ma bardzo dobre resory i jest stabilny. Ma bardzo fajine przypinaną torbę niby można w nią ładować do 2 kg a na dół do koszyka 5 kg ale ine raz pakowałam dużo więcej.
A jeszcze co do koszyka to w porównaniu do Warriora czy innych poprzendich modeli tutaj budka ma dodatkowe zabudowaine z przedu. Baaardzo przydatne w zimę bo dziecku nic z żadnej str nie zawiewa i śnieg tez nie wpada. Gondola jest nieco wydłużona więc optynie wydaje się wąska ale do 6 m starczy myślę.
A i koła -koła ma skrętne przednie z możliwością bardzo łatwego zablokowaina by jechały tylko na wprost:)
Ze wzgędu że był do nowy model ja za opcję 2w1 zapłaciłam ok 1400 zł chyba ale myślę ze teraz jest tańszy to już sa nowsze modele. A i można wpinać w niego nosidełka MAXI COSI.
Ogólnie POLECAM!

Odnośnik do komentarza

hej
ja kupiłam 2 lata temu wózek 3w1, nowy, Tako Jumper. Chciałam na wózek przeznaczyć max 1500 zł-tako kosztował 1200 . Początkowo byłam zadowolona, niestety tylko początkowo :( Dziś gdyby miała kupić wózek kupiłabym używany ale lepszej firmy-przede wszystkim z bardzo dobrym fotelikiem samochodowym-w moim przypadku to był totalny badziew. Gondolą naprawdę nie należy się za bardzo przejmować-mój syn urodził się w kwietniu i już w lipcu przesiedliśmy się na spacerówkę-dzieci nie lubią głębokiego wózka, bo zwyczajnie się w nich nudzą-nic nie widzą. A spaerowka-przede wszystkim musi być lekka i mała, też musi być bardzo dobrej firmy, bo będzie Ci służyła przynajmniej do 3-go roku. Wniosek-zainwestować w porządny fotelik i spacerówkę, a z gondolą nie przesadzać. Sama kupiłam używaną spacerówkę, ale za to dobrej firmy bo moja od kompletu 3w1 była zupełnie nieporęczna

Odnośnik do komentarza

Jest cały wątek o wózkach wielofunkcyjnych http://parenting.pl/noworodki-i-niemowlaki/2189-ranking-wozkow-wielofunkcyjnych.html. Dużo zależy od tego czego oczekujesz od wózka, czy w twojej okolicy są równe chodniki czy raczej krzywe, czy będziesz z wózkiem chodzić na spacery po polach i lasach, czy będziesz go wnosić po schodach np. na 4. piętro, jak duży masz bagażnik w samochodzie.
Ja mam Emmaljungę city cross, wersję spacerowa używam do dziś zamiennie z inną spacerówką, ale na zimę ten wózek znów będzie jedyny i niezastąpiony - drze po śniegu aż miło, a dziecię jest super osłonięte przed śniegiem czy wiatrem, ma boską amortyzację, mimo wagi i gabarytów prowadzi się leciutko (dosłownie jednym palcem), dziecko ma mnóstwo miejsca, lubi się w nim zdrzemnąć. Moim zdaniem warto zainwestować w dobry wózek, a później można dokupić lekką spacerówkę do samochodu czy na wyjazdy, żeby nie tachać wielkiego wózka wszędzie ze sobą.

Odnośnik do komentarza

My mamy Mutsy Urban Rider Next 3 w 1 z fotelikiem Maxi Cosi Cabrio, jest to wózek dość ciężki, ale jak ktoś mieszka w domu to nie jest żaden problem, wózek jest stabilny, świetnie radzi sobie na śniegu, dziurawych chodnikach, leśnych czy polnych dróżkach. Ma dodatkowo skrętną tylną oś co na spacerach super się sprawdza, natomiast gorzej w sklepach, brakuje troche lepszej zwrotności i tu troche żałuje że nie kupiłam stelaża ze skrętnymi kółkami z przodu (4rider). Spacerówke testujemu dopiero od niedawna, ale już widze plusy, oparcie rozkłada się na płasko w dodatku łatwo i cicho, siedzisko można montować i przodem do kierunku jazdy jak i tyłem, w budce jest okienko przez które można sobie patrzeć co maluch robi;) Fotelik według mnie też jest ok, tapicerkę można zdjąć i wyprać daszek również, do tego dokupiliśmy bazę isofix z której również jestem zadowolona bo montowanie i wyjmowanie fotelika zajmuje dosłownie kilka sekund;)

MUTSY Urban Rider + gondola + spacerĂłwka + fotelik Maxi-Cosi Cabriofix 2012

MUTSY 4Rider + gondola + spacerĂłwka + fotelik Maxi-Cosi Cabriofix 2012

http://www.suwaczki.com/tickers/klz9upjyymk8975u.png
http://www.suwaczki.com/tickers/qb3c3e5eipgnziuq.png

Odnośnik do komentarza

my mamy wózeczek
navington cadet. Jak narazie jesteśmy zadowoleni. Głównie ja jestem zadowolona, ponieważ jest bardzo leciutki. Oczywiście jak prawie każdy wózek ma swoje wady- np. jest trochę "sztywny", ale priorytetem była dla nas waga wózka. Muszę go znosić z 2 piętra po kaflach, które są śliskie, dlatego wybrałam właśnie cadeta.

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37roeqrmbizyfo.png

https://www.facebook.com/AntosiaWieczorek
www.antoninawieczorek.pl

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...