Skocz do zawartości
Forum

Toksoplazmoza wynik slabo dodatni!Mam sie bac?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam...Odebralam niedawno wyniki toksoplazmozy.
IgG wyszlo 12,1 ,gdzie norma jest do 5
IgM 1,37 dodatni ,gdzie norma jest do 0,9

Moj lekarz nie kazal mi sie martwic pomimo dodatniego wyniku.A ja nie wiem czy powtorzyc badanie prywatnie czy zaufac mu .Moze powinnam zmienic lekarza?Jak na razie ciezko jest nie myslec o tym i sie nie stresowac.Do konca ciazy bede zyla w niepewnosci,ze moge zarazac.Bardzo prosze o rade.

Odnośnik do komentarza

Witaj
Ja w czasie ciazy przecodzilam toxo tyle ze u mnie przy dodatnim powyzej 10 bylo 620
a drugie przy dodatnim 1 bylo 25
Ja bym powtorzyla badania w przychodni chorob odzwierzecych sa bardziej wiarygodne a jezeli sie potwierdza umowila bym sie z lekarzem chorob odzwierzecych
Na twoim miejscu jednak nie stresowalabym sie gdyz sa na to skuteczne leki
Pozdrawiam Inka

Unfortunately, my daydreams about being skinny are always interrupted by the sound of my own chewing.

http://suwaczki.maluchy.pl/li-57644.png

Odnośnik do komentarza

No i zrobilam jak zalecalyscie,ale teraz po odebraniu drugich badan jestem jeszcze bardziej skolowana.IgG wyszlo ujemne 1,6 a IgM zmalalo do 1,07 (nadal jest jako dodatnie).Znowu bylam u 2 ginekologow i sa znowu 2 rozne odpowiedzi.Jeden radzi zaczac brac antybiotyk,drugi twierdzi,ze badanie wykazuje o zakazeniu w przeszlosci.Komu wierzyc?
Najgorsze jest to,ze nie taki stres nie jest mi w ogole potrzebny a nie ma odpowiedniej osoby,ktora jednoznacznie i prawdziwie moglaby odczytac wyniki.Po co sa wiec te badania skoro i tak za kazdym razem mowia co innego?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...