Skocz do zawartości
Forum

Zielone kupki


aga521

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Mam dwu miesieczna coreczke ktora od jakiegos czasu robi zielone kupki :confused::confused:, na poczatku byla to jedna kupka na tydzien, ale od tygodnia sa codzienne. Zuzia jest karmiona piersia moja dieta w sumie sie nie zmienila, wykluczam tez uczulenie na nabial, bo ograniczylam. Moze doswiadczone mamy mi cos ciekawego na ten temat powiedza.

Odnośnik do komentarza

A sluz w nich jest? Czy są pieniste?

Jeśli nie widzisz przyczyn w diecie to radzę poradzić się lekarza! U nas tak było, robilismy badanie kału na szczęście nic nie wyszło.
Myślę, że ograniczenie nabiału też mogło nie wystarczyć, dlatego lepiej zasięgnąć porady lekarza, bo córcia jeszcze mała.

trzymajcie sę i powodzenia:)

Asia mama Stasia (2.07.2005) i Franka (10.12.2009)
http://lb5f.lilypie.com/FdNYp2.png
http://lb1f.lilypie.com/Ev2pp1.png

Odnośnik do komentarza

Ola o tym nie pomyslalam, ale chyba trafiony zatopiony, biore witaminki dla kobiet w ciazy i karmiacych na poczatku bralam raz na jakis czas i w tedy kupki zielone nie pojawialy sie czesto, a teraz biore co dziennie i co dzienie mamy zielana kupke. Ale zobaczymy odstawie witaminki. Bardzo ci dziekuje sama bym na to na pewno nie wpadla. :oczko:

A tak wogole to na rescie do dzwonilam sie do lekarza i kazala mi sie nie przejmowac tymi zielonymi kupkami, nie ktore dzieci takie robia. :ocochodzi:

Odnośnik do komentarza

Ciesze się że sytuacja jest juz opanowana i Aga521 znasz już odpowiedź na swoje pytanie...
Dla mających nadal ten problem z kupkami dodam jeszcze,że przyczyną zielonych kupek może być również za chłodne jedzonko jeśli maluszek jest karmiony butlą ...a z własnego doświadczenia wiem,że i przy skazie białkowej gdy dziecko pije mlekozastępczy Nutramigen też kupki są tego koloru...i to normalne...

:Aniołek:

Odnośnik do komentarza

madalenka
Aguś zielone kupki sa po surowych jabłkach - jesz codziennie jabłka albo pijesz świeży sok z jabłek?

No to teraz znam przyczynę koloru kupek mojego Młodego :Śmiech: Pediatra stwierdził, że nie ma się czym martwić, ale zastanawiało po czym ta zieleń.
Kolor kupki przy którym należy się martwić wg pediarty to od białego do bardzo jasno żółtego. Obecność śluzu u niemowląt karmionych piersią jest normalna, tak samo jak żyłki krwi.

Odnośnik do komentarza

Moja Helunia tez juz od ponad 2 miesiecy robi zielone" pupsi",a doktor na to ze to normalne.
Jedna znajoma mojej ciotki ma coreczke,troche mlodsza od mojej to powiedziala ze jej coreczka nie robila "pupsi"przez tydzien i jak poszla z mala do lekarza to ten Jej powiedzial ze to normalne i zeby sie nie martwic :Szok:
Chyba te doktory u Nas sa chyba jacys:Zakręcony:

http://www.suwaczek.pl/cache/4cc4b0ced0.png

Odnośnik do komentarza

Hej Dziewczyny,
od niedawna, sporadycznie pojawiają się u mojej córeczki zielone kupki. Nie ma w nich śluzu ani krwi, tylko ten dziwny kolor. Córeczka je głównie z piersi, ale dokarmiam ją tez mieszanką Enfamil (zielone kupki pojawiły się niezależnie od mieszanki). Zastanawiam się czy to nie jakaś alergia i czy powinnam iść do pediatry :hmm:

http://suwaczki.maluchy.pl/li-52672.png

Odnośnik do komentarza

Bardzo ważne w karmieniu piersią jest przestrzeganie właściwej diety. Kobieta nie powinna jeść zbyt dużo "bo karmi", a odpowiednio do zapotrzebowań energetycznych. Moja koleżanka miała problem z zielonymi kupkami, co się okazało jadła musztardę, kiełbasę i inne ciężkostrawne rzeczy. Dziwiło mnie, że jej dziecko jeszcze żadnych poważniejszych problemów z brzusiem nie miało.
Niekiedy bywa też tak, że niedojrzały układ pokarmowy wydala jeszcze jakieś substancje które mogły zalec na jelitach. W zależności od flory bakteryjnej taka będzie konsystencja i kolor kupki, wiec to co mówią lekarze, że niekiedy to normalne, to mają rację. Należy zacząć się martwić jeśli takie kupki są rzadkie, bardzo częste, podbarwione krwią i trwają ponad miesiąc.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...