Skocz do zawartości
Forum

Mamusie z Poznania:)


ivona

Rekomendowane odpowiedzi

Witam dziewczyny, ja bym jakoś nie mogła stosowac krążków,miec coś w srodku...nie wiem jakoś mi to nie odpowiada.Ale myślałam też nad plastrami,wygodniejsze od tabl.bo trzyklejasz raz na tydzień i spokuj,jak byłam na pierwszej wizycie to lekarz doradził mi tabl.jak mu wspomniałam o plastrach to jakoś owinoł kota ogonem,i tak zostałam przy tabl. A co myślicie o plastrach i ich wadach i jak się mają cenowo.

:princess_l: WERONIKA

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny

krążki nuva ring i plastry to prawie ta sama cena, mozna je kupic w aptekach magicznych za 39zł, ale w innych cena 43-49zl

plastry sa fajne,ale mnie wkurzala obwódka taka brudząca sie na krawedziach, kapiele dlugie odpadaja,bo wtedy plaster sie "poluźnia" najwygodniej nosic na podbrzuszu lub łopatce, na ramieniu tylko wtedy jesli nie jest zbyt "otłuszczone"

krążki sa bardzo wygodne w stosowaniu, nie czujesz nic ze masz w srodku jak poprawnie wlozysz - tak jak tampon, tyle ze sznurka nie ma, krazek ma okolo 3-4 cm srednicy jest elastyczny, mozna go ścisnąć miedzy plcami przy wkladaniu i uklada sie idealnie wewnatrz pochwy do tego stopnia, ze przsy wiekszosci pozycji w seksie jest niewyczuwalny dla partnera, poza tym na czas figli mozna go wyjac...
jesto to metoda o wiele bardziej naturalna niz inne pozostale, w kazdej chiwli mozna ja przerwac w przeciwienstwie do spirali, zawiera mniej hormonów niz tabletki czy plastry...

polecam wypróbowac!

http://www.suwaczek.pl/cache/726950a1c9.png
www.devachan-viking.blogspot.com www.0-dzidzi.bloog.pl

Viking - Victor Leon

Odnośnik do komentarza

plany?
hm, swieta rodzinnie, czyli wigilia i pierwsze z moja rodzinką, a drugie swieto z lubego rodzinka i to by bylo na tyle, na sylwestra planów zadnych nie mamy, mozemy sie spotkac z jednymi znajomymi co dziecko maja i domówka u nich,albo domowka z moim bratem jego dziewczyna i ich znajomymi...

no szkoda ze choc na same swieta nie bedzie sniegu, dla dzieci...

http://www.suwaczek.pl/cache/726950a1c9.png
www.devachan-viking.blogspot.com www.0-dzidzi.bloog.pl

Viking - Victor Leon

Odnośnik do komentarza

Może znajdą sie mamy, które mają lub miały dzieci w tym przedszkolu i coś moga mi o nim napisać? Od września prawdopodobnie przeprowadzamy się i przenosimy tam naszego Tomka z malutkiego dwugrupowego przedszkola na Tomickiego i jestem pełna obaw jak sobie poradzi w takim dużym molochu ...

Odnośnik do komentarza

Witam Drogie Poznaniaczki :)
Może u was znajdę pomoc: w lipcu przeprowadzamy sie na Wildę (gdzie jak wiadomo mieszka szatan ;)) i będziemy próbowali przenieść Tomka do przedszkola nr 54 na ul.Dolina. Czy wiecie coś może o tym przedszkolu, można tam bez strachu zaprowadzić dziecko, czy raczej odradzacie. Obecnie Tomek chodzi do Sióstr Wspólnej Pracy na Tomickiego, tam są tylko dwie grupy i nie wiem jak teraz Tomek poradzi sobie w takim wielkim przedszkolu jak to na Dolinie...

Odnośnik do komentarza

Witam;na temat przedszkola się nie wypowiem bo nie znam.A nie lepiej od razu zapisac do 5latków szkolnej zerówki żeby dwa razy dziecko nie przeżywało przenoszenia,bo i tak chyba już pójdą za rok jako sześciolatki do szkoły,bo jak słyszę u nas w okolicy przedszkola chcą się pozbyc sześciolatków.Więc za rok znowu dziecko by przeżywało przenoszenie.Nie lepiej mu tego zaoszczędzic,i tak by z tą grupą szedł już do pierwszej klasy. Wczoraj informowali w telewizji że nabór do przedszkoli i szkół przesuneli do końca marca także czasu niewiele,Podejmij dobrą decyzje i daj znac.Ja moją córcie zapisałam jako 5latkę do szkolnej zerówki,Na razie się cieszy że będzie chodzic do szkoły,a jak będzie zobaczymy. Daj znac jak zrobiłaś. Pozdrawiam

:princess_l: WERONIKA

Odnośnik do komentarza

nisia07
Witam;na temat przedszkola się nie wypowiem bo nie znam.A nie lepiej od razu zapisac do 5latków szkolnej zerówki żeby dwa razy dziecko nie przeżywało przenoszenia,bo i tak chyba już pójdą za rok jako sześciolatki do szkoły,bo jak słyszę u nas w okolicy przedszkola chcą się pozbyc sześciolatków.Więc za rok znowu dziecko by przeżywało przenoszenie.Nie lepiej mu tego zaoszczędzic,i tak by z tą grupą szedł już do pierwszej klasy. Wczoraj informowali w telewizji że nabór do przedszkoli i szkół przesuneli do końca marca także czasu niewiele,Podejmij dobrą decyzje i daj znac.Ja moją córcie zapisałam jako 5latkę do szkolnej zerówki,Na razie się cieszy że będzie chodzic do szkoły,a jak będzie zobaczymy. Daj znac jak zrobiłaś. Pozdrawiam

Hmm...nie wiem czy przedszkola tak po prostu mogą pozbyć się sześciolatków ;) w jaki sposób chcą to zrobić??. Tomek emocjonalnie nie jest jeszcze gotowy na pójście do szkoły, więc my się cieszymy, że reforma wyhamowała i ma jeszcze dwa lata, a nie rok do pójścia do pierwszej klasy...Myślę sobie że na razie lepiej dla niego żeby był starszakiem w przedszkolu niż "młodszakiem" w zerówce, bo wciąż jeszcze bardzo brakuje mu pewności siebie :(

Odnośnik do komentarza

Chodzi o to że w przedszkolu obok mnie nie chcą już 6latków tylko ich posyłają do szkoły,nawet prośby rodziców nie pomogły, mam znajomą która chciała żeby zatrzymali 6latka jeszcze rok w przedszkolu i odmówili więc cała ta grupa 6latków idzie do szkolnej zerówki do szkoły obok.Więc ja wolałam moją córkę od razu zapisać do szkoły a nie na rok do 5latków do przedszkola i za rok tak by ją przekierowali do szkoły.Wcześniej nie chodziła do przedszkola bo ja nie pracuje więc jej nie przyjęli. Chcąc zaoszczędzić jej tego stresu wolę ją dać do szkoły.Rozumiem dlaczego wolisz zostawić w przedszkolu,ja jak bym mogła też bym zostawiła jak najdłużej w przedszkolu)))

:princess_l: WERONIKA

Odnośnik do komentarza

Wiesz Nisia, zawsze wydawało mi się, że po prostu jedne przedszkola z założenia mają u siebie oddziały zerówkowe , a inne nie ,ale teraz przez tą reformę to jest takie zamieszanie, ze nikt już nic nie wie. Po tym co mi napisałaś to na pewno bardziej się tym zainteresuje przy wyborze przedszkola...

Odnośnik do komentarza

warto na to zwrócic uwage...
szczesliwi moj syn zostaje w przedszkolu teraz jako 5latek i mam nadzieje ze nie bedzie jakiegos odgórnego przymusu , zeby w przyszlym roku szli do szkolnej zerówki, zwłaszcza ze nie chodzi do przedszkola na naszym osiedlu (tu mieli likwidowac jedno przedszkole w tym roku i nie wiadomo gdzie by byl, wiec od razu dalam go do innego, ktore jest super) na szczescie nasza pani dyrektor nie jest za wypychaniem dzieci do szkoly, zwlaszcza ze moj syn tez emocjonalnie niegotowy...

co do Wildy - zaraz tam sztan, ja sie tam wychowalam i wcale nie bylo tak zle,nawet byla to bsrdzo spokojna dzielnica i to w czasach kiedy sie mowilo ze Wilda Jezyce i Łazarz sa najgorsze...

niestety nie wypowiem sie nt.przedszkola, bo nie znam, polecam pojechac tam jak najszybciej - bo dni otwarte na pewno juz byly, ale do jutra sklada sie wnioski, obejrzyj przedszkole, porozmawiaj i zapytaj jak sie zapatruja na 6 latki oraz czy maja tyle miejsca by je zatrzymac...

powodzenia :)

http://www.suwaczek.pl/cache/726950a1c9.png
www.devachan-viking.blogspot.com www.0-dzidzi.bloog.pl

Viking - Victor Leon

Odnośnik do komentarza

Nisia, hej, jak pisalam Vic zostaje w przedszkolu, i oby mogl jeszcze te dwa lata...
swietnie sobie radzi w grupie z zadaniami, jesli sa braki to takie ktore wykazuje wiekszosc dzieci np.jeszcze mu nie ida liczebniki porzadkowe...
generalnie pani chwali ze Vic jest bardzo szczegolowy jesli chodzio opowiadanie bajek swoimi slowami itp.

ale nerwus jest i zlosci sie jak mu cos nie idzie, do tego jest nadruchliwy i nie byloby jak go wsadzic w lawke, zaowocowaloby to pewnie przypieciem mu latki przeszkadzacza, a tak to mam nadzieje ze sie jeszcze ogarnie ta sferę przy wspoludziale pań i naszym...

a Vic przedszkole uwielbia, jak go odbieram wczesniej to marudzi ze sie nie zdazyl pobawic i najchetniej jeszcze spedzalby godzine po wyjsciu na przedszkolnym ogrodzie...

http://www.suwaczek.pl/cache/726950a1c9.png
www.devachan-viking.blogspot.com www.0-dzidzi.bloog.pl

Viking - Victor Leon

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...