Skocz do zawartości
Forum

Woda do picia


Rekomendowane odpowiedzi

Franek ma 7tygodni, w cieplejsze dni zaczelam podawac mu wode z dodatkiem herbatki z kopru wloskiego albo na trawienie Hipp'a. Maly uwielba te dodatkowe napoje, zastanawiam sie w jakich ilosciach moge mu je podawac. Potrafi co 2,3h wypic po 100ml i tym samym zjada mniej pokarmu, zamiast po 140ml je okolo 100ml.

Odnośnik do komentarza

Gabi ja karmie butlą, Szymkowi podaję okolo 100 dziennie, choc w te ostatnei upaly więcej. Moze okolo 160, na co skaladają sie i herbatki (raczej rozcieńczone, nie daję łyzeczki na 100 tylko mniej: koperkowa, rumiankowa lub uspakajająca) i przegotowana woda bez dodatków. Myslę ze nie ma potrzeby dopajac go co 2 /3 h kosztem normalnego jedzenia. Wystarczy raz względnie 2 razy dziennie np przed jedzeniem lub pomiedzy dac 30-50. dzidziuś ma jeśc zeby rosnąc a nie pić :)

Odnośnik do komentarza

anitaa84
taki maluch nie powinien wypyjać wiecej niz ok 100ml picia na dobę.. bo wtedy nie zjada mleka a to jest to co powinien pić..
dopajanie dziecka karmionego piersia nie jest konieczne a karmione sztucznie nie wiecej niz 100ml picia na dobe

woda i herbatka nie dostarczaja niezbednych skladnikow zeby dziecko zdrowo roslo

A powiedzcie mi co robić z takim przypadkiem jak moje dziecko, które dziennie potrafi wydoić ok. 400 ml, oczywiście na raty i zupełnie nie zaburza mu to normalnych posiłków? Mleko, obiad i deserek pochłonie jak gdyby nigdy nic, a w między czasie pije właśnie tak dużo wody, herbatek i rozwodnionych soczków. Pozwalać mu na to?

Odnośnik do komentarza

karmiłam wyłącznie piersią do 3 mca, potem dokarmiałam mlekiem modyfikowanym, syn urodzi się latem i do 6 mca nie podawałam niczego ani wody ani herbatek ani tym bardziej soczków
woda zaburza łaknienie, herbatki na trawienie rozleniwiają niedojrzały układ pokarmowy, soczki oprócz smaku w ogóle nic nie wnoszą u małego dziecka a przynoszą więcej szkód

http://lbym.lilypie.com/zW7Gp2.pnghttp://lb3m.lilypie.com/epfRp2.png
28.04.2007 12 tgc

11.05.2005 26 tgc
Odnośnik do komentarza

Dorotea72 woda zaburza łaknienie, a soczki nic nie wnoszą poza smakiem? O ile wiem woda dla łaknienia jest neutralna a soczki to żródło witamin (oczywiście można je wprowadzić najwcześniej dopiero w 4 miesiącu) a o ile na piersi dziecku nie trzeba dawać wogóle pić bo mleko to i jedzonko i picie to dzieci butelkowe pić już muszą zwłaszcza jak jest gorąco

Odnośnik do komentarza

gabi_b
Franek ma 7tygodni, w cieplejsze dni zaczelam podawac mu wode z dodatkiem herbatki z kopru wloskiego albo na trawienie Hipp'a. Maly uwielba te dodatkowe napoje, zastanawiam sie w jakich ilosciach moge mu je podawac. Potrafi co 2,3h wypic po 100ml i tym samym zjada mniej pokarmu, zamiast po 140ml je okolo 100ml.

Przede wszystkim powinien zjadać prawidłowe porcje pokarmu, oprócz tego między posiłkami powinno się podawać trochę wody, jednak w zimie nie jest to konieczne. Czasami dzieci butelkę traktują jako smoczek uspokajacz i piją niekonieczne dlatego, że są spragnione.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...