Skocz do zawartości
Forum

Woda do picia


Rekomendowane odpowiedzi

Gość solange63

Ulla
no na piersi to jak najbardziej nie trzeba dopajać ale już przy modyfikowanym to chyba nawet zalecane

nie. to znaczy kiedys tak bylo. teraz mm jest tak "konstruowane", ze jest i jedzeniem i piciem w jednym (oczywiscie trzymajac sie zalecanych poporcji). dopajanie jest wskazane, jesli dziecko ma problemy ze zrobieniem kupy.

jednak wiem, ze wielu pediatrow w Polsce trzyma sie starych zasad i kaza dopajac dzieci na mm.

Odnośnik do komentarza
Gość solange63

nie, to tak nie dziala. czlowiek ma okreslone dzienne zapotrzebowanie na plyny, to, skad pochodza nie jest az tak istotne. przecietnie wychodzi, ze 70% dostarczamy bezposrednio (czyli woda, soki, itp.), a 30% pochodzi z jedzenia. jesli zjemy duzo arbuza, ktory w wiekszosci sklada sie z wody, to nie musimy wypic po nim tyle wody, co np. po ziemniakach. dlatego to, ze mleko modyfikowane jest bardziej geste, nie ma nic do rzeczy. z reszta bywa, ze kobiecy pokarm wyglada bardziej "gesto" od mm. ja miesiac karmilam Emi odciaganym mlekiem i takie po nocy bylo bardzo geste i zoltawe, natomiast dzienne bywalo przezroczyste i "wodniste".

Odnośnik do komentarza

Ciesz się, że dziecko przyjmuje płyny - jest to bardzo ważne. Moja córcia w ogóle nie toleruje herbatek, wody... uda jej się czasami wypić ale musi byc naprawdę suche powietrze bądź musi być gorąco. martwi mnie to, ale siusiu robi dużo, więc nerki pracują.
Jak wypije 100ml raz na trzy dni to jest naprawdę dużo. Tylko mleczko ją zadowala. Może jak się ociepli i przyjdzie lato to będzie pić więcej, bo wiadomo, będzie gorąco.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...