Skocz do zawartości
Forum

Związki mieszane czyli mężowie obcokrajowcy:)


Rekomendowane odpowiedzi

Devachan
Emeran,ja dodatkowo do tego co w NO to tylko usg robiłam jak bylam w PL bo szkoliłam sie wtedy i dosc często latalam

Pani,która robiła mi usg polowkowe, Polka,miala praktyki w Afryce,gdzie kobiety nawet po ang nie mówią,i na moje obawy takie jak twoje,ze sie nie dogadam,bo bałam sie ze rodząc języka e gębie po ichniemu zapomnę,powiedziala mi,ze język porodu jest uniwersalny,sama natura podpowiada co trzeba robić,instynktownie rozumiesz co od ciebie chcą :)
A w szpitalu wszyscy mówią po ang
i żadnej wiele specjalistycznej mowy nie ma, a mąż twój mówi po norwesku? Przecież może do szpitala isc z tobą,tylko najpierw zadzwon i umow sie ze tam masz rodzic,to ci powiedzą,kiedy możesz przyjść,żeby ktoś miał dla ciebie czas,pokazać oddział,i odp na pytania,dla mnie było najważniejsze,żeby mnie nie nacinali ;-)

W szpitalach jest tam dużo lepszą aparatura,miła opieka,dobre jedzenie,dobre warunki,będzie ok,zobaczysz :D

Srodowiskowa w odpowiednim momencie zapyta gdzie chcesz rodzic wiec i tak wspolnie wyznacza termin na spotkanie w szpitalu i tak jak Dev mowi tu po angielsku wiekszosc.- tak Em koniec stresu czas zaczac czerpac radosc :love_pack:
Ja sie nic nie wspominalam ze nie chce byc nacieta po pierwsze dlatego ze bez potrzeby nie nacinaja po drugie ze czasem gorzej jest popekac... U mnie mlody by sie nie urodzil gdyby mnie trachneli zaklinowal sie... Wazniejszy maluch niz naciecie ale to moje zdanie i szanuje Dev Twoje...
Mam nadzieje ze mi wybaczycie te poskracane niki:36_15_9:

Trzy serca, jeden rytm
Kjære Gud, hvis du ikke kan gjøre meg tynn....
så vær så snill å gjør mine venner tykkere
:na:

Odnośnik do komentarza

Dziękuję Dziewczyny. Jestem coraz bardziej spokojniejsza.
Mąż po norwesku też niestety nie mówi,ale wierzę,że jakoś się dogadamy po angielsku. Chociaż ja podczas pierwszego porodu zapomniałam podstawowych słów po angielsku,jak tłumaczyłam męzowi,co mówi położna, co ma przyniesc dla noworodka. I było to mniej więcej tak: Give kocyk from torba :). Wyleciało mi dosłownie wszystko z głowy. Ale gdzieś też czytałam,że własnie poród to takie przeżycie,że tu tylko w ojczystym się mówi.
Pamiętam,jak leżałam na patologii, położyli obok dziewczynę z Wietnamu, ona nie mówiła w żadnym języku poza ojczystym. No i jakoś urodziła, udało się bez większych problemów.
Więc i ja urodzę, dam radę. Teraz dzieciątko najważniejsze,a nie język.
Jak jeszcze coś Wam się przypomni z czasów ciąży,czy połogu, to dajcie znac,proszę.
Jeszcze raz bardzo Wam dziękuję.

http://www.suwaczki.com/tickers/km5szbmhmbvh84qd.png[/url]

http://www.suwaczki.com/tickers/iv09vcqgtm5sabhz.png

Odnośnik do komentarza

emaran
Ma-mmi, a tą środowiskową to gdzie mogę spotkac?
Bo na razie to byłam tylko u lekarza, no i mam wyznaczony termin USG.
Powinnam zadzwonic do szpitala? Czy to lekarz jakoś mnie pokieruje?
Wiecie, nie chce też dac plamy,że coś przez własną niewiedzę zaniedbałam.
A poród jest bezpłatny?

emaran przejdz sie do helsestasjon i zapytaj o ta srodowiskowa bo ja dosyc pozno sie zglosilam, ale to raczej samemu trzeba sie zglosic a potem to juz ci wyznaczaja termin. do szpitala na usg tez sama dzwonisz i sie zapisujesz...
srodowiskowa w odpowiednim momencie powie ci cie ze masz wybrac szpital w ktorym bedziesz rodzic nie wiem jak u ciebie u mnie to srodowiskowa zapisala nas na spotkanie z siostra w szpitalu i obejrzenie go. porod jest darmowy i tak jak pisalam wybierasz sama jak chcesz urodzic....

Trzy serca, jeden rytm
Kjære Gud, hvis du ikke kan gjøre meg tynn....
så vær så snill å gjør mine venner tykkere
:na:

Odnośnik do komentarza

Emeran możesz zrobic tak jak radzi mammi

Mi lekarz rodzinny wskazał przydział do szpitala jaki mi przysługuje ze względu na adres zamieszkania ale to było już jakoś w drugim trymestrze, mogłam wybrać inny ale wyszło na to ze lepiej ten wskazany bo jest najbliżej,ja pojechałam go oglądać nieumowiona ale akurat była polozna która miala czas mnie oprowadzic,możesz też sama zadzwonic do szpitala i sie umowic,mi po porodzie szpital wskazał pielęgniarkę środowiskową która przyszła do domu po powrocie ze szpitala,bo szpital im daje znac ze dziecko i matkę puścili do domu,po porodzie przed wpisem masz rozmowe z polozna na temat dziecka,odpowiadają na wszystkie pytania,czy masz zastrzeżenia co do przebiegu porodu i opieki w szpitalu,w pierwszej dobie badają ilość tlenu we krwi,przed wyjściem do szpitala pobierają krople krwi z pięty do badania na fenyloketonurię,wyniki idą do helsestasjon,a jesli coś by było nie tak,to oni ciebie informują ze masz sie zgłosić z dzieckiem na badania,

W NO nie robią prześwietleń bioderek o ile nie ma takiej potrzeby,jesli chodzi o szczepienia to masz prawo sie na nie nie zgodzić,ilość szczepień jest tam mniejsza niż w pl a do tego pneumokoki szczepia w gratisie, rotawirusy tylko na twoja prośbę i to odpłatnie,wypisze ci receptę i apteka sprowadza,koszt Taki sam jak w PL

Poród i opieką pielęgniarki są bezpłatne,jeszcze dają też wszystko co ci w szpitalu potrzebne,podpaski,paluszki dla dziecka , pokazują wszystko,do pępka nie używają gencjany ani odkazaczy tylko czystą wodę pokazują jak go wymywac patyczkami do uszu dookoła dokładnie,i pieknie to idzie sama bylam zaskoczona ze bez odkazania...

Może dostaniesz w helsestasjon Taki zeszycik który opisuje rozwój ciąży tydzien po tygodniu a obok na kartce możesz notować swoje spostrzeżenia,cudowną pamiątka,ją tam wklejalam zdjęcia z usg itp,nawet ta opaske z rączki Vica po porodzie,tam zakładają dwie,i na rękę i na nogę,żeby nie było mowy o pomylce,ją jechałam rodzic na ostatnia chwilę nikt mnie o nic nie pytał,o żadne dokumenty,zaraz po porodzie mnie przebrali,pach pach zastrzyki na krzepnięcie krwi mi i dziecku,nie kąpiel dzidzi tylko zawiniecie,na drugie łóżko,dziecko do piersi przystawione,i dopiero potem za godzinke pielęgniarka przyszła pytać o nasze dane,adres,wyznanie-nie wiem po co,ale zapisują czy katolicy czy inni,i już. Jedzenie przynieśli i mi i mężowi , ja pod prysznic poszlam jak mialam siły,wcześniej sprawdzili czy Dzidzia ok,ubrali żeby miał komfortowo,przy toaletach są mini prysznice żebyś mogla sobie polewac woda siusiajac żeby cie nie szczypalo bo są otarcia czy szwy,jak potem jestes sama na oddziale i chcesz isc spokojnie do łazienki czy zjeść albo nawet sie zdrzemnac to można pielęgniarkom zostawić nakarmione dziecko w wozeczku i one sie zajmą,jedzenie masz dostępne o każdej porze dnia , tak samo napoje woda herbata kawa,oprocz dań głównych zawsze jest coś do jedzenia,ale wolno z tego korzystać tylko mamom,ojcowie i goście nie.
To twoja pierwsza ciąża,bo mi umknelo?

http://www.suwaczek.pl/cache/726950a1c9.png
www.devachan-viking.blogspot.com www.0-dzidzi.bloog.pl

Viking - Victor Leon

Odnośnik do komentarza

Pusto rzeczywiście:), pewnie wszystkie Mieszaneczki przygotowują się do Świąt.
A ja jestem po USG, dzięciątko mega ruchliwe.
I byłam też w helsestasjon, umówiłam się z położną za dwa miesiące. Tylko tak się zastanawiam, co jest na tych spotkaniach z nią, powiedziała,że jest jedno w miesiącu. Powie mi ,co do szpitala przygotowac, co jeszcze? Rozumiem,że to będą takie pogadanki jak na szkole rodzenia?

http://www.suwaczki.com/tickers/km5szbmhmbvh84qd.png[/url]

http://www.suwaczki.com/tickers/iv09vcqgtm5sabhz.png

Odnośnik do komentarza

Dziękuję, czuję się w miarę dobrze. Dzieciątko dobrze się rozwija, za to łożysko przodujące. Mam nadzieję,że uda się jednak na wlaściwe miejsce. Z Anią miałam podobnie i ładnie wróciło tam,gdzie trzeba. Dali mi nawet skierowanie na drugie usg,byłam zaskoczona, bo tu tylko jest to jedno połówkowe, myślałam,ze odbębnią swoje i już, a tu nie.
Ruchy czuję,nawet dziś Ania jak rączkę połozyla, to mówiła,że czuła,ale ,czy rzeczywiście czuła, to nie wiem.
Dziewczyny, która na pw odpowie na pytanie związane z macierzyńskim w Norwegii?

http://www.suwaczki.com/tickers/km5szbmhmbvh84qd.png[/url]

http://www.suwaczki.com/tickers/iv09vcqgtm5sabhz.png

Odnośnik do komentarza

Emeran

ja tez sluze pomoca, zaciązyłam w NO, rodziłam tam, jak chcesz to pytaj, jestem dośc na bieżąco, mimo iz od 3 lat mieszkam w PL

ale zastanawiam się nad powrotem do NO, przede wszystkim ze wzgledu na kase
zycie w PL pod tym względem nie jest różowe,niby nie jest źle, ale nie ma wielkich szans na znaczacą poporawe zarobków...
luby jest gotowy wyjechac ze mną jakby co
szkola w NO mi się o Vica upomina, bo on wg ich prawa powinien iśc w sierpniu do szkoły
w PL mógłby iśc za rok we wrześniu, jako ostatni rocznik jako 7 latek (oczyswiscie to dane na dzien dzisiejszy, bo nigdy nie wiadomo co jeszcze zmienia w przepisach i ustawach)
juz myslalam, zeby go przemeldowac do PL zeby tu jeszcze ten rok pobyl w przedszkolu, bo rozwojowo widze ze nie nadaje sie do szkoly w PL
w NO wiadomo, nie męczą tak dzieci w szkole jak tu...

dylematy mam...

a święta były miłe, był u nas mój ex, więc dziecko miało obu tatusiów na wyciągnięcie ręki, wszystko poszło plynnie i zupełnie naturalnie, tatusiowe sie polubili, więc ogólnie wszystko w tej materii in plus :)

Agha
racja ze zycie zasuwa ;)

http://www.suwaczek.pl/cache/726950a1c9.png
www.devachan-viking.blogspot.com www.0-dzidzi.bloog.pl

Viking - Victor Leon

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny ja podziebiona plus malza babcia u nas pod opieka tak wiec czasu i checi brak.....
No no devachan to kiedy wjazd?
Hej oopsy co u ciebie?
I ogolnie gdzie reszta dziewczynek? Co was? Mam nadzieje ze chorobska was omijaja😊

Trzy serca, jeden rytm
Kjære Gud, hvis du ikke kan gjøre meg tynn....
så vær så snill å gjør mine venner tykkere
:na:

Odnośnik do komentarza

Ma-mmi Aaaa jestem szczęśliwa ponieważ dzisiaj odbierałam wszystkie wyniki kontrolne :) Wykluczone mam PCOS , wszystko pięknie unormowane, jeszcze tylko prolaktynka musi spać ok 20 jednostek Dostałam kwas foliowy od dnia dzisiejszego mam zażywać, zdrowo się odżywiać i czekamy na ciążę tylko :) Organizm jest przygotowany do przyjęcia ciąży.Po raz drugi dostałam 99 % na donoszenie szczęśliwie ciąży I od samego początku będę pod opieką 2 lekarzy :) Od kwietnia zaczynamy :)

A tak to stara bida :D

http://davf.daisypath.com/2hwIp1.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...