Skocz do zawartości
Forum

Krem ochronny na słońce


Rekomendowane odpowiedzi

najtanszy a najlepszy Ziajka. jakies 18 zł. lekka sie wchłania, ładnie pachnie. ja kupiłam dla dziecka pierwszy raz, ale miałam próbki m.in Musteli. tez jest ok ale droga. ale za to moja siorka próbowała ich duzo dla dziecka i Ziajka wygrywa. i ja kupiłam i jestem zadowolona. dla noworodków tez ,mozna bo jest o 1 dnia.

:36_1_21::36_1_21::36_1_21::36_1_21::36_1_21:

Odnośnik do komentarza

gabi_b
Poszukuję dobrego kremu ochronnego dla niemowlaka.
Mały ma problemy ze skórą więc najlepsze byłoby coś hipoalergicznego.
Pare dni temu kupiłam Nivea baby krem z faktorem 30 jestem niezadowolona. Krem ciezko sie rozprowadza, i wysusza skóre.

Polecam raczej preparaty apteczne. W przeciwieństwie do produktów typowo drogeryjnych, są one znacznie lepiej przebadane i posiadają wysokie spektrum ochrony nie tylko przed promieniowaniem UV-B, ale również przed UV-A. Niestety wiele drogeryjnych preparatów nie posiada jeszcze filtrów przeciwko promieniom UV-A, a jeśli nawet to ochrona ta jest bardzo niska.

Spośród marek aptecznych, jeżeli chodzi o kosmetyki ochronne dla dzieci, można dobrać preparaty o różnych konsystencjach. W zależności od indywidualnych potrzeb można dobrać kosmetyk o lekkiej bądź bogatszej formule ;)

Jeżeli zależy Pani na tym, aby preparat dobrze się rozprowadzał i szybko się wchłaniał - proponuję kosmetyki zawierające mieszankę filtrów chemicznych i mineralnych. Filtry typowo mineralne z reguły mają ciężką konsystencję i pozostawiają na skórze białą poświatę.

Odnośnik do komentarza

Ziajka, Nivea mają parabeny (czytaj: niekorzystne konserwanty). Z aptecznych świetny jest La Roche-Posay ANTHELIOS DERMO-PEDIATRICS Mleczko p/słoneczne dla dzieci SPF 50+
La Roche-Posay ANTHELIOS DERMO-PEDIATRICS Mleczko p/słoneczne dla dzieci SPF 50+ (100ml) - La Roche-Posay
a z drogeryjnych Krem ochronny na słońce HiPP Babysanft SPF 50
HiPP: NOWOŚĆ!
Krem ochronny na słońce HiPP Babysanft SPF 50

No z drogeryjnych o ciekawym składzie znalazłam z Bielendy ale nie ma info od jakiego wieku można stosować bo Hippa mozna od 1 dnia życia.

http://www.suwaczki.com/tickers/bl9c73sbmfrxer4d.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...