Skocz do zawartości
Forum

wysypka


Rekomendowane odpowiedzi

witam, moje miesieczne dziecko ma okropna wysypke na twarzy i na brzuszku, sa to takie male krosteczki koloru czerwony-pomaranczowy. sama niewiem czy to potowki czy jakas reakcja alergiczna. dodam ze dziecko karmie piersia i sztucznym bebiko. moze to reakcja na mleko?? dodam ze ma kawalek suchej skorki miedzy brwiami nad nosem.pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Witam!
Moja Hania miala (z tego co opisujesz) bardzo podobna wysypke. Polozna kazala kapac nam Ja w zwyklej wodzie bez zadnych srodkow myjacych (malenstwo jeszcze sie nie brudzi, wiec trzeba Je tylko obmyc z ew. potu, a do tego wystarczy zwykla woda!!!) a po kapieli smarowac albo zwykla oliwa z oliwek, albo oliwa z migdalow.
U nas to dziala, Hania ma od ponad miesiaca cudna skore bez chrostek:)))) (No i cena oliwi z oliwek jest duzo przystepniejsza niz Balneum, lub Oilatum!)

Mam nadzieje, ze nasza porada sie przyda. Zycze jak najszybszych efektow!!!
Pozdrawiam
Aga

Odnośnik do komentarza

Mam podobny problem z moim Frankiem (30dni).
Zaczęło się już w szpitalu od czerwonych plam tylko na buzi lekarze stwierdzili, że to potówki.
Po dwóch dniach w domu do plamek doszła jeszcze kaszka i skóra zaczęła się łuszczyć. Kolejny lekarz stwierdził, że to skaza białkowa, od dwóch tygodni synek je tylko bebilon pepti 1, niestety stan jego skóry jest cały czas taki sam.

Odnośnik do komentarza

ja tez na poczatku myslalam ze to skaza i zmienilismy mleko na bebilon pepti, ale potem bylismy u dermatologa i okazalo sie ze to lojotokowe zapalenie skory i dostalismy masci i po 5 dniach zeszlo z twarzyczki wszystko. A dermatolog powiedzial ze to za wczesnie zeby stweirdzic skaze bialkowa i zaden lekarz nie jest w stanie tego stweirdzic tak szybko. dodam ze dziecko na 6 tyg. i powiedziala ze mamy wracac do mleka hipoalergicznego.

Odnośnik do komentarza

megimey
ja tez na poczatku myslalam ze to skaza i zmienilismy mleko na bebilon pepti, ale potem bylismy u dermatologa i okazalo sie ze to lojotokowe zapalenie skory i dostalismy masci i po 5 dniach zeszlo z twarzyczki wszystko. A dermatolog powiedzial ze to za wczesnie zeby stweirdzic skaze bialkowa i zaden lekarz nie jest w stanie tego stweirdzic tak szybko. dodam ze dziecko na 6 tyg. i powiedziala ze mamy wracac do mleka hipoalergicznego.

megimey masz racje ze to za wczesnie zeby stwierdzic skaze bialkowa a pediatrzy poprostu strzelaja co to moze byc:((( przeciez skaze bialkowa stwierdza alergolog po badaniach krwi tak jak u nas bylo jak synek mial 5 tyg mial lojotokowe zapalenie skory najwiecej na glowie po trzecim miesiacy niby byla skaza bialkowa ale po badaniach wyszlo ze nie jest uczulony na bialko i alergolog stwierdzil atopowe zapalenie skory.Na szczescie wysypka nie pojawia sie od 3 mies chyba juz z tego wyrosl :)))

http://img34.glitterfy.com/312/glitterfy-flpbk914410386923034.gifhttp://www.suwaczek.pl/cache/a85462575d.png

http://www.suwaczek.pl/cache/3630ab505a.png

Odnośnik do komentarza

Dziękuje za informacje, też mi sie wydawało, że chyba coś za szybko z tą skazą, wszędzie piszą dopiero o 3 miesiącu, tym bardziej, że w szpitalu to wykluczyli.
Od czterech dni smaruję Franiowi buzie kreme Oilatum i dzisiaj jest śliczna :) ogromna poprawa.
Całe szczęście, że nie zaczełam stosować Mecortolonu, dużo złego o nim czytałam a lekarz kazał smarować buzię Małemu aż dwa razy dziennie.
Teraz daję mu bebilon pepti (mam ogromny zapas) i Infamil pół na pół.
Orientujecie, sie może gdzie we Wrocławiu można znaleść dobrego dermatologa dla niemowlaka?

Odnośnik do komentarza

megimey
witam, moje miesieczne dziecko ma okropna wysypke na twarzy i na brzuszku, sa to takie male krosteczki koloru czerwony-pomaranczowy. sama niewiem czy to potowki czy jakas reakcja alergiczna. dodam ze dziecko karmie piersia i sztucznym bebiko. moze to reakcja na mleko?? dodam ze ma kawalek suchej skorki miedzy brwiami nad nosem.pozdrawiam

Potówki to zmiany wielkości główki łebka od szpilki, które są drobne i mają czerwone zabarwienie. Typowa lokalizacja tych zmian to fałdy skórne oraz okolice twarzy oraz szyi. Tworzą się one na powierzchni skóry dziecka, wówczas, gdy jest ono przegrzane i przebywa w zbyt wilgotnym pomieszczeniu.

Ważne jest to, aby kontrolować temperaturę w domu, która powinna wynosić około 25 stopni. Można dziecko kąpać w krochmalu, a skórę zasypywać talkiem bądź mąką ziemniaczaną. Zdarza się jednak tak, że żadne z tych metod nie pomagają i konieczne jest zastosowanie maści z antybiotykiem. Dlatego warto skonsultować się z pediatrą.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...