Skocz do zawartości
Forum

Ciacho czekoladowe


Rekomendowane odpowiedzi

Przepis od znajomej Holenderki; ciut przypomina amerykańskie brownies, ale nie tak ciężki i bardziej wytworny; bardzo inne od wszelkich, które piekłam; wielki plus to brak proszku do pieczenia czy sody; bogaty w smaku, wigotny, ale skórka potrafi chrupnąć, mega prosty

CIACHO CZEKOLADOWE

200 gr masła

200 gr czekolady (70-78% czek, a ja używam Wedla gorzką)

200 gr cukru, najlepiej drobny do pieczenia, ale nie puder ( można mniej, raz nie użyłam wcale cukru i też wyszło, ale inna konsystencja, bardziej gąbkowate wyszło; a 200 mówi przepis i tak wyjdzie perfect)

4 jajka, duże

2 łyżki mąki ( użyłam też kukurydzianą i spoko, tyle, że mniej chrupkie, cięższe)

*
Masło i czekoladę rozpuszczasz na małym ogniu mieszając.
Stygnie, wrzucasz cukier ubijając, po kolei i bardzo powoli wrzucasz do masy całe jajka, z dużymi odstępami pomiędzy kolejnym wbitym. Jajka sprawią, że urośnie.
Mimo, że gorzka czekolada użyta, masa robi się coraz jaśniejsza gdy ubijasz mikserem, czyli robi się jak z koglem moglem. Ja robiłam białe w dzieciństwie
Na koniec bardzo powolutku wsypujesz 2 łyżki mąki.
Koniec ! Pieczesz 25-35 min w 175-180 stopniach.

Czekolada jakoś wyjątkowo skutecznie podnosi poziom szczęścia w organiźmie, zwłaszcza nas - kobiet :) także jak macie swoje sprawdzone przepisy na "lekarstwo" ;) dajcie innym wypróbować skuteczność.

Odnośnik do komentarza

a ja dzisiaj upiekłam i nie wiem czy wyszło:sofunny: poza smakiem oczywiście - bo ten.. niebo w gębie...
nie mam bladego pojęcia jak powinno to ciasto wyglądać, powiem zatem jak wyglądało u mnie - piekłam w keksówce, początkowo tylko ciut podrosło, potem wystrzeliło aż.. pękło, sprawdzałam długość pieczenia patyczkiem i wyjęłam dopiero po 45 minutach - z wierzchu super skórka - coś co przypomina bezę, czekoladową oczywiście, pod skorupka nic a troszkę niżej ciasto ale takie raczej w formie zakalca, tzn. mocno wilgotne i bardziej puszyste niz zakalec, wspaniale rozpuszczające się w buzi
nie wiem czy to ma być takie, będę wdzięczna za jakąś fotkę, co by porównać z pamięci, bo ciasta już niet, sama w większości pożarłam:Śmiech:

http://www.suwaczek.pl/cache/4ccc13b87c.png
serdecznie zapraszam, zniżki dla parentingowców:Śmiech:
http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=3249849

Odnośnik do komentarza

monika4
a ja dzisiaj upiekłam i nie wiem czy wyszło:sofunny: poza smakiem oczywiście - bo ten.. niebo w gębie...
nie mam bladego pojęcia jak powinno to ciasto wyglądać, powiem zatem jak wyglądało u mnie - piekłam w keksówce, początkowo tylko ciut podrosło, potem wystrzeliło aż.. pękło, sprawdzałam długość pieczenia patyczkiem i wyjęłam dopiero po 45 minutach - z wierzchu super skórka - coś co przypomina bezę, czekoladową oczywiście, pod skorupka nic a troszkę niżej ciasto ale takie raczej w formie zakalca, tzn. mocno wilgotne i bardziej puszyste niz zakalec, wspaniale rozpuszczające się w buzi
nie wiem czy to ma być takie, będę wdzięczna za jakąś fotkę, co by porównać z pamięci, bo ciasta już niet, sama w większości pożarłam:Śmiech:

Monia fotki nie mam, ale jadłam je u Ewy i ono jest mokre. Taka jego natura, więc chyba wyszło ::):

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...