Skocz do zawartości
Forum

Czy OLEJ RYCYNOWY wywołuje poród??? PISZCIE!!!


Rekomendowane odpowiedzi

rorita
madzia nic nie łykaj... mi sex pomógł ,bo praktycznie od razu czop odszedł ... Każdy organizm inny... ale olejem bym się nie wspomagała... Poczekaj cierpliwie

hej no niestety jestem a w sumie to bede samotna matka.. :( (tatus sie nie sprawdzil )wiec nici z seksu..... bylam dzis na ktg lekarz powiedzial ze jesli nic nie bedzie sie dzialo do piatku no to mam jechac do szpitala jestem 10 dni po terminie... a po tym oleju oprocz porzadnego przeczyszczenia to nic mi nie jeste (a myslalam ze pomoze ) a co do czopu to mi odszedl juz 3 tyg.temu wiec nawet jakbym chciala sie poprzytulac to nie moglabym bo czop daje zabezpieczenie przed bakteriami (tak mi lekarz powiedzial)

Odnośnik do komentarza

madzia06121983 nie spiesz sie tak ;))) wyspij sie na zapas, nasluchaj sie ciszy i wypij kilka cieplych herbat - potem to nie bedziesz pamietala kiedy ostatni raz mialas przespana nocke ;))) a herbata zawsze zimna do picia

szybkiego porodu zycze ;)))) i by nie bolalo az tak

cyt: To, że twoja wrażliwość uczuciowa mieści się w łyżeczce do herbaty nie świadczy o tym, że wszyscy s

Odnośnik do komentarza

Hej wam :)
Ooo widze ze mamy nowa mamcie :)
rorita - Dziekuje kochana za rade ;)
Jak widac juz po terminie dwa dni ale dalej nic tylko mam dziwne bole w okolicach pochwy i nogi tez bola cos jak zakwasy moj maz sie zemnie smieje i mowi ze chodze jak kaczka ;)
Po wczorajszej wizycie u ginekologa mam rozwarcie na jednego palca i moja corcia jest fest glowka do wyjscia mam tez skurcza ale nie sa one regolarne bo sa co 5 co 30 nawet co godzine ;/
Ale dzwonilm do mojej prywatnej poloznej i przedstawilam jej jaka jest sytulacja wiec mi powiedziala Izunia do niedzieli urodzisz na 100 :% .;)
Mam nadzieje ze sie uda hehh :)
Powiem tak kobitki nie lykajcie tego olejku Rorita ma racje pozadny sex to cos dobrego .
A w przypadku ciebie madzia06121983 - to jest mi przykro to czytac ale poczekaj jeszcze dasz radne :)

Odnośnik do komentarza

madzia06121983
rorita
madzia nic nie łykaj... mi sex pomógł ,bo praktycznie od razu czop odszedł ... Każdy organizm inny... ale olejem bym się nie wspomagała... Poczekaj cierpliwie

hej no niestety jestem a w sumie to bede samotna matka.. :( (tatus sie nie sprawdzil )wiec nici z seksu..... bylam dzis na ktg lekarz powiedzial ze jesli nic nie bedzie sie dzialo do piatku no to mam jechac do szpitala jestem 10 dni po terminie... a po tym oleju oprocz porzadnego przeczyszczenia to nic mi nie jeste (a myslalam ze pomoze ) a co do czopu to mi odszedl juz 3 tyg.temu wiec nawet jakbym chciala sie poprzytulac to nie moglabym bo czop daje zabezpieczenie przed bakteriami (tak mi lekarz powiedzial)
MADZIU w takim razie to tylo trzeba czekać ,olej rycynowy nie spowoduje skurczy ,
ja leżąc na patologi codziennie polewałam sobie prysznicem boki brzucha ,ale nie sądze aby to też przyspieszyło poród, czop odchodził przez kilka dni ,tak samo jak krwawienie które temu towarzyszylo (jak okres) ,i po kilku dniach wkońcu urodziłam ,ale akcja była niespodziewanie błyskawiczna.

http://www.suwaczki.com/tickers/1usawn159rob2bze.png
Zagłosuj na moje zdjęcie
Zapraszam do głosowania na mojego synka w konkursie Uśmiechnij się i b

Odnośnik do komentarza

hejka,
mam problem otóż wczoraj łyknęłam tak jak noona 2,5 łyżki oleju rycynowego każdą łyżke zapiłam sokiem brzoskwiniowo-pomarańczowym było to po godzinie 10tej rano, około 12.30
przeczyściło mnie potem okolo 15stej miałam lekkie skurcze a o 19stej 2gi raz mnie przeczyściło. całą noc nic się nie działo. teraz jest 9.20 rano 15 min temu wypiłam niecała łyżkę oleju rycynowego bo tyle zostało w butelce i dalej czekam. czy to oznacza że olej mi nie pomoże wyciągnąć mojej córci na ten świat?? dodam że jestem w 38 tyg i 2gim dniu. dzięki z góry za pomoc:)

Alcia:23_30_126:

Alcia:23_30_126:

Odnośnik do komentarza

Hej, ja mam termin za 8 dni i od 2 tyg robie wszystko zeby przyspieszyc...mylam okna kilka razy,podlogi na kolanach tez 3 razy wyszorowalam, biegalam po schodach, jezdzilam po wertepach, sex tez byl, codziennie chodze po 2 razy na 2-godz spacery, podeszwy mam cale w bablach i mam juz dosyc! Mam juz serdecznie dosyc! Stopy mam tak spuchniete ze nie moge ich zginac w kostkach, wiec jest to dla mnie niesamowicie fizyczny bol i ja chce juz na porodowke! Nic na mnie nie dziala i chyba tez zdecyduje sie na ten olejek...jak on mi nie pomoze to chyba calkowicie sie uwale i bede lezec i plakac az do godziny zero...
Maly wstawial sie w kanal juz 3 tyg temu, od 3 tyg brzuch mam tak nisko, ze ledwo siedze bo lezy mi na kolanach, dodam, ze cala ciaze bylam baaaardzo aktywna wiec pewnie dlatego teraz wysilek fizyczny na mnie nie dziala...
A po Waszych wypowiedziach chyba sie odwaze, mam tylko nadzieje, ze ten olejek mi nie zaszkodzi...trudno najwyzej tylko mnie przeczysci, a tez bedzie to dla mnie jakas ulga

http://www.ticker.7910.org/as1cF1V0g410010MjkxMzFifDI3NWJ8U3RhcmFteSBzaWUgbyBjaWViaWU.gif

http://www.ticker.7910.org/as1cE_-0g410010NTE1MThzfDQwNDkwN3NsfEplc3Rlc215IG1hbHplbnN0d2VtIA.gif

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny opisze Wam swoją przygodę z olejkiem.
Wczoraj około 13 napiłam się tego specyfiku 3,5 łyżki z sokiem multiwitamina i sokiem cytrynowym.
Od ok 16 burczało mi w brzuchu i zaczęły sie skurcze regularne co co 5-3 min skręcał mnie od środka ani siedzieć ,leżeć w żadnej pozycji nie mogłam zminiejszyć bolesności skurczy tak do 22 .
W między czasie tylko ze 4 razy byłam w toalecie tak mnie czyściło boleśnie bo biegunka a jednoczesne odczuwanie silnego parcia że myslałam że już rodzę o 1 w nocy ostatni raz.
Następnego dnia ani śladów objawów dnia poprzedniego jakby nic sie nie stało.
Ani nie polecam ani nie odradzam to są poprostu reakcje mojego organizmu ,ale ja tego już więcej nie spróbuje .

Odnośnik do komentarza

Drogie Mamy!

Ja w dzień terminu porodu byłam w domu i nie czułam nic, co by miało świadczyć o tym, że Ola chce już wyjść. Było ok, więc posprzątałam całe mieszkanie, umyłam okno, podłogi. Oczywiście odpoczywałam...i gdy zabrałam się za obieranie ziemniaków na obiad (udało mi się obrać 3) to poczułam, jak leci czop, a potem, na świeżo umytą podłogę w łazience leciały wody....i się zaczęło. Mąż wrócił z pracy, zjadł zupę, zrobił sobie kanapki na poród i pojechaliśmy. 9 godzin później urodziła się Ola i maiła 10 apgarów:)
Zamiast tego oleju polecałabym aktywność fizyczną...Moja mama jest położną i mówi, że do 37 tygodnia ciąży nie można sprzątać i nic robić, a po 37 można wszystko:)

Odnośnik do komentarza

elwira121
Cześć dziewczyny opisze Wam swoją przygodę z olejkiem.
Wczoraj około 13 napiłam się tego specyfiku 3,5 łyżki z sokiem multiwitamina i sokiem cytrynowym.
Od ok 16 burczało mi w brzuchu i zaczęły sie skurcze regularne co co 5-3 min skręcał mnie od środka ani siedzieć ,leżeć w żadnej pozycji nie mogłam zminiejszyć bolesności skurczy tak do 22 .
W między czasie tylko ze 4 razy byłam w toalecie tak mnie czyściło boleśnie bo biegunka a jednoczesne odczuwanie silnego parcia że myslałam że już rodzę o 1 w nocy ostatni raz.
Następnego dnia ani śladów objawów dnia poprzedniego jakby nic sie nie stało.
Ani nie polecam ani nie odradzam to są poprostu reakcje mojego organizmu ,ale ja tego już więcej nie spróbuje .

Olej rycynowy stosowany jest w leczeniu zaparć, bowiem wykazuje silne działanie przeczyszczające. Takie właściwości zawdzięcza kwasowi rycynolowemu, który drażni błony śluzowe jelita, zwiększając przenikanie wody do światła jelita, w wyniku czego następuje pobudzenie perystaltyki. Olej rycynowy powoduje także podrażnienie i przekrwienie jelita grubego oraz narządów miednicy mniejszej. Nie wywołuje jednak porodu! To fałszywy mit. Jest za to przeciwwskazany do stosowania w ciąży, bowiem istnieje prawdopodobieństwo jego oddziaływania na płód. Tak więc jak najbardziej odradzam takiej praktyki. Należy cierpliwie czekać, a maleństwo samo zadecyduje kiedy będzie pora, aby przyszło na świat.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Witam :) Jestem tu nowa, ale od jakiegoś czasu czytam i obserwuje posty. Postanowiłam się zarejestrować aby opowiedzieć o moich doświadczeniach z olejkiem rycynowym. Jestem w 39 tyg ciąży i jak stwierdził mój lekarz dzidzia zupełnie nie wybiera się jeszcze na świat. Trochę mnie to zmartwiło, jako że nie chciałabym przenosić ciąży i musieć iść do szpitala, dlatego też postanowiłam spróbować jak działa olejek rycynowy. Wczoraj ok 19:00 wypiłam 3/4 soku z 1/4 olejku. Liczyłam się z tym iż będę miała biegunkę bądź jednorazowe przeczyszczenie, jednakże ku mojemu zaskoczeniu dosłownie nic się nie zadziało. Noc minęła spokojnie, bez rewelacji a także bez skurczów.
Niestety na mój organizm ten sposób nie działa :(
Muszę czekać aż dzidzia sama zdecyduje się wyjść albo spróbować innych sposobów

Odnośnik do komentarza

syntka_scr
Witam :) Jestem tu nowa, ale od jakiegoś czasu czytam i obserwuje posty. Postanowiłam się zarejestrować aby opowiedzieć o moich doświadczeniach z olejkiem rycynowym. Jestem w 39 tyg ciąży i jak stwierdził mój lekarz dzidzia zupełnie nie wybiera się jeszcze na świat. Trochę mnie to zmartwiło, jako że nie chciałabym przenosić ciąży i musieć iść do szpitala, dlatego też postanowiłam spróbować jak działa olejek rycynowy. Wczoraj ok 19:00 wypiłam 3/4 soku z 1/4 olejku. Liczyłam się z tym iż będę miała biegunkę bądź jednorazowe przeczyszczenie, jednakże ku mojemu zaskoczeniu dosłownie nic się nie zadziało. Noc minęła spokojnie, bez rewelacji a także bez skurczów.
Niestety na mój organizm ten sposób nie działa :(
Muszę czekać aż dzidzia sama zdecyduje się wyjść albo spróbować innych sposobów

kochana sposobów na przyspieszczenie porodu jest wiele ale praktycznie nieskuteczne...jeżeli dziecku tam dobrze, to pozwól mu posiedzieć...
Oczywiście najskuteczniejszym sposobem okazuje się seks, bo jedyne przyspiesza przepływ krwi w organizmie, wydzielanie hormonu co w konsekwencji może doprowadzić do wcześniejszych skurczy...ale czy faktycznie jest potrzeba przyspieszana???? po prostu ciesz się każdą chwilą, nie pij malin na siłę ani syropków, nie myj okien, nie pij kawy mocnej, nie siedź w rozkroku, nie chodź po schodach bo to nie wpływa na poród jedynie na zmęczenie i nie potrzebny stres dla ciebie i dziecka

http://www.suwaczki.com/tickers/w5wq3e5en5kuzrs6.png

http://www.suwaczki.com/tickers/3jvz3e5eqgubclqa.png

Odnośnik do komentarza

Cały czas sobie tłumaczę, że mała jak się zdecyduje to sama wyjdzie, ale kurcze to nie zawsze takie proste, szczególnie jak się człowiek nasłucha ile to się czasu spędza w szpitalu po terminie, jakie badania, jakieś zastrzyki, kroplówki itp. ehhh...staram się myśleć pozytywnie, ale chyba już tak jestem stworzona, że muszę się trochę pozamartwiać....

Odnośnik do komentarza

syntka_scr
Cały czas sobie tłumaczę, że mała jak się zdecyduje to sama wyjdzie, ale kurcze to nie zawsze takie proste, szczególnie jak się człowiek nasłucha ile to się czasu spędza w szpitalu po terminie, jakie badania, jakieś zastrzyki, kroplówki itp. ehhh...staram się myśleć pozytywnie, ale chyba już tak jestem stworzona, że muszę się trochę pozamartwiać....

Syntka ja pracowalam do konca ciazy a praca polegala na dzwiganiu dwa dni w tygodniu duzo lazenia po schodach tez a i tak synek wyszedl 5 dni po terminie tak sobie zaplanowal. Tak wiec poczekaj spokojnie az malutka bedzie gotowa. Te wszystkie przyspieszacze to lipa dzidzia wychodzi jak jest gotowa. Powodzenia

Trzy serca, jeden rytm
Kjære Gud, hvis du ikke kan gjøre meg tynn....
så vær så snill å gjør mine venner tykkere
:na:

Odnośnik do komentarza

Polecam zastosować olej rycynowy na wywołanie porodu. Wystarczy jedna łyżka stołowa z sokiem. Po 2godzinkach toaleta po 3 godzinach skurcze. Skurcze powolutku się nasilają po 5godzinach od skurczy rodzimy. Ja stosował z dwójką moich dzieci w 40tc. Metodę poleciły mi położne w Wiedniu bo tam rodziłam. I sprawdziła się na100%.polecam.

Natomiast trzecie dziecko rodziłam bez oleju i szybko tego pożałowałam męczyłam się chyba 10godzin..poród bardziej.bolesny bardziej męczący. 

Ps. Żadne z moich dzieci nie wydali smółki w wodach bo też są takie opinie....

Odnośnik do komentarza

Jeśli jedna łyżka nie zadziała bo też tak miałam. Następnego dnia wypić 2lyzki. U mnie nigdy więcej niż 2 łyżki nie było potrzebne. Nie było efektu przeczyszczenia tylko zwykła toaleta ale częściej.

U mnie były 2lyzki na wagę 60kg. 1lyzka na 50kg.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...