Skocz do zawartości
Forum

Kwas foliowy? Czy aby nie za poźno?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Właśnie się dowiedziałam że jestem w ciąży. Nie brałam wcześniej kwasu foliowego i jestem przerażona bo przeczytałam że moje dziecko może być narażone na wady cewy nerwowej ( naczytałam się o tych wadach i strasznie się boję). Oczywiście zaczęłam łykać folika ale boje się że to już za późno? czy któraś z was miała podobną sytuację? jak mogę się dowiedzieć czy moje dziecko będzie zdrowe? z góry dzięki za jakąkolwiek odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Gość IzAbela326

magdaleno :) nawet nie masz sie czym przejmowac, wiekszosc z nas zaczela brac kwas foliowy dopiero gdy dowiaduje sie o ciazy, tak jak i ja

zreszta w codziennym jedzeniu , ktore spozywalas dostarczalas organizmowi kwasu foliowego

znam taka kobietke, ktora w ogole nie brala go i zdrowe dzieci ma (chociaz ja bym tak nie uczynila:)

Odnośnik do komentarza

Tak jak piszą dziewczyny nie masz się czym martwić, bo kwas filiowy spożywasz codziennie w pożywieniu, jeżeli dbasz o siebie na codzień i chociaż starasz się w miarę zdrowo odżywiać to do tej pory miałaś go pod dostatkiem!
Teraz jak już wiesz że maluszek rośnie w brzuszku bierz kwas foliowy reguralnie i nie stresuj się bo stres bardziej wam zaszkodzi i nie czytaj tak dużo o przypadłościach w ciąży bo oszalejesz! :o_no:
Dużo zdrówka...

Odnośnik do komentarza

ja tez brałam kwas foliowy dopiero jak juz byłam w ciazy. koło 3-4 tygodnia bo tak sie dowiedzialam od ginekoloa ze jestem w ciazy.
A co do tego jak dowiedziec sie czy dziecko zdrowe polecam badania prenatalne w okolicach 13 tygodnia :)
A cewe nerwowa moze miec kazde dziecko niezaleznie czy sie kwas brało czy nie (tak bynajmniej powiedziala nam pielęgniarka na wykładach na uczelni)

Odnośnik do komentarza

trzeba pamiętać, że podczas doustnej antykoncepcji trzeba uzupełniać kwas foliowy, bo znacznie obniża się jego poziom, a przecież zwykle po odstawieniu tabletek staramy się o dzidziusia i wtedy poziom kwasu musi być odpowiedni. Szkoda, że ginekolodzy tak rzadko o tym wspominają...

Odnośnik do komentarza
Gość filemonica

pierwszy raz słyszę, żeby kwas foliowy komuś miał zaszkodzić. każdy lekarz powie Ci że kwas foliowy to podstawa, ja brałam folik praktycznie od poczęcią po zakończenie ciąży, do tego dużo zielonych warzyw. moja mama też mi zawsze powtarzała że kwas foliowy to podstawa jeśli chodzi o zdrowie maluszka.

Odnośnik do komentarza

A co jeśli lekarz nie zalecił brania kwasu foliowego ani na 1 ani na drugiej wizycie po stwierdzeniu ciazy? Gdyż stwierdzzil że nie widzi takiej potrzeby... Również trochę się naczytalam o tych wszystkich wadach jakie mogą wystąpić jestem teraz w 13 tyg ciąży a lekarz dalej nic nie wspominał o kwasów foliowym czy witaminach

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...