Skocz do zawartości
Forum

Mamuśki z Polski i nie tylko :)


Rekomendowane odpowiedzi

hej witajcie
przez ostatni tydzien zagladalam i podczytywalam co piszecie ale pisac jakos mi sie nie chcialo , chyba atmosfera zaloby mi sie udzielila
Sowka jesli moge ci doradzic to tez pewna suma pieniedzy jest tez dobrym prezentem mozna potem na cos te pieniazki przeznaczyc .
Ja tez mam w tym roku komunie chrzesniaka i odgornie rozmawialismy miedzy najblizszymi ze pieniazki w kopercie beda akurat , kazdy da pewna sume ( ja okolo 500 zl ) a potem rodzice maja plan kupic od wszystkich komputer , tez moj chrzesniak o nim marzy
to narazie tyle
pozdrawiam was i do nastepnego razu

http://zasuwaczki.bejbej.pl/suwaki.php?id_suwaka=1004


http://img.weddingcountdown.com/ticker/vsvumhz7av.png

http://www.bejbej.nazwa.pl/zasuwaczki/5108.png

Odnośnik do komentarza

Sowka

Karola to nieźle się Olek popisał, ale zastanawiam się czy faktycznie to ona zaczął tą bójke ??? A jak on się dziś czuje ??? A ciebie nic nie boli po tym przemeblowywaniu ???? Ja jak przestawiałam sama meble w dużym pokoju na święta, to się potem ruszać nie mogłam.No i współczuje Ci, że jesteś ciągle sama, bo wiem jak musi być Ci ciężko.A M kiedy wraca ????

sówko też mi się tak wydaje że to nie on ale już nie poruszam tego tematu, cyknęłam mu awaryjnie foty -może się przydadzą.
Dziś już dobrze głowa go trochę boli bo ma guza wielkości piłeczki tenisowej no i ślady zadrapań. Ale już cały dzień biegał. Z "kolegą" omijają się szerokim łukiem. Minęliśmy się z nimi na drodze kościelnej i jako jedyny z rodziny udawał że nas nie widzi.

A wiesz że nie boli, cierpieliśmy tylko z braku TV, bo nie mogłam podpiąć anteny do starego gniazdka, ale dziś mnie sąsiad uratował i młody już się cieszy.

M zjeżdża na weekend- podobno.

Buziaki zmykam lulu.

http://www.suwaczek.pl/cache/7cb043456e.png

http://www.suwaczek.pl/cache/052d798022.png

http://www.slub-wesele.pl/suwaczki/20010811650113.png

Odnośnik do komentarza

Witajcie.
mnie też dawno nie było.

Tuśka
dawno się nie chwaliłam synkiem - więc prosze bardzo - najnowsze fotki, oraz kwiatki na przeprosiny za nieobecność :))

Super fotki.

karola_ba
sowka

deva z okazji nastych urodzinek dużo zdrówka, ogromu miłości mase szczęścia i oby twoje życie miało miej trosk.byś była zawsze szczęśliwa i miała wszystko na co zasługujesz.buziam cię mocno !!! :36_3_19:


przyłączam się, przyłączam
:36_3_19:

Ja również przyłączam się do życzeń.

http://fajnamama.pl/suwaczki/w7e0oow.png

http://www.suwaczki.com/tickers/bfaregz2mib36tc2.png

Odnośnik do komentarza

Sowka
Witam się niedzielnie

Deva z okazji nastych urodzinek dużo zdrówka, ogromu miłości mase szczęścia i oby Twoje życie miało miej trosk.Byś była zawsze szczęśliwa i miała wszystko na co zasługujesz.Buziam Cię mocno !!! :36_3_19:

Ja również dołanczam się do życzeń:love:

U nas dziś masakryczna pogoda,raz świeci słońce,raz pada deszcz-oszaleć można:grrrrrr:
I nic mi się nie chce robić,jakaś zmęczona jestem i najchętniej poszłabym spć ale nie da rady

Buziaczki:Kiss of love:

Odnośnik do komentarza

Witam się wieczorowo :)

Sówko - ale Cię mama chrześniaka postawiła w niezręcznej sytuacji :/// Sama decyduje, co dziecko ma dostać na komunię nie patrząc wogóle na zdanie syna. Przykre to, a zarazem nie fair w stosunku do dziecka jak i do Was. Nie wiem, co Ci poradzić, musicie z M ustalić co zrobicie i wierzę, że podejmiecie dobrą decyzję.
Karola - oj ale Ci Olek nabroił. Dobrze, że zrobiłaś mu zdjęcia, a może warto by jakąś obdukcję lekarską na wszelki wypadek zrobić? Chociaż może dzieci jak to dzieci - pobiją się, pokócą, a za miesiąc nie będą pamiętać. Dobrze, że w Was jako rodzicach pozostały poprawne stosunki.
Deva - jak tam zdróko Vica? Jakie testy alergiczne chcesz mu robić? Z krwi czy skórne? Bo z tego co się orientowałam, to dzieciom do 3-4 roku życia nie ma sensu robic skórnych - są niewiarygodne. A co do framug-futryn - to faktycznie, raz mówię tak, a raz tak - oba wyrazy są w użyciu, nie wiem, skąd mi się to wzięło?

Sprzątania miałam po uszy, na dodatek Mateusz nie pojechał do babci (kategorycznie odmówił i nie było siły, żeby go zmusić), więc "pomagał" mi ile tylko mógł, a żeby było milej, to pochajaliśmy się z M i on nawet palcem nie kiwnął przy sprzataniu. Latałam więc na szmacie do późnego wieczora, a i tak co chwilę jeszcze znajduję miejsca, gdzie trzeba by sprzątnąć (nawet się śmieję, że to ten pył z wulkanu jakos tak opada mi szybko na meble i wszystko brudzi od nowa :)))

Odnośnik do komentarza

witam się i ja:bye:
chyba Sówko wszystkich przywolalaś do porządku,bo ruch się zrobił ze ho ho!
Ja sie najpierw będę przed wami kajać,bo szczerze to jakoś nie miałam totalnie,masakrycznie weny do pisania.Dziś jeszcze dostała m @ wiec juz w ogóle gryzę i warczę...
Tusiu oj to sie M nie spisał!biedną cie zostawił z tym wszystkim...pył wulkaniczny powiadasz:36_1_1: a dużo juz go opadło?może wreszcie samoloty zaczną latać,bo mi znajomi utknęli w PL.
Deva spoznione życzenia,dużo miłości i wszystkiego czego sama bys sobie życzyła:flower2:
Sówko jak sprawa z kanarem zakończyła sie?
Co do mamy chrześniaka to faktycznie w jakąś dziwną sytuacje was wpedziła.a może skontaktujcie sie z rodziną albo matka chrzestną i przedyskutujcie ten temat?moze oni juz zaoferowali sie z prezentami typu ''do zabawy'' a mama teraz pilnuje zeby dostał również coś pożytecznego?nie wiem sama...
karola ja zawsze twierdziłam ze jestes niesamowita babka ale sama przestawiać meble?!?no to już cię chyba pogięło w trzech miejscach!zostaw coś temu chłopu do roboty jak wreszcie wróci do domu na weekend!szalona...chociaż przemeblowanie zdało egzamin?Basieńka odpuściła wspinaczki meblowe?
Co do Ola,to zgadzam się z Tusią,że dzieci takie są że pokłócą się,pobiją a za pare dni zapominają o wszystkim.chyba nie przywiązują takiej wagi do kłótni,w przeciwieństwie do dorosłych.ale gdyby właśnie dorosłym cos się zmieniło,dobrze ze się zabezpieczyłaś.nigdy nic nie wiadomo.
Ewciu witamy z powrotem:)
Martek a co u was słychac?
agula7777 oj te poniedziałki tak do siebie maja że nic sie nie chce...

U nas generalnie po staremu,doszło tylko pare zmartwień.takich do przeskoczenia,ale jednak krew człowiekowi psują i sen zakłócają.Ja caly czas na rano pracuję,więc wieczór moge spędzić normalny,dzieckiem trochę się zająć i nacieszyć.trochę za szybko mi tylko weekendy uciekają:ehhhhhh:M przestawił się wreszcie na tryb 'koguta domowego',oczywiście nie bez dalszych narzekań,ale chyba dotarło do niego wreszcie iż role się zmieniły a ja na 2etaty nie zamierzam pracować.sam sie na to godził...tylko chyba nie w pełnej świadomości hehe:Oczko:
Chcieliśmy Olivię zapisać na 2-3 dni po kilka godzin do przedszkola polskiego,bo nie ma z kim sie bawić i już widać po niej OKROPNIE ze brakuje jej towarzystwa w jej wieku.znalazlam polskie przedszkole na necie,dziecku naobiecywane,M pojechał ja zapisać a przedszkole zamkniete na 3 spusty:nerw:Nie wiem co teraz wymyslimy,bo to było jedyne jakie znalazłam.chyba ze o jakimś nie wiem.bylibyśmy uratowani,a Oli prze szczęśliwa!i to chyba na tyle co u nas ostatnimi czasy...

Wywalam lapka z łóżka(Tusiu podkupuję heheh) i czas spać,bo ten budzik się uwziął i nie ubłagalnie o 6 dzwoni:/
Udanego dnia wszystkim!


http://zasuwaczki.bejbej.pl/suwaki.php?id_suwaka=790

Odnośnik do komentarza

Pozdrawiam was dziewczyny i serdecznie wam dziekuję za życzenia!!! - ja dzis bylam z Synusiem u lekarza, osłuchowo czysty, dostal inny lek p/alergiczny i krople do nosa z antybiotykiem, oraz zalecila zrobic testy i pojsc do laryngologa skoro chrapie...

jutro jade ogladac lokal na gabinet masazu, zobaczymy...jest dobra lokalizacja i cena, tylko stan deweloperrski do wykonczenia jak sie chce,ale jesli wlasciciele wykoncza to bedzie drozej, niska cena zostanie tylko jesli na wlasny koszt zrobimy wykonczenie...a nie bardzo na to kasa jest, bo jeszcze sprzęt trzeba kupic itp itd...

dobrej nocy wam zycze a rano dobrego humoru!

Tuśka, ja nawet nie wiem jakie te testy zrobic...już mi w Oflo proponowali w marcu,ale to było ot tak powiedziane bo mu się kaszel utrzymywal wtedy ale bez kataru a osluchowo byl czysty... tu w P-niu kuzynka Lubego mojego pracuje w Biomed i robią testy jakąś innowacyjną metoda, jednorazowo na 90 alergenów, to raczej nie mogą być skórne...a z krwi to nawet nie wiedziałam, że się robi...
tez mialam tyle mycia pylu po remoncie.........

do Oflo na razie nie polecę, chmura pyłu wisi, skutecznie uniemożliwia lot, a bilety mam na środę, więc wątpię, co dzień odwołują loty...

Sówko ja bym jednak kupiła to co dziecko chce...a jednak jeśli zegarek to z dedykacją na kopercie, żeby była piękna pamiątka...

Ewciu, dobrze że wiesz co chcesz dać chrześniakowi i ze składka spełni marzenia ;)

ASICA nie ma numeru tel do tego przedszkola?? zeby podzwonic i sie tam dobic jakoś?? no bo wiadomo, ze obcojęzyczne onieśmielałoby na początku, ale może maja tam tez otwarte przedszkola, takie co moze mama z dzieckiem pójśc?? bo wiesz, język załapałaby pewnie w sekund pięć... ;] powodzenia!!

http://www.suwaczek.pl/cache/726950a1c9.png
www.devachan-viking.blogspot.com www.0-dzidzi.bloog.pl

Viking - Victor Leon

Odnośnik do komentarza

Asiu nic się nie zmieniło
niestety nie da się w tak małym Mieszkaniu ustawić mebli żeby było idealnie i Baśka po 2 dniach już sobie upatrzyła kabelki od nocnej lampki i akwarium które idą za ścianką meblową przy łóżku. To jeszcze pikuś bo zahaczę dalej i nie dostanie, gorzej z frontem tych mebli.
Jak tak dalej będzie grzebać będę musiała poprzestawiać rzeczy na półkach by było najmniej szkód.

Luna dziś po 2 inseminacji, zakończyłam zmagania z kryciem. Za 3 tygodnie kontrola USG, zobaczymy czy się udało.

Dobranoc kobietki

http://www.suwaczek.pl/cache/7cb043456e.png

http://www.suwaczek.pl/cache/052d798022.png

http://www.slub-wesele.pl/suwaczki/20010811650113.png

Odnośnik do komentarza

Hej...

Lokal ogladalam, fajny, fajna dzielnica, duzo prywatnych gabinetow lekarskich, apteka na narożniku obok, wlasciciele skłonni do przeróbek (wejscie, osobna furtka) stan pomieszczenia deweloperski, trza robic od podlóg przez sciany i sufity, rury podlaczenia do kanalizy...myślę nad toaleta i prysznicem, bo miejsce na prysznic jest pod schodami, a musialby byc na podwyzszeniu, kwestie techniczne do obkombinowania, rozrysowanie technicznie metrażu plus obliczenie potencjalnych kosztów...troche tego jest...

właśnie przerwałam pisanie i nakreśliła mi się wespół z Lubym kwestia technicznego rozmieszczenia pomieszczeń, która bardzo mi przypadła do gustu - bo tez trzeba sie liczyc z odpływami itp...
mam łeb jak sklep ;]

trzeba jeszcze rozmówić się ze wspólniczką - tudzież jej koleżanką, która chciałby w owy biznes wejść w kwestii podnajęcia stanowiska do pracy (kosmetyczka) jakie kto w to może włożyc kwoty na inwestycję...

czekam do pólnocy by zajrzec na strone wizzair czy lecę jutro do NO czy nie - jednak wydaje mi sie ze nic sie w kwestii lotniskowej nie zmieni, a byloby mi to na rękę, bo mam za duzo teraz do zrobienia tu by pozwolic sobie na 5cio dniowy wyjazd...

Moja chrzestna, przez którą spóźniłam sie notabene na ogladanie owego lokalu (niby kolezanke szkoliła w kwestii jej wyjazdu ze mną, ja ją mialam odebrac z pracy, zawieżć do domu odebrac po drodze wspolniczke i pojechac dalej) zarzuciła mi dzis, że dziecko do przedszkola daje dla wlasnej wygody zeby miec czas wolny ! i , że dość już dziecku życie rozdwoiłam - a to tylko dlatego, ze nie chciałam jej dziecka zostawic o godzinie 19ej jadąc ogladać lokal, zeby go nie odbierac po 21ej - a jej wytlumaczenie bylo takie, ze nie musi isć wczesnie spać, bo wcale nie musi iśc do przedszkola!
ech.......

http://www.suwaczek.pl/cache/726950a1c9.png
www.devachan-viking.blogspot.com www.0-dzidzi.bloog.pl

Viking - Victor Leon

Odnośnik do komentarza

Sówko - a gdzię Ty się od rana włóczysz, że zmarzłaś tak mocno? W dorodze do i z przedszkola? Mi rano Mateusz też brzęczał, że mu zimno - fakt, że za grubo to go nie ubrałam - koszulka, bluza z kapturem i polar...
Zaraz sobie popatrzę co to za konkurs i będę oddawać głosy - ale to później :)

Idę dziś popołudniu z koleżanką do kina :)) na "Co nas kręci, co nas podnieca" Woody Allena - ostatnio załapujemy się na jeden darmowy bilet z orange, a drugi kupujemy na "spółkę" - tanio nas to przynajmniej wychodzi.

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry wam kochane!

jednak poleciałam do NO.........
pierwszy raz w zyciu czułam sie niepewnie na myśl o locie, ale jak się okazało, że wiekszośc lotow (70%) wizzair odprawia to juz byłam spokojniejsza...tam na górze pogoda była piękna, po wyladowaniu też...

od rana dzień był pechowy, mandat 100zł i 2 punkty za jazde bez pasów - i zeby było smieszniej, zawsze pasy zapinam, ale wsiadałam do auta gadajac z chrzestna, która mi wisiała od rana na tel czy lecimy czy nie co i jak i ze odprawy nie moze zrobic i dlaczego, odkryla - pani w call centre zabukowala 3 bilety dla doroslych a dla Vica powinien byc dziecięcy! mielismy jedna rezerwację, wiec nie dało sie odprawic mnie i ciotki i tylko Vicka na lotnisku - a bukując bilety było podane ze odprawie się on line! i przez ta pomyłkę musiałam na lotnisku zapłacic 138zł!!! bo 46 zł za osobę! na stronie wizzair było, ze odprawa na lotnisku 23 zł - ale tylko jesli wykupisz taka opcje bukując bilety! wściekłam sie na tym lotnisku jak cholewa! bedę pisac reklamację do wizzaira...

...a po wylądowaniu w Sandefjord okazało sie, że nie ma załatwionego transportu do Oslo, bo małż "nie mógł sie dodzwonić" do nikogo z przewoźników...jak na tabeli odjazdów nie było bezposrednich autobusów, słabo mi sie zrobiło, ale okazało sie, ze jednak jest - zapakowaliśmy sie do niego, kupiłam bilet powrotny - no i pan kierowca po kilkunastu próbach ruszenia z miejsca oswiadczył, ze nie pojedziemy...
pół godziny czekania na autobus zastepczy...

Zajechalismy na miejsce w porze kolacji i kapieli ale juz tak na "styk", nie mniej jednak nie chciał mi Vicek zasnąć az do 22.30 co jak na niego to ewenement, bo w P-niu kładę go najpóźniej 21sza i sam zasypia w kilka minut, a tu musiałam przychodzic do niego bo płakał, jakby sie bał zostac sam...

Już o 6ej sie obudził, ale ugłaskałam go jeszcze na godzinkę...
a potem juz tylko tata tata i tata...nowa zabawka na kilka dni...
jakie to niewdzięczne dla mnie, z punktu widzenia matki, że ja na co dzień sie "użeram", uczę, pilnuję by dziecko miało normy i granice, a taka wizyta u "taty" go rozwala, a jak jeszcze tu na mejscu jest dziadek, i przyjechala z nami babcia to ja sie czuje jakbym była bez prawa głosu, bo jak ustawiam dziecko "do pionu" to mi babcia mówi, ze jestem "nerwowa", a tata jest uwielbiany z samego faktu , ze jest chociaz nigdy sie na to miano nie napracował...

@ dostałam wczoraj jeszcze do tego i totalnie nie mam humoru...

http://www.suwaczek.pl/cache/726950a1c9.png
www.devachan-viking.blogspot.com www.0-dzidzi.bloog.pl

Viking - Victor Leon

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny...

u mnie spokojnie......
jutro juz wracam do PL...
małz miał focha jeden wieczor ze przeze mnie nie poleci do Pl na jeden dlugi weekend majowy jak tu jest w No wolny poniedzialek bo jest swieto króla...ale to takie gadanie, bo mogl sie sam dopytywac (ja w tym czasie mam inne plany i nie bedzie mnie w Poznaniu - jade z Lubym na wesele jego brata a nie ma opcji by moj malz zostal sam z moim dzieckiem w moim mieszkaniu w tym czasie wiec mu powiedzialam ze wyjezdzam z dziecmi z moja najlepsza przyjaciolka)
ale generalnie jest spoko, jest mily i grzeczny - zeby sie tak staral rok, poltora temu to by nie bylo teraz separacji...Polak mądry po szkodzie...mam tylko nadzieje ze uda nam sie zostac w przyjacielskich stosunkach po rozwodzie...

rano mam RTG i MR z konstrastem chyba wiec pomyslcie o mnie cieplo, bo wiem ze kłuja kontrast w obie rece a ja na jednej mam takie slabe zyly i tak bardzo boje sie igiel (jak i innych narzedzi tnących ze wzgledu na hematofobię)...

spokojnej nocy!!!!!!!!!

http://www.suwaczek.pl/cache/726950a1c9.png
www.devachan-viking.blogspot.com www.0-dzidzi.bloog.pl

Viking - Victor Leon

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...