Skocz do zawartości
Forum

Unoszenie główki i lezenie tylko na prawym boku.


Rekomendowane odpowiedzi

WITAM!
Jestem mamą 2 miesięcznej Martynki. Nasz problem polega na tym, ze mała nie chce leżeć na brzuszku a jeśli mi się uda ją położyć na brzuszku to nie chce podnieść główki dłużej niż na kilka sekund. Trzyma ją sztywno jak np. ją noszę na rękach do odbicia. Drugim naszym problemem jest to, że mała chciała by tylko leżeć na prawym boku. Tzn jak ją położę na wznak od razu główkę kieruje w prawą stronę, jak ją nosze na rękach to od razu kieruję główkę w prawo. Podkładam jej pod plecki poduszkę aby główki nie odwracała ale ona tak sie wierci czasem płacze, ze w rezultacie leży na prawym boku. Zauważyłam jeszcze, że mała nie sciska piąstek jak inne dzieci. Tzn nie tak mocno jak u niemowlaczków.
Co mamy robić?
dziękuję
J.

Odnośnik do komentarza

Justyno! Dzieci w tym wieku, w leżeniu na brzuszku, utrzymują główkę przez kilka sekund. Jeśli nie chce leżeć w tej pozycji, spróbuj układać dziecko na nieco skośnym podłożu (np. podnosząc nieco jeden koniec łóżeczka, lub podkładając coś pod materacyk). A co do leżenia na boczku, to możesz spróbować, w leżeniu na pleckach, podłożyć zrolowany ręcznik (lub kocyk) pod prawy bok (wzdłuż całego boku), tak, aby dziecko leżało na „pół-boku” (nie na pleckach, ale też jeszcze nie na boczku). Nie rozumiem natomiast kwestii piąstek: w zasadzie dzieci nie powinny bardzo mocno zaciskać rączek.
M.B.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...