Skocz do zawartości
Forum

czy to moze byc cholestaza?


Gość IzAbela326

Rekomendowane odpowiedzi

Gość IzAbela326

witam
mam problem, otoz mam juz od jakiegos czasu wysypke na plechach i pojawila sie rowniez na brzuchu myslalam, ze to wynika z przesuszenia skory, ale natknelam sie na artykul o cholestazie i ogarnelo mnie przerazenie
ta wysypka nie jest az tak bardzo widoczna lecz towarzyszy jej prawie ciagle swedzenie, mieszkam za granica i nie wiem nawet jak powiedziec lekarzowi o tym, ze obawiam sie tej choroby boje sie , ze to zbagatelizuje, zna ktos moze lacinska jej nazwe?

Odnośnik do komentarza
Gość IzAbela326

dzis sie pytalam lekarki i powiedziala, ze to nic groznego ale to mnie caly czas swedzi, tez mam czerwone ale tak jakby grudki takie , nie wiem cholera coz pozostaje czekac , a ta wysypke mam na pewno wiecej niz tydzien ze 3

Odnośnik do komentarza
Gość Izabelin

Mi wyskoczyła wysypka na rękach i dłoniach w 23 tygodniu po zjedzeniu pomidorów, co dziwne jadłam je wcześniej i nic nie było. Lekarz pierwszego kontaktu podejrzewał też cholestazę (niestety ginek był wtedy na sympozjum poza granicami kraju) i dał mi skierowanie do szpitala, do którego oczywiście się nie zgłosiłam. Wysypka znikła po jakiś dwóch tygodniach, piłam wapno i smarowałam ręce Sudocremem.

Odnośnik do komentarza

Moja skóra raczej nie jest wrażliwa i nie miałam nigdy żadnych "wyskoków" po kosmetykach. Czytałam, że właśnie ta oliwka po kąpieli uczuliła już babki. Mnie swędząca wysypka wyskoczyła dokładnie w tych miejscach, które smarowałam, dlatego się po kilku dniach kapnęłam. Teraz na brzuch używam kremu na rozstępy z Gerbera, jest hipoalergiczny - kupuję w sklepie firmowym za 17 zł - w aptece ok. 25 zł. Jest bardzo fajny i nic mi po nim nie jest. Na tyłek i uda nakładam krem na rozstępy i cellulit z Avon-u.

Odnośnik do komentarza
Gość IzAbela326

Izabelin odwazna kobietka z Ciebie:) czytalam , ze cholestaza zaczyna sie od swedzenia dloni badz stop, no ale widocznie nie tylko ten objaw jest dla tej choroby

ta moja wysypka jest taka,ze praktycznie jej nie widac tylko po kapieli jest czerwona i wlasnie jak posmarowalam oliwka czy kremem ta swedzialo no ale moze tez dlatego ,ze woda ja podraznila bo jak smarowalam wczesniej np juz dlugo po kapieli to raaczej nic sie nie dzialo, za 2 tyg mam wizyte dopiero jak nie zniknie to moze mi jakies badania zrobia

Odnośnik do komentarza
Gość IzAbela326

Marcelino niestety ja nie mam wyboru tutaj wkremach i balsamch jak wspomnialam mieszkam za granica na dalekiej polnocy, niby to miasto ale do dupy tutaj z wyborem, chyba musze do apteki sie wybrac tam na pewno cos bedzie

Odnośnik do komentarza
Gość Izabelin

IzAbela326
Izabelin odwazna kobietka z Ciebie:) czytalam , ze cholestaza zaczyna sie od swedzenia dloni badz stop, no ale widocznie nie tylko ten objaw jest dla tej choroby

Odważna to bym nie powiedziała, wiedziałam że moje dotychczasowe wyniki (próby wątrobowe) są w normie. Przy cholestazie oprócz wysypki, swędzenia najistotniejszym wykładnikiem choroby są właśnie znacznie podwyższone próby wątrobowe.

Odnośnik do komentarza
Gość Izabelin

IzAbela326
Izabeliin napislam,, ze jestes odwazna bo we wczesniejszym poscie napisalas, ze dostalas skierowania do szpitala i nie poszlas i dlatego myslalam, ze nie sprawdzilas tego:)

Kochana co 3 tygodnie miałam robione badania (morfologia, próby wątrobowe , mocznik, kreatynina, cukier, jony) mój ginekolog ma na tym punkcie totalnego fioła (i dzięki Mu za to) poza tym mam w domu diagnostę więc mus to mus, trzeba było się kłuć.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...