Skocz do zawartości
Forum

Rekomendowane odpowiedzi

dzika12
Hej! JA tez mam taki problem! Moja pani doktor kazała mi brac Skrzyp polny, brałam - mało pomagało ale pomagałao, potem zaryzykowałam i kupiłam Vichy czerwony na wypadające włosy (opłaca się kupic na allegro), efekty były po połowie butelki - znacznie mniej wypadały, a gdy skończyłam opakowanie zauważyłam miliony malykich włosków :-)))
Mój mąż nie wirzył w takie specyfiki jak szmpony przeciw wypadaniu, dopóki sam nie zobaczył (nawet mi zrobił zdjęcie, więc mogę przesłac na dowód).
Teraz prawie skończyłam drugie opakowanie i moje włoski mają już 1 cm. Ten szampon naprawde czyni cuda!!!

A czy ten vichy zageśżcza włosy jeśli na ogół są rzadkie czy tylko działa na odrastanie. Ja nigdy nie miałam jakoś dużo tych włosów a po ciązach to troche mniej, zębów też ;-) Ahh to macierzyństwo ;-)

I have absolutly no idea what I'm talking about:36_2_20:

Odnośnik do komentarza

Aha i jeszcze słyszałam od mojej koleżanki co ona zrobiła też jej nic nie pomagało. Poszła na specjalne badanie chyba do dermatologa juz nie pamietam dokladnie i w tym badaniu wyrywają włosy z cebulkami ( nie przyjemne uczucie ale jak mus to mus) i tą próbkę poddają analizie jakich bodajże hormonów brakuje. trzeba trochę czekać na wyniki a później z wynikami musiała pójść do ginekologa który przepisał jej odpowiednie środki i mówiła że jej wcale nie wypadały ale przytyła z 3 kilo

Odnośnik do komentarza

dziewczyna ja myslałam że wyłysieje po ciąży siostra poradziła sok z cytryny jajko i witamine D3 jakieś 3 kropelki oczywiście ja musialam dowaliś sporą dawke :D po pierwszej kuracji ok 30 min trzymaam na glowie wlosyprzestały wypadać i znowu był śliczy połysk. polecam przynajmniej spróbować nic się nie straci a może i wam pomoże.

Odnośnik do komentarza

Witam,mi też wypadają włosy,garściami!!!! karmię małego tylko raz dziennie i w nocy więc boję się brać jakiekolwiek tabletki.Zamówiłam sobie ampułki Vichy i szampon do tego i NIC!!! włosy lecą i są wszędzie,dosłownie wszędzie!!! Jak myślicie można brać skrzyp przy tak rzadkim karmieniu? po pierwszym dziecku mi pomógł więc może teraz też mnie poratuj.

Odnośnik do komentarza

Z tego, co ja wiem, skrzyp jest dozwolony przy karmieniu, no ale masz rację, chemia to chemia. Ale z drugiej strony, WSZYSTKO, co jemy i pijemy obecnie to chemia. Ja bym brała skrzyp, bez paranoi :) Mi też pomagał. Jeszcze super na wypadanie koniak + miód + czerwona papryka (ostra, nie w proszku, tylko taka z apteki). Bardzo i to bardzo pomaga. Ja stosuję olejek z łopianu z wyciągiem z tej właśnie czerwonej papryki-extra remedium. W Polsce raczej nie do kupienia, kupuję jak jeżdżę do domu na Ukrainę. Ale spróbuj maseczkę, wielu pomaga. No i skrzyp oczywiście.

http://www.suwaczki.com/tickers/1usatgf6jqu4bdls.png

Odnośnik do komentarza

bajag oj ile ja włosów straciłam przy karmieniu moich dziewczyn hi:) i oprócz witamin dla karmiących nie brałam żadnych specyfików jedynie co to specjalne szampony, maseczki.
Na pocieszenie powiem, że z tym wypadaniem to tak na początku tragicznie wyglądało, ale zaraz potem wróciło do normy i włosy na nowo rosną i gęstnieją;)

ROKSANIA
http://s2.suwaczek.com/200103282080.png

LENUSIA
http://s4.suwaczek.com/200909042080.png

Odnośnik do komentarza

malgorzata
witam:) mam problem z wypadaniem wlosow otoz w ciazy byly piekne nie wypadaly po urodzeniu dzidzi zaczely wypadac w miare znosnie, krmilam synka przez 8,5 mies po odstawieniu dziecka1,5 mies temu wlosy zaczely mi wypadac mozna powiedziec "garsciami" nie wiem czy mam sie udac do specyjalisty z tym czy to jest rola hormonow? jakie preparaty polecalybyscie na wypadanie?

Poporodowe wypadanie włosów to norma i nie należy się tym przejmować ;). Każdy włos w trakcie swojego życia znajduje się kolejno w trzech fazach, tj. fazie wzrostu, fazie przejściowej oraz fazie spoczynku ( w trakcie tej ostatniej włos wypada). W trakcie ciąży, pod wpływem hormonów, włosy znajdujące się w fazie spoczynku nie wypadają. Jest to okres podczas którego kobiety mają z reguły piękne, gęste i lśniące włosy. Niestety po porodzie wszystko wraca do normy i włosy znajdujące się w fazie spoczynku nagle wypadają. Wszystko wraca do normy po upływie około 0,5-1 roku. W tym przejściowym okresie można stosować w obrębie skóry głowy specjalistyczne ampułki wzmacniające włosy. Pamiętajmy również o tym, że normą jest dzienne wypadanie około 100 włosów. Jest to duża ilość, dlatego nie należy popadać w panikę jeżeli podczas czesania zauważymy na szczotce kępkę włosów ;).

Odnośnik do komentarza

mi też zaczęły teraz wypadać włosy (mam termin na maj) i to, czego zaczęłam używać to wzmacniający sprej ze skrzypu polnego do włosów. używam go rano i wieczorem (codziennie rano myję głowę). mogę też polecić maskę wzmacniającą l'biotica biovax (ja kupiłam swoją w superpharm za 14zł, więc nie jest to jakiś duży wydatek). co prawda tej maski używam dopeiro 2 tygodnie, ale mam ładniejsze włosy i mam wrażenie, że wypada ich mniej. tłumaczę sobie to wypadanie też codziennym suszeniem włosów rano i noszeniem czapki

Odnośnik do komentarza

witam, tak sobie czytam (bo juz to przechodzilam). Nie znam nic specjalnego, jedynie odpowiednie witaminy. Dobrane za porada farmaceuty. Nie mieszkam w Polsce, wiec nie wiem jakie...Wam polecic.
Ale moge Was uspokoic, jak tu wczesniej ktoras z was. Nie wypadna wszystkie, nie. Ja mam dwoje dzieci i razem liczac karmilam je ponad 4 lata ( syna 2) corke troche dluzej. a wlosy wciaz mam. Do tego moje wlosy sa niesamowicie cienkie, delikatne-na szczescie zawsze mialam ich duzo.
Wlosy mi wypadaly po pierwszym dziecku, potem pieknie odrosly. Przy nastepnym to samo. Wlasnie odrastaja mi po drugim karmieniu. Przyjmuje witaminy, staram sie spryskiwac dodatkowymi wzmacniaczami /mozna kupic w aptekach,.i jest ich coraz wiecej. Starajcie sie tez nie farbowac przez ten okres, to bardzo oslabia(ja zrobilam te glupote dwa razy i dwa razy zalowalam)to nie prawda, ze niektore farby wzmacniaja. Tak, ale te mocne a te slabe i cienkie niszcza(: szczegolnie nie polecam rozjasniaczy, te odbarwiaja wlosy a dokladniej i jasniej-wlos rozjasniony, to wlos martwy...
powodzenia:36_1_11: i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

~dianana
mi też strasznie włosy wypadają, a jakie są tego przyczyny to wiem? jem zdrowo, dużo warzyw i owoców, dużo wody piję, prowadzę w miarę zdrowy tryb życia, więc nie wiem, czego moim włosom brakuje? ;(

Przyczyn wypadania włosów może być wiele. Jedną z nich może być niedobór składników odżywczych pochodzących z pożywienia. W tym przypadku uzupełnienie diety o odpowiednią suplementację (skrzyp, krzem, witaminy z grupy B) powinno znacząco poprawić kondycję włosów. Nadmierna utrata włosów może być również związana z poziomem hormonów we krwi, stosowaniem leków (cytostatycznych, immunopresyjnych, przeciwtarczycowych, przeciwzakrzepowych), chorobami skóry głowy, paleniem papierosów oraz nadmiernym stresem. W związku z tym, że powodów uporczywego wypadania włosów jest naprawdę dużo, warto skonsultować się z dermatologiem bądź trychologiem w momencie gdy zaobserwujemy niepokojące nas objawy.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...