Skocz do zawartości
Forum

Gdzie na wakacje w ciąży?


julieta

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Alicja3300

Mi mąż gdy byłam w trzecim już trymestrze zafundował pobyt w hotelu Zalesie na Mazurach żebym sobie odpoczęła, zrelaksowała się, dotleniła. Bardzo spodobało mi się, to miejsce, bo mogłam skorzystać ze strefy Spa i masaży, mogłam pójść na basen, spacer w malowniczym miejscu. Hotel bardzo ładny, pokoje również, pyszne, zdrowe jedzenie. Myślę, że mogłoby Ci się tam spodobać

Odnośnik do komentarza
Gość Wiganna Papina

Dla mnie jeśli chodzi o taki wyjazd na odpoczynek przed porodem to wygrywa Hotel Grand Lubicz w Ustce, w którym już kiedyś byłam. Przepiękne miejsce, życzliwi ludzie, wiele udogodnień i wspaniałe SPA. Polecam każdej przyszłej mamie!

Odnośnik do komentarza
Gość drewinka

W sumie to mozna sobie zaplanować wakacje za granicą ale jeśli chciałybyście wybrać sie za granicę to proponowałabym w początkowych miesiacach. Potem jest już trudno i ciężko. W ciązy lepiej jest moim zdaniem zaplanować sobie wyjazd w Polskę, szczególnie,że mamy wiele świetnych miejscowości. Polecam na przykląd Władysławowo czy Juratę. Które mają cudowne plaże.
Zerknijcie sobie tutaj:
https://www.blueapart.pl/

Na stronie można zabukować sobie własne mieszkanie nad morzem ( większa wygoda zarówno jak jedzie się samodzielnie albo z dziećmi).

Odnośnik do komentarza
Gość kipiel

Nie mam pojęcia czego oczekujesz od wakacji, ale jeśli zależy Ci na wakacjach pełnym przepięknych widoków możesz zdecydować się na wakacje na barce. Jej wynajmu można dokonać u http://www.barki.pl/trasy/35,Barki_Holandia - niezapomniane przeżycia gwarantowane, tym bardziej, że miejscowości, przez które takie barki przepływają w większości przypadków są naprawdę piękne i zapierają dech w piersiach!

Odnośnik do komentarza
Gość mayczak

Przyznaję, że to dosyć ciekawe pytanie. Trochę poczytałam i podpowiem co nieco. Podróżowanie w ciąży w dużej mierze zależne jest od zaawansowania ciąży oraz od tego czy przyszła mama dobrze się czuje a lekarz nie wskaże żadnych przeciwwskazań. Mnie dodatkowo wydaje się, że warto samemu zadbać o swój komfort samej podróży. Jeśli wybierasz linie lotnicze to dobrym rozwiązaniem będzie dojazd na lotnisko własnym samochodem, do którego jesteś przyzwyczajona. O parking nie musisz się martwić, to też sprawdziłam i sama zobacz https://www.parking-lotnisko.pl/ - takie miejsca funkcjonują prawie wszędzie i stanowią świetną ofertę. No i raczej odradzałabym wczasy egzotyczne, bo tu problemem mogą być szczepienia, których być może kobiety w ciąży nie powinny robić.

Odnośnik do komentarza

Jeżeli z ciążą jest wszystko ok, to podróże wakacyjne, nawet samolotem nie będą żadnym problemem. Gorzej jeżeli ciąża jest zagrożono, to wtedy lepiej nie lecieć. Sama będąc w 6 msc ciąży leciałam do Hiszpanii (w to miejsce) i wszystko było w porządku. Dwa tygodnie spędziłam właśnie tam i nie było żadnych problemów a taki odpoczynek wpłynął na mnie bardzo pozytywnie i myślę, że na każdą przyszłą mamę taki odpoczynek dobrze wpłynie :)

Odnośnik do komentarza

Mnie zaskoczyła organizacja chomiczowkaleba.pl, bo nawet masz tam spotkania mieszkańców przy grillu. Można się poznać i wspólnie zaplanować czas wolny. Mnóstwo rodzin poznałem fajnych, a moje dzieciaki, które w szkole słabo sobie radzą towarzysko tam znalazły nowych znajomych. Nie znam szczerze mówiąc lepszego ośrodka dla całej rodziny. Zakwaterowanie jest rewelacyjne. Moim zdaniem lepsze niż w okolicznych hotelach, a do tego znacznie tańsze.

Odnośnik do komentarza

Bardzo dobre warunki wypoczynku, szczególnie latem ma Chomiczówka. Tam masz ciekawą organizację, bo i strefa relaksu jest, dla dzieci plac zabaw, orlik, basen za darmo, restauracja. Cały kompleks jest spory, rodzinna obsługa. Śniadania rozbudowane w motywie szwedzkiego stołu. Polecam wykupić wyżywienie, bo dobre, dużo, najadasz się z rana praktycznie na cały dzień, więc szkoda czasu na samodzielne gotowanie.

Odnośnik do komentarza

~Aksana
Najlepiej Greckie wyspy po albo przed sezonem, jak tak bardzo nie grzeje, a nadal jest cieplutko. Poza sezonem jest mniej ludzi. Ważne też żeby wyjazd był z zaufanym biurem typu Rainbow, a nie nieznanym szerszej publiczności tworem typu krzak.

Też polecam Rainbow, pewne wakacje, pomocni rezydenci. Sama byłam w ciąży z nimi w Grecji i to jest fakt, lepiej wybrać już nieco chłodniejsze miesiące, ja wybrałam Grecję w lipcu i trochę cierpiałam przez ten gorąc.

Odnośnik do komentarza

Ja w te wakacje potrzebowałam trochę spokoju, bo dość źle przechodziłam ciąże. Wybraliśmy się z mężem do polecanego przez przyjaciółkę https://imc.wroc.pl/ Mąż korzystal z pakietu pobytowego wellness, a ja pozwoliłam sobie na specjalny masaż dla kobiet w ciąży. Po pobycie znacznie zmniejszyły mi się bóle pleców, które były bardzo dokuczliwe. Poza tym jedzenie nie dość, ze pyszne to jeszcze zdrowe. Fajne miejsce na zregenerowanie ciała i umysłu ;)

Odnośnik do komentarza

~Danina
~Aksana
Najlepiej Greckie wyspy po albo przed sezonem, jak tak bardzo nie grzeje, a nadal jest cieplutko. Poza sezonem jest mniej ludzi. Ważne też żeby wyjazd był z zaufanym biurem typu Rainbow, a nie nieznanym szerszej publiczności tworem typu krzak.

Też polecam Rainbow, pewne wakacje, pomocni rezydenci. Sama byłam w ciąży z nimi w Grecji i to jest fakt, lepiej wybrać już nieco chłodniejsze miesiące, ja wybrałam Grecję w lipcu i trochę cierpiałam przez ten gorąc.

Gdzie polecasz pojechać poza sezonem żeby woda nadawała się jeszcze do przyjemnej kąpieli i żeby noce nie były chłodne? Myślę o Kokkino Nero z Rainbow albo gdzieś w maju albo na przełomie września i października. Myślisz że powinno być ok?

Odnośnik do komentarza

Muszę przyznać, że dalekie podróże są bardzo ryzykowne w ciąży. Mnie mąż na majówkę zabrał w góry, abym mogła zaczerpnąć świeżego powietrza. Pokoje w Krynicy Zdroju okazały się bardzo komfortowe, chociaż i tak więcej czasu spędzaliśmy aktywnie zwiedzając okolice. O wspinaczce nie było mowy, jednak jeśli samopoczucie pozwalało mi na dalsze wycieczki to zwiedzaliśmy wszystko pieszo.

Odnośnik do komentarza
Gość malinowa76

Jak ciąża nie jest zagrożona, a ty czujesz się dobrze i nie ma przeciwwskazań to nie pozostaje nic innego jak ruszyć przed siebie :) jak boisz się dalekich wyjazdów, to może warto zacząć od wycieczki po pięknej Polsce? Tylko lepiej zadbaj o komfortowy nocleg dla siebie i maluszka. My z mężem ostatnio nocowaliśmy tutaj https://www.hoteltraffic.pl/ i bardzo przyjemnie wspominamy to miejsce.

Odnośnik do komentarza

Mogę w ciepłych słowach podsumować pobyt w hotelu Gryf (ceny są tutaj :gryfgdansk.pl). Bardzo komfortowy przytulny z pomysłem zaaranżowany pokój, piękny widok z okna na Gdańsk, restauracja przy hotelu super! Polecam na śniadanie obiad czy wieczorowe wyjście np. biznesowe, albo romantyczna kolację we dwoje.

Odnośnik do komentarza

Ja w ciąży byłam już dwukrotnie nad morzem, ostatnio w zeszłym roku na początku lipca byliśmy w Jantarze (termin miałam na sierpień). Miałam sporo obaw, ale cóż najwyżej dziecko byłoby urodzone w Gdańsku. Morze wybieram także dokąd dzieci są małe, choć bardzo tęsknię za górami. W tym roku najpewniej pojedziemy do resortu w Kołobrzegu.
Od lat korzystam z ofert Sun&Snow. Obecnie mają ciekawe promocje.
https://www.sunandsnow.pl/promotion/3

Odnośnik do komentarza

Ja również lubię jeździć nad morze głównie wtedy gdy jest ciepło ;) Lubię bardzo wylegiwać się na piasku i ciężko byłoby mi z tego zrezygnować.
Chociaż muszę przyznać, że odwiedziłam kiedyś nasz Bałtyk wiosną i również mi się podobało. Piękna morska przyroda budzi się do życia.
Z miejscowości nadmorskich chyba najfajniej wypoczywa mi się w Kołobrzegu.

Świetnie również wypoczywało mi się w Borach Tucholskich. wietne miejsce na wycieczki rowerowe. Pelno ciekawych widokow i miejsca na odpoczynek. Na miejscu znajduje sie bardzo dobry ośrodek o wysokim standardzie, przytanek Tleń: http://www.przystanektlen.pl/site/8/pokoje.html Na stronie jest możliwość rezerwacji noclegów.

Odnośnik do komentarza

Na wakacje w ciąży warto wybierać miejsca, gdzie można zrelaksować się, pooddychać świeżym powietrzem i odpocząć od hałasu. Ja polecam górskie miejscowości - Hotel Klimek w Muszynie to jedno z moich ulubionych miejsc, do których zawsze z chęcią wracam. Okolica cicha, spokojna, można spacerować, wcale nie trzeba chodzić po ciężkich szlakach, a i tak na każdym kroku mamy przepiękne widoki. Sam hotel - bajka. Aquapark, jacuzzi, pyszne jedzenie i wygodne pokoje. Sprawdź, może akurat spodoba Ci się ich oferta na jesień?

Odnośnik do komentarza

W mojej opinii w ciąży najlepiej wypoczywać w dużych miastach, w których zawsze można otrzymać natychmiastową pomoc medyczną. Ja już urodziłam, ale w czerwcu byliśmy z mężem w Hotelu Regent gdzie mogłam wypocząć w cichym pokoju, ale także wybrać się na spacer po pięknej dawnej stolicy. No i nie musiałam się bać o zdrowie, bo wszędzie blisko jakieś szpitale czy apteki. Na szczęście nic się nie działo :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...