Skocz do zawartości
Forum

Jak zachować młodość? Kremy i kremiki...


Rekomendowane odpowiedzi

Kilka dobrych maseczek:
Pietruszka pod oczy
Czystą natkę pietruszki drobno posiekaj i wymieszaj z 2 łyżkami naturalnego jogurtu. Kosmetykiem posmaruj zmęczone, podpuchnięte powieki. Po 10 minutach zmyj resztki wilgotnym wacikiem.

Tonik z mięty
3 łyżki liści mięty wsyp do rondelka, zalej 0,5 litra wody i zagotuj. Kiedy napar wystygnie przecedz go i zlej do czystej butelki. Przemywaj skórę codziennie zwilżonym wacikiem. Działa odświeżająco i oczyszcza skórę.

Migdały oczyszczą twarz
Zetrzyj na tarce 4 migdały, dodaj do nich łyżkę otrębów pszennych i 2 łyżki naturalnego jogurtu. Okrężnymi ruchami masuj twarz. Resztki preparatu spłucz wodą.

Maseczka z siemienia lnianego
Uelastycznia i łagodzi podrażnienia.
Łyżkę siemienia zalej szklanką wody i ugotuj na gęstą papkę. Kiedy ostygnie do temperatury pokojowej, nałóż maseczkę na twarz i przykryj delikatnie gazą. Po 20 minutach zmyj chłodną wodą, twarz nawilż.

Maseczka z marchewki
Odświeża i poprawia koloryt skory.
Na tarce o drobnych oczkach zetrzyj 2 młode marchewki, dodaj łyżeczkę mąki ziemniaczanej i jedno żółtko. Wymieszaj wszystkie składniki i od razu rozprowadź maseczkę na twarz. Zmyj po 20 minutach.

Mogę również polecić tutaj zabiegi mezoterapii igłowej [reklama usunięta]

Seria takich zabiegów dała u mnie naprawdę dobre efekty, skóra jest odżywiona i wyglada o wiele lepiej.

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza
Gość Africana

Polecam stosowanie koreańskiej pielęgnacji. Jest to pielęgnacja wieloetapowa mająca na celu dokładniejsze nawilżenie skóry. Pozwolę sobie tutaj rozpisac jakie etapy taka pielęgnacja obejmuje

oczyszczenie twarz olejkiem

oczyszczenie twarzy kosmetykiem na bazie wody

peelingowanie (nie codziennie ale co kilka dni, dobrze jest wybierać kosmetyki na bazie enzymów bo są delikatniejsze)

tonizowanie

esencja do twarzy

serum do twarzy

krem pod oczy

jak również krem odżywczy

[reklama usunięta]

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

Nie zapycham skóry ciężkimi chemicznymi kosmetykami o wątpliwym składzie. Stosuję tylko tusz do rzęs, pomadkę i puder bananowy z ecocery, żeby się nie świecić (mam tłustą cerę). Piję dużo wody, śpię 8 godzin dziennie i podobno nie wyglądam na swoje lata a to największy komplement 🙂

Odnośnik do komentarza

Żeby zachować młodość to trzeba podejść do pielęgnacji skóry kompleksowo, oczyszczanie, tonizowanie, nawilżanie a nie tylko krem na zmarszczki. Do takiej codziennej pielęgnacji sprawdzą się kosmetyki z Avene. Mam teraz taki zestaw dermokosmetyków i już po kilku dniach widzę, że skóra nabiera blasku i jest bardziej jędrna, promienna.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...