Skocz do zawartości
Forum

przodopochylenie miednicy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie.
Moja corka urodziła sie z wrodzona niedoczynnoscia tarczycy, 22 dni przed terminem. Była cwiczona metoda Vojty od 1 do 3 mies, po 3 mies metoda NDT Bobath. Dzis ma 6 mies i nadal jest rehabilitowana. Ok 4 mies byla u lekarza (specjalista rehabilitacji) stwierdzil u niej przodopochylenie miednicy, lekka asymetrie. Tydzien pozniej bylam u neurologa nic takiego nie stwierdzil tylko WNM obreczy barkowej( poprzedni lekarz nic takiego nie stwierdzil ani teraz ani na poprzednich wizytach). Rehabilitantka żadnego WNM nie stwierdzila ani przodopochylenia miednicy! Mogla jedynie do lekkiej bardzo lekkiej asymetri sie przyczepic. Dzis bylam po 2 mies znowu u lekarza specjalisty od rehabilitacji i znowu żadnego napiecia nie ma, wszystkie odruchy w porzadku, nie widzi żadnych problemow neurologicznych tylko to przodopochylenie miednicy i lekka asymetria! I pani doktor stwierdziła iż poleca dalsza rehabilitacje ale nie wie czy to pomoze na miednice!? I że dziecko moze miec problemy przy chodzeniu. A z siadem czy czworakowaniem poradzi sobie samo. Co pani sadzi o tych opiniach? O co chodzi z tym przidopochyleniem miednicy? Czy mam sie martwic? Rehabilitowac i meczyc dziecko;( jak i tak nie pomoże? Może pani mi poleci jakies cwiczenia.
Dodam jeszcze że corka od 5,5 mies życia sie turla, jest bardzo kontaktowym i radzsnym dzieckiem, świetnie radzi sobie z zabawkami i bawi sie nóżkami na ile może:) Miała dwa razy USG mózgu i USG bioderek i wszystko ok:)) Prosze o opinie.

http://www.suwaczek.pl/cache/23ae517a69.png
http://www.suwaczek.pl/cache/6374d01107.png
http://www.suwaczek.pl/cache/fa187a5b11.png

Odnośnik do komentarza

Nika! Wiem, że się martwisz i masz zamęt w głowie, bo ilu specjalistów – tyle opinii... Nie jestem pewna, czy będę w stanie Cię uspokoić, bo nie widząc dziecka trudno jest podać precyzyjną diagnozę. Bardzo dobrze, że córeczka bawi się nóżkami. Bardzo dobrze, że się turla. Bardzo też cieszy, że wszystko w porządku z bioderkami, i że USG mózgu wyszło ok., i że nie ma problemów neurologicznych. Co do używania jednego boku do zasypiania i turlania, to może być to wynikiem właśnie asymetrii – choć trudno mi jest ocenić, jak duża ona jest. Zdałabym się tutaj na opinię rehabilitantki, która częściej widzi dziecko – niż nawet lekarz podczas wizyty. Jeśli chodzi o przodopochylenie miednicy, to czasem jest ono wynikiem nieco obniżonego napięcia mięśni brzucha – a to można poprawić ćwiczeniami. Więc myślę, że dobrze, że dziecko jest w terapii. Bo obniżone napięcie mięśni brzucha ma wpływ prawidłowe siadanie, czworakowanie, a w końcu i chodzenie. A także na prawidłowe ustawienie miednicy – które jest ważne podczas chodzenia. Myślę też, że o tym przodopochyleniu miednicy może warto by było porozmawiać z lekarzem ortopedą, choć zdaję sobie sprawę z tego, że to byłaby kolejna wizyta i kolejna opinia kolejnego specjalisty. Pozdrawiam i życzę wszystkiego dobrego. M.B.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...