Skocz do zawartości
Forum

Szczecińskie dziewczeta;)


Demether

Rekomendowane odpowiedzi

Wierze Ci Monia:)
No fajnie remont w końcu sie doczekalaś. Ja mam juz dość non stop remonty teraz ganek za tydzien z zewnątrz ocieplać bedą pozniej dach i tak non stop cos. Dzis piękna pogoda pol dnia na dworze Karol biega jak szalony oczywiście on idzie w jedna stronę my w druga:) wiec jest wesoło:)
W czwartek idziemy do ortopedy na wizytę ta ostatnia gdy dziecko zaczyna chodzić.
No i robimy małemu plac zabaw:)
Karotka czy cos sie stało? Czy brak czasu chęci?

Odnośnik do komentarza

Laura-niestety wiecznie cos:) wazne ze bede miec lazienke:) Fajnie masz domek ,ogrodek moje marzenie;p ktore moze sie spelnic ale to za pare lat:) narazie ciesze sie z tego co mam. To na wakacje mlody bedzie mial gdzie buszowac ,my na dzialke tez kupilismy slizgawke, hamak i takie krzeselko wiec tez bedzie mial gdzie latac:) Zawsze to swieze powietrze ....i wiecej spokoju niz na placu zabaw.
Wczoraj pieknie dzis brzydko ah ta nasza pogoda:)

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wlclb15ksjtmsj.png

Odnośnik do komentarza

Hej.
Laura dziekuję za troskę. Byłam z Mają na kilka dni u rodziców i tam nie tylko nie było czasu, ale też z zasiegiem problemy. Fajnie było - Maja rozpieszczana po granice możliwości.
Maleńka już turla się jak szlona, śpiewa, pupę do raczkowania podnosi - szaleństwo. W niedzielę dostała pierwszy raz jedzonko z łyżeczki. Wcinała marchewkę ze smaczkiem.

Viktory ja tez polecam jednorazowe majtki siateczkowe i dużo wody do szpitala co do wózka to my dostaliśmy w prezencie, ale ma pompowane koła, z przodu skrętne i dużą gondole z podnoszonym zagłówkiem, bardzo lekko się prowadzi jesteśmy bardzo zdowoleni.

Monika super, że doceniasz to co masz nie każdy to potrafi:)

Odnośnik do komentarza

No to u nas powoli ....
Ktos wczoraj przerysowal nam auto:/ wiecie co ja rozumiem jak jest parking 2 m. ale to jest szeroka ulica wiec naprawde trzeba nie umiec jezdzic zeby przerysowac komus auto i to nie delikatnie bo pojechala nam po calej dlugosci. Nie ktorym to powinno sie odebrac calkowicie prawko. Bo co najlepsze wczesniej kolezance przerysowali.

Karotka to ile juz ma twoja mloda? czas pedzi ze juz sie pogubilam:)

Laura-jak tam mlody? Laura jakie kupilas butki do chodzenia mlodemu?

Powiem wam ze w maju jedziemy do zoo i juz nie moge sie doczekac:)

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wlclb15ksjtmsj.png

Odnośnik do komentarza

Masz racje niektórzy złośliwie rysują taka mentalność widzisz.
O do zoo super a gdzie sie wybieracie?
Monika kozaki mam z Bartka i kapcie tez. Pierwsze kapcie to Danielki strata kasy 90 zł a mój miał je tylko raz. Ponieważ sa tak sztywne ze nie umiał w nich chodzić. Wczoraj byliśmy na kontroli u ortopedy i powiedział ze najlepiej to nawet w skarpetkach lub cos ze sztywna piętka. Kupiłam ostatnio zwykle kapcie podeszwa guma góra materiał to powiedział ze to sa najgorsze kapcie psują nóżki. Wiec ja juz nie wiem sama. Kupie mu do domu sandały ze sztywna piętka. A na wiosnę kupiłam z ecco choć fajne tez sa w Bartku.
Ja mam remontu ciąg dalszy juz mam dość bałaganu:)
Monia jak mały? Kiedy kończy roczek chyba w maju? A Maja to chyba 4 miesiące juz ma jak dobrze pamietam? Ile ząbków juz księżniczka ma ?
Monika a jak nocki lepiej ?

Odnośnik do komentarza

Mlody ladnie spi ale gdy jestesmy obok inaczej budzi sie z placzem. Nie chce go zostawiac tak wiec biore go do pokoju i lezy z nami a pozniej przenosze. Widac ze zab mu sie przebija i bedzie juz 8zabkow.
Wiem ze najlepiej na boso lub w skarpetkach ale musze cos na dwor mu kupic bo mysle ze na roczek to za reke pomaszeruje . 1 maja. Konczy rok:)
Dni nadal "mamamama" i robienie na biegu ale takie urokiktore bum juz nie zamienila na mic innego:) szkola przetrwania.:)
Zoo napewno do Niemiec ale gdzie to nie wiem jeszcze. A moze ty cos zaproponujesz mi ?

Dobranoc padam

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wlclb15ksjtmsj.png

Odnośnik do komentarza

Monika i Laura dobrez poczytać Wasze posty, dużo wiedzy - fajnie, że jesteście.

Monika z autem to chamstwo, niektórzy nie szanują cudzej własności, może kiedyś sytuacja się odwróci to wtedy ta osoaba spoczuje sie tak samo.
Szykujesz coś na roczek?

Zoo jest w Eberswalde - jakaś godzina jazdy od Sz-na. Tez tam planujemy jechać. Mają stronę w języku polskim.

Maja ma już 5 miesięcy i 9 dni. Ząbków brak, ale slini się jak szalona, więc pewnie to już niedługo. Głosowo natomiast jest coraz wyraźniejsza jak się rozspiewa to głośniej i głośniej i radoche ma za każdym razem:)

Odnośnik do komentarza

Karotka dzieki za info spojrzę na stronkę i wybrać sie bedzie trzeba w weekend ciepły słoneczny:)
Ale tez czas leci zaraz pol roczku grunt ze zdrowa a zeby pewnie niebawem sie pojawia:) Nasz teraz gada cały czas Mama i tylko to w kółko. Na wszystkich i wszystko mama.
A do nas katar sie przypaletal mam nadzieje ze kilka dni i bedzie koniec.
Kiedy jakies spotkanie zorganizujemy?

Odnośnik do komentarza

laura8601, monika1709

Polecam Eberswalde :) Bardzo sympatycznie, dużo zwierzaków, atrakcje dla dzieciaczków, wybieg dla sarenek, można do nich podejść i je pogłaskać.
Tekst linka

W Uckerminde też jest Zoo ale tam jeszcze nie byłam. Tam jest wybieg dla małp, które można karmić :)
Tekst linka

Ostatnie USG za nami - mała waży 1400 g i siedzi sobie na tyłku :) Jutro kończymy 31 tydzień i mamy jeszcze troszkę czasu, ale trochę się zmartwiłam. Zależy mi na porodzie SN.

Ostatnio też zafundowałyśmy sobie pamiatkę brzuszkową - sesję fotograficzną :) W załączeniu nasza radosna twórczość :)

Mam pytanie jeszcze o chustonoszenie, czy któraś z was praktykuje, praktykowała, może coś podpowiecie? Jaką chustę kupić? Gdzie można nauczyć się ją wiązać? Jakie są wasze subiektywne doświadczenia? :)

Pozdrawiamy wszystkie mamy :)

monthly_2015_03/szczecinskie-dziewczeta_26753.jpg

Odnośnik do komentarza

Laura oby katarek szybko uciekł. Co do spotkania czekam na propozycję i postaram się dopasować:)

Vicctory my też robiliśmy sesję brzuszkową w plenerze - świetna sprawa i pamiątka. Ostatni też robiliśmy odcisk nóżek Majci.
Co do chustonoszenia to uważam, ze to super sprawa, ale na wiosne i lato. Zimą jest to mało wygodne i mimo tego, ze miałam zakusy na chustę to babka mi odradzała - czyba, że w domu. Ja uczyłam się wiązać chustę w szkole rodzenia - są różne sposoby i różne chusty, każdy powinien indywidualnie dopasować do potrzeb i zobaczyć czy maleńtwu to się podoba. W Centrum Edukacji Okołoporodowej przy ul. Więckowskiego można skontaktować się z kobietką, która może indywidualnie się spotkać z Tobą w tej sprawie - tylko nie pamiętam imienia.
Życzę Ci porodu SN mi też bardzo zależało, ale po 10 godzinach prób i gdy mała traciła tętno miałam CC.
Ps. W którym szpitalu rodzisz bo mi to umknęło?

Monia co u Was?

Odnośnik do komentarza

karotka plan jest na Pomorzany, bo mamy najbliżej.
Czy przez te 10h dostawałaś jakieś leki, znieczulenie, oxytocynę czy cokolwiek? Leżałaś pod KTG? Skąd wiedzieli, że mała traci tętno? Sorki za tyle pytań ale próbuję się przygotować na różne ewentualności, chociaż teoretycznie :)

Jakby była taka możliwość to i my byśmy się na takie spotkanie wybrały :)

Pozdrawiamy :)

Odnośnik do komentarza

Vicctory też rodziłam na Pomorzanach i bardzo sobie chwalę ten wybór, przy następnym też tam trafię:)
Mi odeszły wody, ale skurcze sie nie pojawiały. Podawali mi oksytocyne i jeszcze z 7 innyvh specyfików-jesli chcesz to moge sprawdzic w wypisie jakie. Cały czas byłam pod KTg , dzięki temu wodzieli co z małą. Ktg sciągali gdy chciałam wstać lub iść do wanny gdy pojawiły się silne skurcze.
Znieczulenie jest na żądanie, ale ja do momentu do którego doszłam nie chciałam,obiecałam sobie, ze nie, ale nie wiem jak by było później bo podczas porodu gdy boli różne myśli przychodzą do głowy.
W zasadzie dobrze, ze sie skończyło cesarką bo okazało się, że Maja miała nóżki związane pępowiną i nie dałaby radę sama wyjść, ale mam nadzieję, że u Ciebie wszystko pójdzie ok. W razie pytań wal śmiało - tez o wszystko pytałam przed.

Laura Monika co u Was??
My zmykamy na dwór:)

Odnośnik do komentarza

Czesc dziewczyny. Ja tez rodziłam na Pomorzanach i jestem zadowolona. Ja mialam podobnie rano odeszły mi wody gdy pojechaliśmy do szpitala podpięli mnie pod ktg gdy skurcze zaczęły sie pojawiać dostałam oksytocynę i tez jakies znieczulenie ale nie to ktore jest na zadanie jakies mocniejsze. Następnym razem skorzystam bo ja rodziłam SN. Cały czas byłam pod KTG obok którego nawet stał mój maz i każdy kontrolował. Wiec wszystko bedziesz widziała. Jak juz tam trafisz to bedzie sie wszystko tak szybko dziać ze ani sie obejrzysz a Kornelka bedzie w ramionach:)
Pierwszy dzien wiosny ale cos nie widać słoneczka.
Ja rownież otwarta jestem na termin spotkania. Jesli z dziećmi to w tej kawiarni co dziewczyny pisały gdzie dzieci mogą sie pobawić.

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny! Daję znaki, że żyję :)
U mnie czas tak leci, że szok. Musze się przyznać, że miałam już kilka podejść do forum, ale co zaczęłam czytać to mały coś chciał :) Teraz akurat śpi.
Ogólnie u mnie ok, kolki mijają, juz bym nawet powiedziała, że jest dobrze. Mały coraz mniej śpi. Nocki co 2-3 godz pobudki, w dzień potrafi nie spać po 3-4 godziny. Ale już chyba przyzwyczajona jestem do takiego trybu.
Wracam na prawko- 8kwietnia mam pierwsze godziny po przerwie. Jestem ciekawa jak będzie.

Ja tak na szybko... ale obiecuję, że postaram się zaglądać częściej.
Zatem piszcie co u Was żebym była na bieżąco :)

http://www.suwaczki.com/tickers/17u93e5ejvfr8jg4.png

Odnośnik do komentarza

Czesc No cisza tu jak nigdy..
U nas leci pomału w środę jedziemy na święta do rodziców wiec troszkę Karol pobroi u dziadków:) najgorsza podróż 7 godz jedziemy na noc aby mały spał. Byłyście na warsztatach ? Jak Maja? Juz zabki sa ? Nocki przesypiacie Karotka?
Monia jak remont jak Arron? Zdrowy ? Jak z nockami? Vicctory jak sie czujecie?

Odnośnik do komentarza

Hej remont masakra syf i mogila:) wiecznie cos ,ja nie moe sie zdecydowac co do kolorow co chwila zmieniam :)

Nocki w miare, mlody zostaje non stop z babcia az mi zaczyna go brakowac, bo jezdze co chwila gdzies.

Ogolnie zabiegana non stop jestem.

Mlody nie chce jesc jego zupek tylko nasze jedzenie i np zamiast swojej zupki woli kanapke z serem zoltym. Oolnie myslalam ze jak najdluzej bede go meczyc z nie doprawianym jedzeniem ale widze ze mlody sie nie daje:) Ale z dwojga zlego wole isc w sol niz w slodycze:) Tak wiec od teraz doprawiam mu sola morska chociaz tyci zeby zjadl nrmalny obiad inaczej albo cyc (od ktorego chce odejsc) albo biszkopty i owoce. \
Jak u was ? jak dzieci? Pozdrawiam i wybaczcie ale naprawde wpadam na chwile do domu i nie zawsze mam czas na pisanie

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wlclb15ksjtmsj.png

Odnośnik do komentarza

Laura to szerokiej drogi w tej długiej podróży. My też wyruszamy do rodzinki, ale tylko 100 km.
Maja w nocy śpi bardzo ładnie budzi się 2 razy na jedzenie i odkladam Ją do łóżeczka na dalszy sen, a na ząbki wciąż czekamy. Możliwości wokalne ma coraz większe....tak fajnie się cieszy.
Co do warsztatów to są w kwietniu dopiero.
A co tam nowego u Karolka??

Vicctory czy już się rejestrowałas na warsztaty? Jesli nie to czy mogabym napisac, że Ci je poleciłam?? (dostalabym prezent)

Monika ja nienawidzę remontów, chciaałabym, żeby trwały jeden dzień, ale uwielbiam efekty. jak już się zdecydujesz na kolory to będzie pięknie.
Młody jak widze jedzeniowy uparciuszek:)
Monika wybaczam nie pisanie ;-), wiem, że masz wiele na głowie. I tak fajnie, że się odezwałaś.

Ps . pogoda okropna

Odnośnik do komentarza

Uffff.... już myślałam, że mnie te warsztaty ominęły :)

karotka oczywiście polecaj i ciesz się prezentem, a ja mam się zapisać, czy poczekać aż mnie polecisz?

laura8601 czujemy się wyśmienicie, pomijając palpitacje serca i zadyszki ;)

Generalnie przygotowujemy się do rozwiązania mentalnie, psychicznie i fizycznie :) Joga, spacery, relaks...

Czy któraś z was wie może czy na której ze szczecińskich porodówek jest możliwe skorzystanie z TENS?

brunetka321 jak miło Cię widzieć po rozpakowaniu się :)

Pozdrawiamy wszystkie mamy :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...