Skocz do zawartości
Forum

Problemy nasze


Rekomendowane odpowiedzi

Wiem, że gdzieś już o tym pisałam, ale chciałabym się Was o coś zapytać. Wstyd się przyznać :Nieśmiały: ale nie pamiętam kiedy miałam ostatni okres. Wiem tylko tyle, że był w listopadzie. Wynikło to z natłoku spraw (przeprowadzka, remont itd.). Zwyczajnie nie zwróciłam na to uwagi. Zawsze miałam 28-dniowy cykl, także mogłabym wyliczyć sobie od jeszcze wcześniejszego okresu, tzn. z października. Zawsze liczyłam wszystko w myśli. Tego okresu też dokładnie nie pamiętam... :Męki: Chciałabym sobie wyliczyć datę rozwiązania. W przyszłym tygodniu idę na usg... myślicie, że lekarz powie mi z dokładnością, który to tydzień? Zła jestem na siebie jak osa. Co robić?

:(

Odnośnik do komentarza

Tak, na usg lekarz powie Ci który tydzień, bo z tego co wiem do 12 tyg. wszystkie dzieci rozwijają się w miarę podobnie. Nie jestem pewna czy już na pierwszym, ale to właśnie na usg podadzą Ci ten dokładniejszy termin niż wyliczony z ostatniej miesiączki. A jeśli dobrze pamiętam to u Ciebie jest wcześniej niż u mnie, czyli przed 12 tyg. jeszcze. Więc spokojnie. A wystarczy jak sobie ten orientacyjny poprzedni termin wyliczysz, bo termin porodu też nie może być co do godziny dokładny. Mi łatwiej sobie przypomnieć jak wiem że miałam okres np. kiedy jechałam do banku albo miałam zajęcia... Czasem tak przeszkadza (przeszkadzał) że pamiętałam. :)

http://www.suwaczki.com/tickers/ox7nvfxmkmy4tp7g.png

Antosia, 5.04.2008r [*]

Odnośnik do komentarza

z tego co i ja sie orientuje, bez problemu podadza Ci termin, inna sprawa ze czasem sie myla.
u nas np bylo tak ze ja wiedzialam dokladnie kiedy poczelismy malego a wg usg termin byl inny, no ale to juz inna sprawa :)
a wiesz, nie ma sie czego wstydzic ze nie pamietasz, przeciez to takie naturalne ze co miesiac jest @ ze juz o tym nawet nie myslimy, tylko dopiero jak zajdziemy w ciaze to sie trzeba czasem naglowic zeby sobie przypomniec :lol:

Odnośnik do komentarza

No to ja bym chciała 08.08.2008.... trzy ósemki PIĘKNIE... jakby nie było to moja szczęśliwa liczba. Ale coś czuję, że później maleństwo przyjdzie na świat.
Jeśli chodzi o termin rozwiązania, to wiem, że z dokładnością idealną nie da się przewidzieć, ale nawet nie wiecie jak mi głupio.... no cóż... :D Będę miała co wspominać. Rozbawiona jestem teraz tą sytuacją. Dzięki dziewczyny. Buziaczki dla Was i Waszych maluszków :*

:(

Odnośnik do komentarza

Witajcie!
Jestem świeżo upieczoną mamą. Do niedawna jeszcze chodziłam z brzuchem wyżej nosa, ale teraz mam już swój mały skarb na świecie.
Kiedy zaszłam w ciążę, przeraziłam się trochę, że teraz to już na pewno nikomu (może prócz własnego partnera) nie będę się wydawać atrakcyjna. Tymczasem nigdy w życiu nie nasłuchałam się tylu komplementów, co w tym właśnie okresie.
Zaczęłam się poważnie zastanawiać, jak to jest. Z jednej strony wszyscy mówią nam, że jesteśmy wspaniałe i piękne, a z drugiej tracimy jednak punkty w kategorii "kobieta do poderwania". Postanowiłam to zbadać i właśnie dlatego potrzebuję waszej pomocy.

Zależy mi, aby ankietę, która znajduje się pod poniższym linkiem wypełnili Wasi partnerzy, bo potrzebna mi jeszcze taka właśnie grupa respondentów. Innych już mam.

Maria Michalska - Ankieta na pracę magisterską

Badanie polega na tym, że pokazuję zdjęcie tej samej osoby- kobiety lub faceta i zmieniam jedynie informację dotyczącą tego, czy: ma już dzieci, jest w ciąży/jego partnerka spodziewa się dziecka, czy też nie ma dzieci i się ich nie spodziewa. Zadaniem osoby badanej jest oszacowanie 30 cech osobywidocznej na zdjęciu na skali -5 do 5.
Ciekawa jestem, czy informacja o ciąży i macierzyństwie będzie obniżać, czy podwyższać noty dziewczyny na zdjęciu. Ciekawa jestem też, jak posiadanie dzieci przez facetów wpłynie na postrzeganie ich jako bardziej czy mniej atrakcyjnych ( efekt może się okazać zaskakujący ;-)

Namawiajcie więc gorąco swoich mężów do zrobienia ankietki ( nie mówiąc na początku, o co w niej chodzi, bo to wpłynie na ich oceny) i zobaczymy jaki los nas czeka w związku z naszym macierzyństwem ;-)

Pozdrawiam serdecznie. Ciąża to wspaniały i niepowtarzalny okres w życiu kobiety!!!

Odnośnik do komentarza

Witam,
jestem w 38 tc, od ponad tygodnia boli mnie dół brzucha tzn. strasznie ciągnie w dół oraz od 3 dni odczuwam lekkie skurcze i z przerwami boleści takie jak na miesiączkę. Lekarz nie określił mi czy poród już się zbliża, tylko powiedział, że może się zacząć za parę dni, tydzień a mogę też przenosić. Hmmm, ja już tak bardzo chciałabym urodzić -nie śpię nocami, chodzić za bardzo nie mogę, ponieważ nie pozwala mi na to ciągnący do dołu brzuch i jak tu jeszcze wytrzymać prawie trzy tyg.??

Odnośnik do komentarza

Kochane przyszłe Mamy,
od września w Dzień Dobry TVN rusza nowy cykl tematów dla Was i o Was "Misja mama".
Będziemy się w nim zajmować zagadnieniami związanymi z ciążą, porodem i wychowaniem dzieci. Poszukujemy bohaterki do naszych materiałów - kobiety, która rodzi pierwsze dziecko za 2 tygodnie, maksymalnie za miesiąc i zechce wziąć udział w naszym programie. Chetne mamy proszę o maila m.raczek@tvn.pl. Więcej szczegółów również droga mailową.

Będę wdzięczna za wszelkie zgłoszenia.

Pozdrawiam,

Marta Raczek
dziennikarka Dzień Dobry TVN

Odnośnik do komentarza

Witam mam prozbe, termin mam na 12.09 (czyli juz 6 dni po) tak sie martwie ze nie moge sie na niczym skupic... Bylam dzis u lekarza zapewnial ze wszystko bedzie dobrze, zrobil mi jakis masarz na wywolanie skurczu, ale to bylo rano i dalej nic sie nie dzieje...Jesli nic sie do jutra nie zmieni kazal mi jechcac do szpitala. Boje sie cesarskiego ciecia, niewiecie kiedy lekarze podejmuja taka decyzje... Prosze opiszcie swoje doswiadczenia i jak to przebiegalo, jak dlugo lekarze czekaja i kiedy podaja cos na wywolane...

Odnośnik do komentarza

Witaj :) ja obydwie ciąże miałam "przenoszone". Piszę to w cudzysłowie ponieważ termin porodu jest umowny z uwagi na schemat obliczania. Pierwszy poród mi wywoływano tydzień po terminie. Zwykle wywołują 10 do 14 dni po terminie ale ja i tak leżałam już w szpitalu (przyjechałam ze skurczami przepowiadającymi i mnie już zostawili). Drugie dziecko urodziłam 5 lipca a termin miałam na 29 czerwca. Poród zaczął się sam w sobotę a we wtorek byłam już umówiona w szpitalu na wywoływanie. O cesarce niewiele wiem, bo nie miałam... Pozdrawiam i nie stresuj się. Pojedziesz po prostu jutro do szpitala. Powodzenia :)

Odnośnik do komentarza

hej ja mam pytanie takie czy mozna zajsc w ciaze jezeli bylo sie w 3 dniu okresu i nie odbyl sie stosunek jedynie petting ale mialam na sobie spodnie i nie sadze alby reka chlopaka dotarla ...tam chociazby temu ze mialam okres i to nie zreczne... wiem ze to glupie pytanie ale po skonczonym okresie zaczely mi mrowiec piersi... a to objaw ciazy lub nadchodzacej miesiaczki wiec nie wiem o co chodzi:( okres mi sie wlasnie skonczyl i zaczely mrowiec... wiec to nie od miesiaczki zajscie w ciaze wydaje sie nie mozliwe ale skad te mrowiace piersi??? prosze o porade denerwuje sie troche a i dodam ze cala sytuacja miala miejsce w piatek ostatni

Odnośnik do komentarza

Drogie Panie!
Jestem studentką V roku psychologii i w tym roku piszę pracę magisterską dotyczącą samopoczucia kobiet w ciąży. W związku z tym serdecznie proszę wszystkie chętne przyszłe mamy powyżej 18 tc o pomoc, w postaci wypełnienia krótkiej i myślę,że dość przyjemnej ankiety.
Oto link do niej:
samopoczucie kobiet w ciąży - www.ankietka.pl
Dziekuję bardzo wszystkim Paniom, które juz wcześniej ją wypełniły, a także tym, które to zrobią!!!Potrzebuję jeszcze parę ankiet. Każdy wypełniony kwestionariusz jest dla mnie bardzo istotny!
Pozdrawiam gorąco i życzę dużo zdrówka przyszłym mamom i ich maleństwom! :)

Odnośnik do komentarza

Psychologiczne warsztaty dla kobiet w ciąży
„ miesięcy w aspekcie psychologicznym”

Jeżeli :
- masz obawy i niepokoje związane z narodzinami dziecka?
- towarzyszą ci huśtawki nastroju?
- masz problemy ze snem?
- zdajesz sobie sprawę jak ważny dla dalszego rozwoju dziecka jest okres ciąży?
- chcesz uniknąć emocjonalnych problemów po porodzie?

Na naszych warsztatach dowiesz się:

- jak radzić sobie z lękiem i niepokojem
- jak rozwijać kontakt z dzieckiem jeszcze w okresie płodowym
- jak stymulować rozwój emocjonalny i sensoryczny dziecka w okresie płodowym
- jak przebiega rozwój społeczno - emocjonalny w pierwszych miesiącach życia dziecka
- poznasz metody relaksacyjne, które obniżają poziom hormonu stresu we krwi matki
- poznasz metody arteterapii i autoterapii

Zapraszamy: 26 września
w godzinach: 10.00 – 16.00
Spring – Galeria Pod Dębami, ul. Pasłęcka 8d

Zgłoszenia e- mail: warsztaty.psychologiczne@gmail.com lub 692 277 128

Warszawa

Odnośnik do komentarza

Zastanawiałyście się nad uwiecznieniem waszych brzuszków w tym wyjątkowym stanie? Byc może wahacie się przed wystąpieniem przed obiektywem ale zachęcamy do przełamania się - takie zdjęcia mogą być wspaniałą pamiątką całe lata!

Zapraszamy wszystkie przyszłe mamy na profesjonalną sesję zdjęciową wraz z wizażem i stylizacją.

Zdjęcia zazwyczaj wykonywane są w zaciszu studia w centrum Wrocławia lub opcjonalnie w plenerze.

Po zrealizowaniu zdjęć wybieramy 10 najciekawszych klatek, obrabiamy je i retuszujemy - i to jest produkt podstawowy tej promocji. Istnieje możliwość dokupienia reszty zdjęć.

W razie zainteresowania prosimy o kontakt mailowy na adres:
studio(at)migafka.com

Mail powinien zawierać:
- imię i nazwisko
- wymiary, rozmiar ubrania
- numer telefonu
- min. 2 zdjęcia (portret + sylwetka)
===============================================================
STUDIO MIGAFKA [ migafka.com ]

Odnośnik do komentarza

Witam wszystkich,jestem w 21 tc.niestety cały czas przebiega ona z problemami.Poszukuję ampułek KAPROGEST,może komuś zostały zbędne i zechce mi je odstąpić,będę mocno wdzięczna-to dzieciątko,to upragniony i długo wyczekiwany skarb.Renata. Mój e-mail ren.rols@poczta.fm

Odnośnik do komentarza

Drogie Mamy! Gdzie robiłyście zakupy wyprawkowe? Macie jakieś sklepy godne polecenia - najchętniej w Warszawie lub internetowe? Normalne sklepy, z rzeczami dobrej jakości w przyzwoitej cenie (bo np. sklep "Świat dziecka" to dla mnie totalne nieporozumienie). I byle nie made in China.

Ja ze swej strony mogę polecić -ze stacjonarnych sklepów - hutrownię przy rynku w Starych Babicach pod Warszawą - kupiłam tam kilka ubranek polskich producentów, dobra gatunkowo bawełna i przystępna cena. I sklep Bobas ABC w Pruszkowie przy ul. Prusa 12 - też, jeśli chodzi o ubranka, bo zabawki były np. chińskiej produkcji. Za to ubranka polskie, cena umiarkowana, sporo było śpioszków i body rozpinanych wzdłuż ciała - takich właśnie szukałam, bo na początek dla niewprawnych mam są najwygodniejsze.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...