Skocz do zawartości
Forum

Jakie mleko??


Rekomendowane odpowiedzi

"Witam!!
Moj synek ma 1,5 miesiaca i karmie go mlekiem sztucznym...W szpitalu maly
dostawal mleko bebilon HA 1.W domu po wyjsciu ze szpitala podalam mu bebiko po
czym szybko zmienilam na Bebilon HA 1 ktory dostawal w szpitalu.
Tydzien temu zmienilam mu mleczko na Nan active 1 po ktorym ma zaparcia,
kontaktowalam sie z lekarze to lekarz kazal mu podac czopek glicerynowy ktory
podalam i dziecko sie wyproznilo lecz klopot nie zniknal i zaczal wracac a nie
chcem uzaleznic malucha od czopka.
I chcialam zapytac czy musze mu podawac dalej Bebilon HA skoro maluch nie
jest alergikiem?? Czy jest jakies mleczko po ktorym dziecko nie bedzie mialo
problemu??Poniewaz juz strasznie boje sie zmieniac mleko dziecku, a nie chce
patrzec jak dziecko sie meczy...
A i chcialam zapytac czym rozni sie Bebilon HA 1 od Bebilon 1?? Bo skoro
dziecko nie jest alergikiem to czy musi dostawac takie mleko??
A chodzi tu po prostu o cene tego mleka.
Bardzo prosze o szybka odpowiedz bo niewiem juz jak mam pomoc maluchowi aby
sie tak nie meczyl.
Z gory bardzo dziekuje.Pozdrawiam."

http://www.suwaczek.pl/cache/31ebb6ecf2.png

Odnośnik do komentarza

Różnica między Bebilon 1 a HA jest taka że to pierwsze jest hipoalergiczne. Lepiej nie zmieniać za często mleka żeby właśnie nie było problemów, a jeśli juz to po konsultacji z lekarzem. Polak mądry po szkodzie- ja miałam podobną sytuację. Córka w szpitalu była karmiona zwykłym Nan 1, po powrocie do domu, karmiłam piersią i dodatkowo dokarmiałam Nan 1. Położna na pierwszej wizycie powiedziała że lepsze mleko Nan 1 HA bo nie uczula w przeciwieństwie do zwykłego. Po paru tygodniach przy kolejnej wizycie patronażowej stwierdziła że przy lekko zielonych kupkach trzeba zmienić na Bebilon 1 HA. Tak więc zrobiłam. Po trzech tygodniach okazało się że u córki pojawiły się krostki na buzi. Poszłam do pediatry która stwierdziła że to od mleka Bebilon 1 HA, a kupki przy mleku hipoalergicznym będą zielone. Po przejściu ponownie na NAN 1 HA wszystko się unormowało i po skończeniu 4 miesięcy przeszłam na Nan zwykłe. I to był błąd. Na rączce pojawiła się duża (wielkości 5 zl) czerwona sucha plama. Pediatra stwierdził skazę białkową i w związku z tym córka musiała przejść na Bebilon Pepti. Na razie jesteśmy na etapie mieszania mleka, jak zalecił lekarz, ponieważ Pepti jej nie smakuje.
Tak więc najlepiej skonsultuj się z pediatrą żeby dobrać najwłaściwsze mleko

Odnośnik do komentarza

ja najpierw karmiłam piersią, pozniej dokarmiałam BEBILON 1 HA , i tak zostalo do czasu gdy uznalam z lekarką ze mały nie ma alergii bo karmiac cycem jadłam wszystko, wiec zmieniłam na zwykły BEBILON 1, jest tanszy i lepszy w smaku. Adaś zaparcie miał lekkie jak zaczełam dokarmiać HA. Gdy zmieniłam na zwykłe nic sie nie działo. Wg mnie i mojej pediatry Bebilon jest najlepszym mlekiem wiec go nie zmienię.
jestem zdania ze nic na własną rekę, wszystko trzeba konsultować z lekarzem.

:36_1_21::36_1_21::36_1_21::36_1_21::36_1_21:

Odnośnik do komentarza

Jeśli dziecko nie ma uczulenia, nie ma kłopotów z brzuszkiem, to nic nie stoi na przeszkodzie karmić mlekiem nie hipoalergicznym (podaje się to mleko gdy jest podejrzenie, że dziecko może mieć skłonności do alergii).
Napiszę szczerze, że dziwią mnie decyzje lekarzy kiedy każą podawać mleko hipoalergiczne albo już dla alergików dzieciom zdrowym.
Również uważam, że należy podejmować decyzję z pediatrą ale trzeba mieć też zapalone światełko w głowie, bo lekarz to też człowiek.

0mili0 Twój maluch ma dopiero 1,5 miesiąca i już 3 rodzaje mleka na koncie z tygodniowymi przeskokami na inne. Tak się nie robi, podejrzewam, że tutaj jest problem.
Maluszkowi żołądek i jelitka nie funkcjonują prawidłowo (jeszcze) w momencie kiedy już przyzwyczaja się do pokarmu Ty mu serwujesz inny, stąd problem. Ciężko stwierdzić czy dane mleko jest dobre dla twojego Maluszka po kilku dniach jego spożywania. Poza tym nie powinno się mleka zmieniać z dnia na dzień. Jesli chcesz zmienić to stopniowo wprowadzając po 1-2-3 miarki nowego mleka. Mniejszy szok dla organizmu

Mój syn też miał skazę białkową, więc dokarmiałam go Bebilonem HA, piłje ok 4 miesięcy, po czym co jakiś czas wsypywałam mu 1-2 miarki zwykłego by sprawdzić czy może się poprawiło. Różnie to wyglądało, ale w końcu nic mu na ciele nie wyskoczyło. Choć moja perditra stwierdziła, że HA powinien pić przynajmniej rok.

http://b2.lilypie.com/BYJdp1/.png

Odnośnik do komentarza

Nie ma reguły co do mleka. Moj mały jadł od poczatku Bebilon - kupy robil co 4 dni (noworodek)!!! Potem w 3 tygodniu zycia przeszlismy na Bebilon Comfort z powodu kolek i tak przez 2 mies go stosowalismy - kolki przeszły po 1,5 mies..i to po kropelkach Bobotic, a mleko nie zmienilo czestotliwosci robienia kupy bo dalej byla co 3-4 dni. Dopiero zmienilm na zwykle Bebiko 1 i robil kupke codziennie lub nawet 3 razy dziennie. Ładna a nie zielona jak przy Bebilonie.

A jesli chodzi o mleko HA to tylko stosuje sie przy alergii lub gdy rodzice maja alergie wiec dziecko jest podatniejsze by tez ja dostac.

Odnośnik do komentarza

witam
mam syna który ma ponad trzy miesiace jak miał dwa tygodnie musiałam go karmic mlekiem kupiłam BEBILON COMFORT dostał tachi zaparć i kolek ze nie umiałam sobie z nim rady dać,zmieniłam mleko na NAN H.A i jak reka odjał wszystko wróciło do normy robił zielone kupki to jest normalne przy mleku hipoalergicznym.dwa tygodnie temu przeszłam na zwykły NAN 1 dlatego ze NAN H.A niesyciło go.po przejsciu na NAN 1 nie było zadnej różnicy.podczas wprowadznia NAN 1 robiłam to stopniowo zaczynając od 1 łyżki.mysle że kazde dziecko inaczej przystosowuje pokarm

pozdrawiam

http://www.zapytajpolozna.pl/cache/e6aa096305b7624dc3b68f45ce103010-d733213fe59a899ac5eeacaaddc07678.png http://www.zapytajpolozna.pl/cache/cf0d91c44419eab6362b1192c26ecbf6-812eb8a8ba00c774d724228cc92c5191.png http://s2.pierwszezabki.pl/018/0182789d3.png?9461

Odnośnik do komentarza

witam, mleko bebilon ha 1 różni się tym, że cząsteczki mleka krowiego są rozbite na mniejsze. Mój syn dostaje to mleko od 3 mies zycia, ponieważ zwykły bebilon 1 przestał mu służyć, dostał coś podobnego do skazy - schodziła mu skóra z główki i jednego ucha, było tez zaczerwienione i widac było, ze go to swędzi. Na początku 3/2 tyg walczyliśmy z zaparciami, pomagały czopki - pediatra kazał je dawać bez obaw to gliceryna nie trucizna, lepiej dziecku pomóc niż by miało od tego parcia dostać przepukliny od parcia. Pediatra poleciła takze poczekaż az dziecko się przyzwyczaji do nowego mleka, zapisała również fenistil kroplach i maść. Od tamtej wizyty było już lepiej do mleka sie przyzwyczaił i alergia ustała. Jeśli w szpitalu dostał mleko ha z powodu alergii to powinno byc to zaznaczone w wypisie! proszę sprawdzić, ale mogło byc też tak, że dziecko dostało takie mleko, bo takie akurat dostarczyli do szpitala. prosze nie zmienać tak czesto mleka jeśli pasuje to to mu je podawac to nie jest mleko typowo dla alergików-mleka dla dzieci u których stwierdzono alergię są na receptę, powodzenia

Odnośnik do komentarza

Mój syn ma prawie dwa miesiące na 1 września. Szpitalu dokarmialam go budelka hipp w domu przeszłam na bebiko po czym straznie mi płakał i miał twardy brzuszek, lekarz kazał mi zmienić na bebilon HA1 z początku wszystko było dobrze brzuszek miał miekii i po jedzeniu mi odrazu szedł spać. Od niedawna zaczęły się problemy jest marudny i nie chce mi spać przez dzień chodziasz widać że mu się chce. Jest glodomorkiem i je mi już 150ml po ledwu 2 godzinach zaś jest głodny i zaś mi zje 150 . Czy mam mu zmienić mleka ? Czy używać jakieś zageszczaca? Czy mogę już mu dodawać do mleka kleiku ryżowego? 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...