Skocz do zawartości
Forum

Mamusie z przełomu 2007/2008


Gość kwiatuszek9876

Rekomendowane odpowiedzi

kamis jeszcze nie ale co zrobic...........

u kamisia bal jest 13 lutego więc balik przed nami :)
jutro idzie do przedszkola :)

martus masz tak ze zastanawiasz się czy nasze dzieci naprawde mają juz 4 lata i leci im 5 ? bo ja czasem się nad tym zastanawiam ............i az ciężko mi uwierzyć że czas tak szybko leci........ :)

Odnośnik do komentarza

Witam wszystkie mamy :)
Ja mam synka z końca roku 2007 - dokładnie 6,12,2007r :)
Jestem po zwbraniu rodziców podsumowujących I półrocze w przedszkolu i licze na waszą pomoc. Otóż mój synek raczej nie ma problemów adaptacyjnych bo ani razu od początku wrzesnia nie płakał że musi iśc do przedszkola - lubi tam chodzic - panie go chwalą za pamięć - pamieta wszystko - najlepiej jest z angielskim (najlepszy z grupy :woow:) , bawi sie z kolegami i koleżankami , ale jak ma wyjść na środek sali i coś powiedzieć, lub gdy bawią się w śpiącego miśia, lub w "chodzi lisek koło drogi" lub gdy jest jakaś konkurencja gdzie z góry wiadomo że będzie wygrany i przegrany to mimo tego że jestem pewna ze by sobie poradził i z łatwością wygrał - on się wycofuje. Wychowawczyni powiedziała że jest nie rozwiniety emocjonalnie. Ja uważam że jest nieśmiały i wrażliwy, ale co mam zrobić , jak mu pomóc by się przełamał , czy poczekać aż się sam "rozwinie"??
miałyście taki lub podobny problem??
pomóżcie
Mama Dawidka - 4 latka

Odnośnik do komentarza
Gość kwiatuszek9876

Witaj :) Moja mała miała inny problem , bo jak były występy to płakała ale chyba dlatego ze się bała . Trudno powiedzieć .
Może watro napisać do psychologa? Albo w domku weźcie pobawcie się w występy itp.

Szani ja tez nie mogę w to uwierzyć ze ten czas tak szybko zleciał i są takie duże już . Jeszcze niedawno gaworzyli a tu już tyle lat .

Odnośnik do komentarza

witam

mama Dawidka nie wiem co Ci doradzić bo mój synek nie miał problemów :) Bawi się , bierze chętnie udział w każdej zabawie a i na występach występuje. Widac treme ale daje radę :)
Albo tak jak Kwiatuszek napisała spróbuj do psychologa na forum napisać. Ale myślę że mały wyrośnie z tego, przecież nie każde dziecko tak od razu chętnie wszystko robi... Dziwi mnie tylko stwierdzenie pani że jest "nierowinięty emocjonalnie" głuota jak dla mnei ... ja uważam że poprostu się wstydzi i tremuje.

Odnośnik do komentarza

Dziękuje za odpowiedz. Nie jestem tutaj "obeznana" - gdzie moge szukać tego psychologa??
A poza tym wasze dzieciaczki ile maja wzrostu i wagi ?? Bo Pani powiedziała również że jest najmniejszy w klasie i wygląda na trz-latka w porównaniu do pozostałej grupy - w centylach się miesci , ale może rzeczywiscie powinien wiecej jesc bo w przedszkolu nie chce jesc nic - jest raczej niejadkiem

Odnośnik do komentarza

Mama Dawidka
Dziękuje za odpowiedz. Nie jestem tutaj "obeznana" - gdzie moge szukać tego psychologa??
A poza tym wasze dzieciaczki ile maja wzrostu i wagi ?? Bo Pani powiedziała również że jest najmniejszy w klasie i wygląda na trz-latka w porównaniu do pozostałej grupy - w centylach się miesci , ale może rzeczywiscie powinien wiecej jesc bo w przedszkolu nie chce jesc nic - jest raczej niejadkiem

tu masz dział psychologa :) Psycholog - Ciąża, poród, wychowanie - serwis dla rodziców Parenting.pl

myślę że jego "wycofaniem" nie musisz się martwić, myślę że mu to minie tylko potrzebuje czasu :) a występami to w przedszkolu jest co inego bo w końcu to sa "obcy ludzie" a w domu wszystkich zna. Na występie w przedszkolu to widziałam że i niektóre dzieci z najstarszych grup też się wstydzą.

co do wzrostu to u mnie odwrotnie kamil jest praktycznie jednym z większych dzieci choć najmłodszy bo chodzi do średniaków a powinien do maluszków ( średniaki 2007 r a maluszki 2008 ). Ma ponad 110 cm wzrostu i 18 kg (mniej więcej) bo na bilansie 4-latka jeszcze nie byłam.

Odnośnik do komentarza
Gość kwiatuszek9876

Mama Dawidka weź napisz to co chcesz do psychologa a ja to wstawię :)

czytając twoje posty na temat pani nauczycielki to ona jest jakaś chora psychicznie . Nie kazde dziecko tak syzbko rośnie jak inni .
Moja jest z grudnia i nie widzę zeby była tam mała . Ma 108 i 17 kg .
A co do występów będzie lepiej , moja już drugi rok chodzi i jeden z jej grupy też nie chce występować . Nauczy się i oswoi zobaczysz

Odnośnik do komentarza

Witam

co tam... u nas leci pomału.

mama dawidka mój jest ze stycznia 2008... :) ja myślę że niemasz się co martwić ale zobaczymy co poradzi Ci psycholog.

coś mało aktywny wątek :( ehhh ale pewnie brak czasu, bo praca, dom i wszystko na raz....

'
a myślicie o rodzeństwei dla dzieciaczków?

Odnośnik do komentarza

Dzieki Kwiatuszek
Mam jeszcze prośbe jak to mozliwe byś dopisała do psychologa:
"dodatkowo Mały rezygnuje z jakichkolwiek konkurencji - wygrany - przegrany-chociaż w domu nie ma problemu jeśli w jakąś gre przegra - rozumie to że czasami sie wygrywa a czasami przegrywa. Do odpowiedzi zgłasza się , ale gdy Pani każe mu wstac i wskazać poprawną odpowiedz np: na obrazku - mówi że nie wie-choć jestem pewna że zna poprawną odpowiedz. W zabawy typu - puzle, układanki z koralików itp - w domu je uwielbia i idzie mu swietnie , ale gdy ma się w to bawić w przedszkolu - to mówi że nie umie układac puzzli i innych podobnych układanek (w domu układa nawet ze 160 szt). W przedszkolu praktucznie bawi się tylko klockami i samochodami. Nie wiem w czym jest problem - czy to rzeczywiscie nierozwiniecie emocjonalne??
Z góry dziekuje :)

Odnośnik do komentarza

Mama Dawidka
Szani - a prosze powiedz mi ile wzrostu i wagi ma twój synek??

mój kamiś ma 112-114 wzrostu (ostatnio niemierzyłąm go ... ) i waży około 18-19 kg

kwiatuszek9876
Szani mało aktywny ale widzisz zostałyśmy tylko my , i Mama Dawida z nowych .
A ty kochana pracujesz ???

A rodzeństwo bedzie ale jeszcze nie teraz zobaczymy jak to pójdzie :))

tak pracuje.....

Odnośnik do komentarza
W dniu 19/6/2009 o 5:49 PM, Gość Szani napisał:

 

aganowak i agus szkoda ze sie nei zgadałyscie bo moglybyscie sobie pogadac 🙂 no ale nigdy nic straconego ...

a u nas zaczyna sie znowu "walka z pupą" ehh. Ząbki małemu wychodzą (tzn chyba wewnątrz najpierw wyrastają) no i znowu typowe objawy. Pupa taka obszczypana ze az ranki sie robią juz 😞 A jak tylko ściagamy mu pieluszke to juz krzyk jest, bo go boli. A pampersów w ciagu 2 dni zurzylismy tyle co normalnei chyba przez tydzien a moze i dłużej. No ale co zrobic taki urok małego przy zabkach. No i tradycyjie mały nie chce jesc...
Ja walcze dalej z kg i coraz bardziej jestem zadowolona choc jeszcze troche zostało ale juz jest dobrze, wchodze w rzeczy ktore zaraz po porodzie kupowałam.
Byłam u dentysty i mam leczenie kanałowe. nigdy niemialam jeszcze wiec nei dokonca wiem czego sie spodziewac, tylko tyle co mi powiedzieli.

wizyta nie będzie odbiegać o d normalnych wizyt, niczym sie nie różni

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...