Skocz do zawartości
Forum

Jakie proste dania wegetariańskie polecicie?


werta

Rekomendowane odpowiedzi

hej kochani!

dotychczas byłam na diecie-śmietnik, tj jadłam cokolwiek mi w ręce wpadło. z czasem sumienie zaczęło krzyczeć i zapadła decyzja o przejściu na dietę wege.

chciałabym wierzyć, że nagle będę miała czas gotować i przyłożę się do układania diety, ale wiem że tak nie będzie, więc chcę podejść realistycznie. nie zależy mi na składnikach odżywczych, zbalansowanej diecie - chcę mieć co zjeść po pracy zanim padnę na mordę i nie krzywdzić przy tym innych żywych istot.

stąd moje pytanie: jakie banalne wege dania polecacie? półprodukty, gotowce jak najbardziej mile widziane.

Odnośnik do komentarza

Ja to lubie dania jednogarnkowe: soczewica, ryz, makaron ryzowy, kasza, warzywa (jak ktos chce szybciej, to z mrozonki), tofu, przecier pomidorowy, smietana/jogurt weganskie - oczywiscie nie wszystko do jednego dania;) Przyprawy: kostka weganska, liscie laurowe, ziele angielskie, mieszanki ziolowe (uzywam Ziola podlaskie, ale nie wszystkie sa dobre).

[reklama usunięta]

Dobrze jest mieć w zamrażarce zawsze trochę mrożonek, dają wiele możliwości jeśli chodzi o przygotowanie potraw 🙂

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...