Skocz do zawartości
Forum

Ginekolog - Skawina


Rekomendowane odpowiedzi

Wizyta: najpierw będzie wywiad, dlaczego przyszłaś, pewnie zapyta czy w rodzinie są jakieś choroby np serca, udary, cukrzyca itp.

Powiedz mu od razu wtedy że chciałabyś zacząć zażywać antykoncepcję, pewnie przepisze ci w ciemno jak 90% lekarzy. Zapyta czy jesteś aktywna seksualnie.

Drugi etap to badanie ginekologiczne, rozbierzesz się od pasa w dół (spodnie, majtki, buty) usiądziesz na fotel a on spojrzy do środka, nie wiem jak jest w przypadku dziewic ale zwykle badanie wygląda tak że on bierze takie urządzenie i otwiera tym pochwe i ogląda w środku co się dzieje.

Następnie przejdziesz do badania usg: na taki "patyk"  nałoży gumkę i wsadzi ci go do pochwy oglądając przy tym twoje jajniki, czy nie masz torbieli itp.

Niektórzy robią jeszcze badanie piersi to wtedy najlepiej jak ubierzesz spodnie i majtki i rozbierzesz się od góry.

Potem wrócicie do biurka, on wypełni twoja kartę w komputerze, i da ci receptę na tabletki lub plastry (ja wolałam plastry bo omijają żołądek).

Fajnie by było jakby ci od razu cytologie pobrał trwa to dosłownie 10 sekund, przejedzie ci w środku takim grzebieniem i tyle. Nawet tego nie czuć a przynajmniej dowiesz się czy napewno jesteś zdrowa (na wynik do ok. Miesiąca się czeka)

Jak prywatnie to na recepcji będziesz musiała zapłacić za wizytę

Od siebie polecam tę przychodnię w Skawinie https://rcmskawina.pl/ Mają tam kilku dobrych ginekologów. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...