Skocz do zawartości
Forum

Seks już mnie nie cieszy. Co robić?


Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze rok temu cieszyłam się z seksu, obecnie go unikam.Nie biorę tabletek antykoncepcyjnych , hormony mam w normie tak wiec powinnam raczej cieszyć się z życia intymnego, ale tak nie jest ;/ Maż mnie nie pociaga. Jesteśmy ze sobą krótko bo 2 lata przed ślubem, rok po ślubie.Tak wiec ledwie 3 lata Co będzie za 10lat? czy za 15 lat?

Odnośnik do komentarza

Pytanie czy tylko on Cię nie pociąga czy również inni? Czy próbowaliście zabawek erotycznych aby przegonić rutynę? Rutyna może pojawić się praktycznie zawsze. Nie tylko po 15 czy 20 latach ale równeiż i na początku związku . My również mieliśmy taki trudny okres, ale mamy go za soba. Mi poogły tabletki na libido, które zasugerowała mi ginekolog, do której chodzę. Na początku nie byłam przekonana bo nie sądziłam,ze takie tabletki mogą mi coś dać jednak okazało się,ze działanie jest i ,że z miesiąca na miesiąc mam coraz większa ochotę

Odnośnik do komentarza

Nie chcę tu diagnozować, ale opowiem o sobie - ja nie miałam libido z powodu depresji i z powodu lipnej tarczycy. Okazało się, że miałam niedoczynność, wleciały leki, ja poszłam coś  zrobić z głową i przyznam, że odczułam różnicę. 🙂 Polecam też książkę "Ona ma siłę" gdzie dużo jest napisane o tym, skąd się bierze podniecenie, może coś w twojej przestrzeni nie pozwala ci się "cieszyć" seksem (to może być nawet bałagan w kuchni! serio! 😄 polecam książkę, mi otworzyła oczy :))

Odnośnik do komentarza

Nie na stałe. Jak widzisz, że jest już spoko to możesz spróbować i przerwać branie.Czasami wystarczy pobrać tabletki przez jakiś czas tylko i pomoże. U mnie tak było.Brałam je jakieś 3 miesiące Potem przerwałam, 4 miesiące przerwa, potem zaczęłam ponownie brać, tym razem przez pół roku, Teraz nie biorę libido therapy już prawie rok i wszystko jest ok. Wiem jednak, że jak będę miała jakieś problemy z libido to nie będę jęczała na forach ale po prostu poszukam innych sposobów. Walki z rutyną.

Odnośnik do komentarza

Ciało ludzkie to nie mechanizm. Spadki ochoty na seks się zdarzają. Poza tym im rzadziej uprawiamy seks, tym często mam mniejszą ochotę na współżycie.

Czasami warto jest zastanowić się nad konsultacją z seksuologiem. Brak ochoty na seks jest jedną z najczęstszych przyczyn, dla których ludzie zgłąszają się do poradni seksuologicznej:

[reklama usunięta]

 

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...