Skocz do zawartości
Forum

Pomysły na spędzanie czasu z dzieckiem


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

czy macie często tak, że nie wiecie co zrobić, żeby zająć dziecku czas? Często dzieci siedzą z nosem w telefonach, a Wy nie macie siły lub ochoty, żeby po raz kolejny je namawiać do zrobienia czegoś innego czy wyjścia z domu? Moi bliscy mają taki problem i szukam pomysłów, które mogłyby się sprawdzić na taką okazję :)

Jednocześnie chciałem się z Wami podzielić moim własnym pomysłem - kartami domowych aktywności, które zawierają pomysły na wspólną zabawę (głównie kierowaną do dzieci na przełomie przedszkola i szkoły podstawowej). Karty zawierają instrukcje, jak wkręcić się w różne zabawy, informacje i ile czasu jest potrzebnego na aktywność i są dostępne pod adresem poniżej:
https://zabawisko.editorx.io/home/products

Będę wdzięczny za informacje, czy według Was takie karty mogą się sprawdzić na co dzień i czy coś byście w nich zmienili, żeby były bardziej atrakcyjne dla małych dzieci :)

Odnośnik do komentarza

Moim zdaniem fajny pomysł z tymi kartami, zawsze to faktycznie jakaś inspiracja, jest pewne zadanie i dziecko się może w to zaangażować i tym bardziej, że tutaj jest angażowanie się rodzica. Kart ogólnie są tak stworzone, że są czytelne, ilość osób , czas, prosta instrukcja w punktach. Jeśli do mniejszych dzieci i zależałoby nam na jakiejś instrukcji dla nich to fajnie by to było jakoś obrazkowo, symbolami pokazać, ale to już tak zupełnie dodatkowo. Napewno jest to fajna baza, z której można skorzystać 🙂

Odnośnik do komentarza

Gry, klocki jak najbardziej, ale też wspólna aktywność na świeżym powietrzu, spacery z psem, wycieczki do lasu, w góry. Bardzo fajnym pomysłem są spotkania leśnych rodzin, które odbywają się w wielu miastach Polski. Chodzimy na takie spotkania regularnie i moja córka jest zachwycona. Okazuje się, że do świetnej zabawy nie potrzeba drogich zabawek!  Polecam każdemu, także rodzicom. Ważne, że robimy coś z dzieckiem wspólnie. Wiele na temat wspólnego spędzania czasu znajdziecie na tej stronie

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...