Skocz do zawartości
Forum

Pisanie własnej książki a dziecko


dkdk

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak większość, ja też piszę po nocach  Zmęczenie jest wrogiem motywacji, ale nie poddaję się. Staram się wprowadzić "czas na pisanie" w tygodniu, ale brakuje mi pomocy, bo partner pracuje do późna. No ale będzie dobrze, ważne jest wsparcie "tatusia" czy dziadków, aby ten czas dla siebie mieć.

Polecam od siebie również ten artykuł:

https://novaeres.pl/jak-wydac-ksiazke

Jest tutaj wiele porad w zakresie tego jak wydać ksiażkę. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz napisać własną książkę, a masz dziecko, to może być to wyzwanie, ponieważ pisanie książki wymaga dużo czasu i skupienia. Może być trudno znaleźć czas, kiedy dziecko nie będzie potrzebować uwagi lub pomocy. Jednak nie jest to niemożliwe. Oto kilka wskazówek, które mogą Ci pomóc:

 

Ustal granice czasowe: ustal, ile czasu chcesz poświęcić na pisanie każdego dnia lub tygodnia, i trzymaj się tego planu. Możesz również ustalić godziny, w których będziesz pisać, na przykład rano, kiedy dziecko jeszcze śpi, lub po południu, kiedy już się położyło.

 

Skorzystaj z pomocy: jeśli masz partnera lub inną osobę, która może Ci pomóc z dzieckiem, zapytaj ich o pomoc w zajmowaniu się dzieckiem podczas pisania. Możesz również rozważyć opcję zatrudnienia niani lub opiekunki, by umożliwić sobie więcej czasu na pisanie.

 

Skorzystaj z dostępnych narzędzi: istnieje wiele narzędzi, które mogą ułatwić Ci pisanie, takich jak aplikacje do zarządzania projektami lub programy do pisania, które pozwalają na automatyczne tworzenie spisów treści i śledzenie postępów.

 

Znajdź miejsce do pisania: jeśli masz możliwość, znajdź miejsce, w którym będziesz mieć spokój i ciszę, by móc skupić się na pisaniu. Może to być gabinet lub nawet odrębne pomieszczenie, jeśli takie masz.

Skorzystaj z chwil, gdy dziecko śpi: jeśli Twoje dziecko śpi przez większą część dnia, możesz wykorzystać

 

I moja ulubiona metoda czyli zajęcie dziecka czymś co pokocha czyli kolorowanie [reklama usunięta]. Plus jest taki, że kolorowanki praktycznie się nie kończą i można różności wymyślać.

 

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

Nie jestem pisarką i nigdy nie będę, ale pracuje zdalnie z domu. Domyślam się, że borykamy się z podobnymi kłopotami, bo nasze szkraby nie za bardzo dają nam pracować :-) U mnie to tak wygląda, że kiedy córka śpi, to staram się jak najmocniej wykorzystać ten czas i chcę zrobić jak najwięcej. Jak się obudzi, to robię sobie przerwę. Po południu przychodzi do domu mąż, to mam łatwiej.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...