Skocz do zawartości
Forum

Konto bankowe


Gość Bornetta

Rekomendowane odpowiedzi

Dobrze byłoby abyś zorientowała się jakie są w danym banku koszta za prowadzenie rachunku bankowego. Jest to bardzo ważne.... Wybierając konto dla siebie, nie można kierować się jedynie wysokością podstawowych opłat za konto i kartę. Przez podjęciem decyzji, koniecznie należy zapoznać się z tabelą opłat i prowizji banku. Największą uwagę warto zwrócić na opłaty pobierane za usługi, z których usług będziemy najczęściej korzystać, takie jak np. opłaty za przelewy czy transakcje gotówkowe.

Zerknij sobie na ten ranking kont osobistych. Będziesz mogła sprawdzić sobie jak to wygląda w poszczególnych bankach.

Odnośnik do komentarza

Dużo zależy od Twoich oczekiwań. Ja jakiś czas temu zmieniłem bank na inny ze względu na więcej dodatkowych funkcji. Najlepiej na bieżąco śledzić oferty kont osobistych. Myślę, że teraz bardzo łatwo znaleźć konto w banku dopasowane do siebie. Tutaj na przykład można sprawdzić aktualne zestawienie ofert na rynku: https://porownywarkabankow.pl/ranking-kont-osobistych/

Odnośnik do komentarza

Koszt konta zależy od twojej sytuacji zawodowej i doświadczenia cyfrowego (tzn. czy radzisz sobie z bankomatem, wpłatomatem, czy korzystasz z karty debetowej lub bankowości internetowej czy aplikacji mobilnej)

Przykład
1.Jeśli nie masz dochodów to wybierz bank 
PKO B.P
Konto jest bezwarunkowo darmowe
Opłata za kartę nie jest pobierana jeśli zapłacisz nią 5 razy w miesiącu.
Przelewy internetowe są darmowe
lub BNP Paribas
Konto jest bezwarunkowo darmowe
Opłata za kartę nie jest pobierana jeśli zapłacisz nią 3 razy w miesiącu.
Przelewy internetowe są darmowe

Przykład 2
2.Jeśli są dochody, ale nie radzisz sobie z bankomatem czy wpłatomatem
Santander będzie dobrym wyborem, 
Konto jest darmowe pod warunkiem minimalnej , jednorazowej wpłaty na konto miesięcznie kwoty 500 zł.
Warunkiem darmowej karty jest JEDNO jej użycie(zapłacenie nią, nie wypłata nią gotówki z bankomatu), a jeśli Ci się to nie uda to za miesięczne prowadzenie karty zapłacisz 8 zł.
POZA tym wszystkie przelewy internetowe (zwykłe i ekspresowe) są darmowe.


W zasadzie większość kont osobistych może być kontami bez opłat gdy spełni się warunki 
Np. Konto Osobiste w ING będzie kontem bankowym bez opłat gdy:
1.wykonasz 5 płatności kartą miesięcznie lub BLIK
2.nie będziesz wpłacać i wypłacać gotówki w oddziale
3.nie będziesz wypłacać gotówki w bankomatach innych niż ING i Planet Cash
 

W wyborze konta bankowego najlepiej pomoże Ranking Kont Osobistych
Dzięki zestawieniu w jednym miejscu różnic między kontami
Warunkami darmowego konta i karty
opłat za przelewy i bankomaty
Wybór konta osobistego może stać się łatwiejszy

Odnośnik do komentarza

Mam w Milenium konto 360 wszystko za darmo. Warunek co miesiąc musi być wpływ 2000 zł. I raz zapłacić kartą w miesiącu. Jedynie płacę 20 groszy za SMS ,że dostałam przelew. Ale nie muszę z tego korzystać.

Nie wiem w jakim jesteś wieku ale jeśli masz mniej niż 26 lat to załóż sobie ich konto studenckie:

https://www.konto-studenckie.pl/millenium.php

Z uwagi na najlepsze warunki. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...