Skocz do zawartości
Forum

Jak urządzić pokój dziecka?


Rekomendowane odpowiedzi

W mieszkaniu, które kupujemy jest taki pokój- chcemy, aby był dla synka (w momencie przeprowadzki będzie miał niecały rok). Jak go urządzić? Ta szafa w zabudowie i regały są bardzo solidne i z jednej strony szkoda ich demontować a z drugiej zajmują całą ścianę i pół drugiej. Fajne, gdyby w pokoju oprócz łóżeczka zmieścił się jakiś rozkładany fotel lub mała kanapa na wypadek gości lub np. spania tam z synem.

Odnośnik do komentarza

Ogólnie  mebel wygląda na naprawdę solidny. I z tego co widzę, szafa jest w całości z regałem. Oznacza to, że niewiele będzie się dało zrobić, jeżeli będziecie chcieli pozbyć się jednej z części (co oczywiście nie jest niemożliwe).

Dobrze, że mebel jest jasny. Jednak sama wymieniłabym (lub pomalowała) drzwi na biało. Ten zabieg sprawi, że pokój będzie wydawał się większy. Jeżeli dodatkowo udałoby się wam zamontować na nich lustro, to oprócz tego, że optycznie powiększycie, to jeszcze dodatkowo doświetlicie wnętrze.

Nie wiem, jak długi jest ten regał. Ale jeżeli mielibyście wystarczająco dużo miejsca, to można by było wstawić tam półkotapczan (koniecznie chowany poziomo, a nie pionowo). Wystarczyło by zamówić taki mebel w kolorze białym, usunąć dolny fragment regału, a w jego miejsce wstawić łóżko. Chowane do wnętrza regału łóżko nie zagraci pokoju, dzięki czemu dziecko zyska przestrzeń do zabawy. Górna część regału będzie mogła zostać i w dalszym ciągu pełnić swoją funkcję. Gdy syn dorośnie, wystarczy dokupić biurko w białym kolorze i wstawić je w miejscu, gdzie teraz stoi tapczanik.

Dla dekoracji umiesciłabym na pewno jakiś ładny dywan [reklama usunięta]
 

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

Wykładzina również się sprawdzi 😉 Sama dlugo zastanawiałam się nad aranżacją pokoju córki, w końcu postanowiłam wybrać wykładzinię. I dobrze się sprawdza:

jest mila pod stopami 

jest przytulniej

poza tym wykładzina wykonana jest z porządniejszej wykładziny

[reklama usunięta]

monte%20carlo1.jpg

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

Z własnego doświadczenia to mogę polecić plisy okienne [reklama usunięta] do pokoju dziecka. Nie wadzą tak jak firany i zasłony, łatwiej się je czyści w porównaniu do rolet. No to jest najlepsze rozwiązanie do pokoju malucha.

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

Urządznie pokoju dla dzieci to zmora czasem, naprawdę, w szczególnosći jak maluchom nie dopisują humory.... Tutaj: http://www.czarnobiale.pl/jak-urzadzic-pokoj-uczniow-rodzenstwa-w-wieku-szkolnym/ znalazłam ciekawe porady, jak urządzić rodzeństwu pokój. Cudem udało nam się dojsć do kompromisu, a dzieciakom podobaja się nowe łóżka i biurka, maja teraz swoje własne kąciki.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...