Skocz do zawartości
Forum

Niespokojne 5-tygodniowe niemowlę


Rekomendowane odpowiedzi

Pomocy Mamusie!

Od około 2 tygodni mam problem z córeczką.

Na początek chce zaznaczyć , że karmię MM Bebilon Ar ze względu na ulewanie - zalecenie naszej Pani Doktor.

Tak jak zaznaczyłam wyżej od około dwóch tygodni mamy kilka problemów.

Po pierwsze problem z ulewaniem minął natomiast mamy teraz problem z brzuszkiem. Jest dzień że mała pięknie robi kupki ale więcej jest dni gdzie się strasznie przy tym męczy pręży się napina brzuszek i wyje w niebogłosy. Masuje jej brzuszek przykrywam pieluszką aby rozgrzać brzuszek zazwyczaj pomaga ale nie mogę patrzeć jak cierpi. Piję dużo wody , daję jej również herbatkę z kopru włoskiego , ale to wszystko mało pomaga. Myślę o tym aby przejść na mleko Bebilon Comfort , jutro na szczęście mamy wizytę u pediatry więc przedyskutuję ten temat.

Po drugie mamy problem ze snem w dzień.

Mała urządza sobie kilkuminutowe drzemki. Ale żeby do tej drzemki doszło muszę ją kołysać najlepiej na rękach a jak chcę ją odłożyć do łóżeczka bądź do wózka to się budzi. Widzę że jest strasznie zmęczona oczka ma malutkie i czerwone ale żeby ją uspać na te parę minut to naprawdę muszę się nieźle nagimnastykować..

Po trzecie problem z posiłkami. Mała jest strasznym obżarciuchem. Pije po 120 czasem po 150 ml mleczka i nie martwiło bym nie to , uznała bym pewnie że tyle po prostu potrzebuję gdyby nie fakt że domaga się jedzenia nawet co dwie godziny czasami zdarza się że mi nie półtorej godziny a ona już krzyczy w niebogłosy za mlekiem , nie da się oszukać wodą ani herbatką jak nie dostanie mleka to po prostu się drze więc na pewno też przez to te problemy z brzuszkiem gdyż organizm nie nadąża trawić pokarmu.

Ogólnie przez cały dzień nie mam chwili praktycznie na nic. Albo ją noszę na rękach albo jest problem z brzuszkiem albo  siedzimy przy butelce bo przychodzi pora karmienia.

Błagam doradźcie coś córeczka jest drugim dzieckiem ale naprawdę przy pierwszym nie miałam takich problemów synek przesypiał prawie całe dzióbki ,  pił o regularnych godzinach i dużych odstępach czasowych a też był karmiony mlekiem modyfikowanym.

 

Odnośnik do komentarza

zdecydowanie widać, że to mleko jej nie służy i od razu bym je zmieniła na inne, skoro dziecko się męczy. co do snu to kwestia indywidualna - ja jak byłam bobasem to w ogóle w dzień nie chciałam spać, a w nocy spałam normalnie, z pobudką co dwie godziny na karmienie 😉 moja lekarz pediatra zawsze mówi że jak dziecko nie chce pić innych rzeczy to nie zmuszać na siłę, chce mleko to dawać tylko mleko jak nie podoba się herbata czy woda. pewne rzeczy przychodzą z czasem :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...