Skocz do zawartości
Forum

Jak urządzić ogród?


Gość Nimralina

Rekomendowane odpowiedzi

A nie lepiej zamówić projekt ogrodu, a samemu później wg niego sadzić rośliny? Małe przestrzenie są bardzo problematyczne. Oglądałam ostatnio Maję w ogrodzie podobny ogródek był wielkościowo do twojego, a tak pięknie przemyślany i zaprojektowany przez firmę projektującą ogrody.

Zerknij sobie chociażby na projekty tej firmy projektującej ogrody [reklama usunięta].

Taras-z-deski-egzotycznej-Merbau-z-o%C5%

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza
Gość Natalia939

Ja mam u siebie taki kącik, nie mam lepszego zdjęcia na dzień dzisiejszy, tak więc daję takie. Meble z palet miałam, jednka po roku wymieniłam na inne -  z  technorattanu. Ogólnie palet nie mogę polecić, nie są wygodne, nie są wytrzymale. Wyglądają fajnie, ale moim zdaniem jest to jedynie chwilowa moda. 

I jeśli chcesz coś porządnego, dobrze jest zainwestować w jakieś inne porządniejsze meble, U mnie technorattan sprawdza się bardzo dobrze, jest wytrzymały.
[reklama usunięta]

 

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

Jeśli prowadzisz swój ogród zapewne posiadasz także w nim iglaki czy tuje.  Są to ośliny bardzo  dekoracyjne i ozdobne, dają dużo zieleni . Piękne drzewka iglaste sprawią, że otoczenie naszego domu nabierze fajnego stylu i uroku , stanie się bardziej romantyczne i piękne. Zanim jednak będziemy mogli  cieszyć się ich pięknem trzeba odpowiednio o nie zadbać.
[reklama usunięta]

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

Samodzielne urządzenie ogrodu to nie lada wyczyn, osobiście tego nie zrobiłam i wszystkim zajęła się zewnętrzna firma, bo ja nie miałam na to wystarczającej wyobraźni  [reklama usunięta], przeczytałam artykuł o zastosowaniu krawężników w ogrodzie i zauważyłam właśnie, że ta firma oferuje wykonanie projektu aranżacji ogrodu i się na niego zdecydowałam. [reklama usunięta] wykonał dla mnie projekt wraz z wyceną materiałów i na mojej głowie była jedynie kwestia montażu, więc wspólnymi siłami wykonał to mąż z bratem. W tym momencie mogę napisać, że mam w pełni urządzony ogród.

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

do małego ogrodu szczególnie dobrze sprawdzą się sadzonki traw [reklama usunięta]. są one niższe niż krzewy czy drzewa, ale wyższe niż kwiaty. nie wymagają specjalnej pielęgnacji, więc to opcja dla zapominalskich i leniwców 😛 można wybrać nawet takie w odcieniu fuksji czy niebiesko-zielone 😄

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

Uwielbiam kwiaty, ale kompletnie nie miałam pomysłu, albo nawet i wyobraźni na aranżację mojego ogrodu z ich użyciem. Jedyne, co wiedziałam, to że chcę mieć alejki z kwiatami z kostki brukowej. W trakcie przeglądania oferty producenta wyrobów betonowych  [reklama usunięta] zauważyłam, że oferują oni również projekty aranżacji przestrzeni ogrodowej. Zdecydowałam się na wykonanie projektu przez nich i po kilku dniach otrzymałam dwa różne projekty, wraz z wyceną potrzebnych materiałów. Zdecydowałam się na jedną z propozycji i zleciłam montaż kostki oraz całą aranżację zewnętrznej firmie. Efekt końcowy był naprawdę super. Teraz pozostaje mi tylko dbać o mój ogród, nie muszę nic więcej ulepszać.

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

Wiadomo, że każdy skrawek ziemi jest inny, więc ciężko coś zaplanować na forum. 😛 Na pewno znajdź trochę miejsca do przesiadywania w ogrodzie. Takie miejsce można fajnie udekorować. Na przykład girlandami świetlnymi [reklama usunięta] i ciekawymi figurkami ogrodowymi.

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

Polecam po prostu pojeździć sobie po marketach. Obecnie jest juz sporo wyposażenia ogrodniczego w takich sklepach. Powoli wystawiają już meble czy inne elementy. No i dobrze jest zrobić zakupy już teraz bo w sezonie jest o wiele drożej.

Poza tym już najwyższy czas zakupić krzewy owocowe jeśli chciałbyś posadzić je w ogrodzie 😉

[reklama usunięta]

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

Hej wszystkim fanom ogrodnictwa. Pragnę w tej chwili podzielić się z wami swoim odkryciem. Dokładniej, chodzi o https://ogrodniczy.net.pl/ - prawdziwy rarytas dla każdego amatora roślin! To, co mnie zachęciło, to ich niesamowity poradnik ogrodniczy. Wyszukacie tutaj nie tylko przydatne wskazówki odnoszące się do pielęgnacji roślin, ale również koncepcje na urządzenie ogrodu. Ogromny wybór nawozów i narzędzi ogrodowych robi wrażenie. A co najlepsze, zakupy przez internet to wygoda jak i również oszczędność czasu. Pozdrawiam każdego z zielonych entuzjastów!
 

Edytowane przez Alazur
Odnośnik do komentarza

Mi bardzo dobrze sprawdziły się meble wykańczane płytą MPB. Są fajnie zaimpregnowane żywicą i dzięki temu nie wchłaniają brudu. Wszystko szybko da się wyczyścić. Dodatkowo wykończyliśmy nią altanę i dzięki temu meble oraz altana są z tego samego materiału i fajnie współgrają.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...