Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Natalia

Bardzo spokojne dziecko

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Natalia

Witam, synek 19 miesięcy od jakiś 3 tygodni zauważyłam ze jest bardzo spokojny, nie szaleje tak jak wcześniej , nie wygłupia się . Jak tylko zniknę mu z oczy zaraz przychodzi i ciągnie mnie za rękę żeby iść z nim do pokoju. Zwykle bawi się autkami, układa klocki albo operuje kuchenką ( często coś mi podaje żebym zrobiła). Chodzi do żłobka od 9 miesięcy , Panie mówiły ze wszystko w porządku . Na placu zabaw podchodzi do dzieci, przygląda się , czasem na swoj sposób próbuje się bawić . Za to jak pojedziemy do dziadków w ogóle się nie uśmiecha , ciągnie albo jedną osobę albo druga za rękę i gdzieś prowadzi. Niewiele tez mówi mama, tata, lala, ciocia, auto, daj. Proste polecenia typu schowaj buty, połóż misia na stole wykonuje. Umie wskazać części ciała i niektóre przedmioty. Jak go coś na zewnątrz zaciekawi ( zwykle samochód albo pies ) pokazuje palcem ale nie spogląda w moja stronę . Od dwóch dni ciagle chce żebym była przy nim, ostatnio ładnie sam zasypiał a dziś trzeba go było trzymać za rączkę dopóki nie zasnął bo był płacz . O co może chodzić ? Martwię się ta cała sytuacja 😢

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czasem są skoki rozwojowe i dziecko może się zachowywać inaczej. Jeśli zachowanie cię niepokoi to możesz pójść do pediatry, która zleci badania, ew. da skierowanie do neurologa.

2005 :), 2007 :), 2014 :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie przesadzaj, jeżeli dziecko ma 19 miesięcy to i tak sporo umie jak na swój wiek. Jeżeli jego rozwój do czwartego rou zycia byłby tak wyhamowany to faktycznie mozna sie zastanawiac, ale nie na tym etapie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...