Skocz do zawartości
Forum

Imię dla córeczki, a tyrada mojej mamy


Gość caniah

Rekomendowane odpowiedzi

Dziewczyny! Potrzebuję Waszej pomocy!
Mieszkamy z mężem w Szwajcarii, kraju w którym jest dużo różnych narodowści i imion z całego świata. Często rodzice nadają tu angielskie imiona i jest to normalne. Z moim mężemy, Szwajcarem wybraliśmy już parę lat temu jako imię dla dziewczynki Hailey (czyt. Hejli) i w końcu po wielu latach starań oczekujemy naszej ukochanej córeczki. Proszę Was o szczere zastanowienie, zanim będziecie czytać dalej - czy uważacie że jest to okropne imię z którym kojarzy Wam się coś niemiłego?


Dlaczego pytam:
Moja mama napisała mi dość długiego i bardzo raniącego maila, w którym napisała między innymi, że to imię w Polsce będzie każdemy kojarzyć się z neonazistami i ona się bardzo tego wstydzi... Imię pochodzi z Anglii ale ona sobie wmówiła że z Niemiec i że względu na pisownię każdy będzie myślał o Hitlerze... Jakie jest Wasze zdanie na ten temat? Dla mnie jest to strasznie trudne do ocenienia, bo nie mieszkam w Polsce już pomad 20 lat, obracamy sie z mężem w towarzystwie międzynarodowym i w Polsce nie planujemy mieszkać, jadnak było by mi przykro gdyby reszta rodziny mi później też takie piekło urządziła. Muszę dodać, że moja mama jest strasznie wrażliwa na punkcie Niemców i zawsze bardzo się nakręca jeżeli chodzi o politykę.
Dlatego ważne jest dla mnie, czy jak przeczytałyście to imię, bez wytłumaczenia dlaczego pytam, to czy miałyście też takie skojarzenia... Dziękuję za Waszą pomoc.

Odnośnik do komentarza

Mnie to imię w pierwszej chwili skojarzyło się z... kometą, potem chorobą, bo chyba od nazwiska lekarza jest. Ale nie jestem pewna na 100% czy na pewno.
Co do imienia i mamy, to dużo zależy od relacji jakie macie. Tak sobie myślę, że jeśli twoją mamę tak bardzo "boli" to imię, to może warto je zmienić, bo przecież wyjątkowych imion jest całe mnóstwo. A szkoda, by babci do końca jej życia źle się kojarzyło imię jej własnej wnuczki.
Oczywiście ostateczna decyzja należy do was, bo to wasze dziecko.

Odnośnik do komentarza
W dniu 29/4/2022 o 11:52 AM, Dziubala napisał:

Mnie to imię w pierwszej chwili skojarzyło się z... kometą, potem chorobą, bo chyba od nazwiska lekarza jest. Ale nie jestem pewna na 100% czy na pewno.
Co do imienia i mamy, to dużo zależy od relacji jakie macie. Tak sobie myślę, że jeśli twoją mamę tak bardzo "boli" to imię, to może warto je zmienić, bo przecież wyjątkowych imion jest całe mnóstwo. A szkoda, by babci do końca jej życia źle się kojarzyło imię jej własnej wnuczki.
Oczywiście ostateczna decyzja należy do was, bo to wasze dziecko.

No ale chyba nie może być tak, że dziecko czy rodzina jest terroryzowana do tego stopnia, że musi nosić inne imię bo inaczej babcia nie przezyje 😛

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...