Skocz do zawartości
Forum

Niemowlę a rodzeństwo w żłobku


Gość Karolina

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Karolina

Witam, 

Pisze do Państwa w następującej sprawie: Mój starszy Syn ma 2latka5miesiecy, a młodszy 6tygodni.

Od urodzin młodszego, starszy nie chodzi do żłobka, jesteśmy sami w domu, nie przyjmujemy gości, boimy się zbędnego zarażenia nawet katarem, to wszystko ze względu na młodszego.  Czasy są takie jak nie inne więc lepiej dmuchać na zimne. 

Zastanawiam się kiedy można "wprowadzać"  kogoś do domu, czy np. odczekać jeszcze do skończenia trzeciego miesięca zycia młodszego Syna, czy np. raz na tydzień może ktoś zajrzeć w odwietki? Kiedy starszego puścić już do żłobka (przed samym porodem przyniósł rotawirusa z placówki). Różne są opinie, niektórzy mówią że przesadzamy niektórzy mówią czekać do tych trzech miesięcy.

Proszę o poradę. 

Odnośnik do komentarza

Karolina, sama musisz poczuć, że jesteś na to gotowa jako mama, nie rób czegoś wbrew sobie, bo stres może się przenieść na dzieci. U mnie między starszymi dziećmi jest 2 lata i 3 m-ce. Starszy chodził do żłobka i nie było problemu z chorobami.  Ważne jest hartowanie dzieci w mądry sposób, a nie za wszelką cenę unikanie skupisk, bo tak to trzeba by w domu cały czas siedzieć 😉 
Gości przyjmowałam po 2 tygodniach od narodzin. Ważne, by goście nie byli chorzy ani nawet "tylko" przeziębieni.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...