Skocz do zawartości
Forum

Odpieluchowanie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

Próbowałam odpieluchowac moja 2letnia i 4 mięs. Córeczkę. Niestety nie zadziałało córeczka ciągle wstrzymywała mocz, siadała ale nie sikała do nocnika. Na toaletę nie chce nawet popatrzeć. Postanowiłam dać jej spokój na jakiś czas więc założyłam pampersa ale mała nadal się wstrzymuje nawet do pampersa. Mówię jej że może zrobić siku że ma pampersa ale ta nadal się wsztrzymuje do momentu aż nie da już rady i zrobi siku. Czy ktoś miał podobnie???

Dziękuję za odpowiedź.

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Gość Mama 3latka

Tak i z wiekiem nie jest lepiej, tylko gorzej. To całe przynudzanie o gotowości dziecka to ściema. Lobby pieluszkowe nam to wmawia, abyśmy jak najdłużej kupowały pieluchy, dając im zarobić. Ja już straciłam nadzieję, że mój synek kiedykolwiek pozbędzie się tych cholernych pieluch. Czasu już nie cofnę i nie naprawię tego błędu, ale mogę ostrzec inne matki. Nie wierzcie w bzdury o tym, że dziecko jest niegotowe na nocnik! Kiedy maluszek zaczyna się wiercić i trudno mu założyć pieluchę(ok roku życia) już należy oswajać z nocnikiem! Oczywiście, że się nie nauczy kontrolować potrzeb, ale przynajmniej nocnik będzie traktować jako naturalną rzecz, nie źródło stresu. I w końcu ok. półtora roku z drobnymi wpadkami będzie z niego korzystać. Tak, jak to robiły nasze mamy. Dziecko ponad 2 letnie, w wielu przypadkach już nie będzie chciało nawet usiąść, a usadzane coraz bardziej nienawidzić nocnika i to z wiekiem nie mija tylko się pogłębia.

Odnośnik do komentarza

U nas blokada była przez zum. Nauczyła się wstrzymywać siki przez zum, ale miało to swoje plus aktualnie  jak jest rozebrana, to woła siku i żeby ubrać pampers jak chce. Bo po nogach się nie posika , będzie wstrzymywać póki nie ubierzemy pampersa, Tak że wołać już potrafi. Od 3 dni jest postęp. Po kąpieli jak chce się jej siku już robi na nocnik 🙂 U nas była blokada na sikanie w próżnię, pomógł papier w nocnik 🙂  tak że  lody złamane 💪 2,3 mc.  Zachęciłam ją że papier zmieni kolor na żółty 😅

Edytowane przez xnewdayx
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...