Skocz do zawartości
Forum

Podział obowiązków


Gość Akila

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, 

Ostatnio non stop się sprzeczamy z mężem i licytujemy kto co robi w domu. Ta sytuacja wykańcza i mnie i jego. Ja ciągle mam wrażenie, że on robi za mało a ja dźwigam zbyt duży ciężar na sobie. 

Mąż pracuje zdalnie z domu 8h dziennie. Ja póki co zajmuję się młodszą córką która ma 1.5 roku, starsza 9 lat. 

Nasz podział wygląda mniej więcej tak: zajmuję się małą, karmię ją i kładę spać, przygotowuję obiad, robię pranie a po południu ogarniam obie lub tylko robię lekcje ze starszą i ją dopytuję. 

Mąż ogarnia zmywarkę, śmieci, zakupy i odkurzanie. Czasami wieczorem zmieni mnie przy młodszej lub da jej deser. 

W weekendy denerwuje mnie to, że on lubi pospać dłużej i to ja wstaję rano i ogarniam śniadania. Tłumaczyłam mu ze to nie w porządku ze on spi ale a to raz go bolą plecy a to głowa... 

Jak już zajmuje się córką to tak jednym okiem bo drugim w telefonie jest. 

Więc wygląda to tak, że cały dzień się kłócimy on twierdzi, że non stop się czepiam a ja mam wrażenie że pomaga w domu za mało. Czy słusznie? 

Odnośnik do komentarza

Względnie wygląda, że jest macie jakiś podział obowiązków. Mąż pracuje zawodowo i w domu też parę rzeczy robi, więc nie jest źle, naprawdę. Co do weekendu, to ustalcie, że co drugi weekend każde z was robi śniadanie.
Z komórką i jednoczesnym zajmowaniem się córką, to możecie zrobić ustalenia, że przy dzieciach telefon idzie wtedy w odstawkę i konsekwentnie się tego oboje trzymacie. Dzieci będą wam wdzięczne, bo będą widzieć, że są dla was ważniejsze, no i będę z was czerpać wzorce 🙂

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...