Skocz do zawartości
Forum

Wczesna ciąża, beta HCG i wieczny strach


Gość Ann97

Rekomendowane odpowiedzi

Hej dziewczyny. Zacznę wszystko od początku. W maju 2020 roku straciłam ciążę. Pęcherzyk zatrzymał się na 4+3, skończyło się łyżeczkowaniem w 7 tygodniu. Okresu miałam dostać 15.01.2022, ale nie przychodził więc wczoraj zdecydowałam się na badanie beta HCG. Wyniki przyszły - 7500 mlU/ml, z daty ostatniej miesiączki wychodzi 5+4tc. Przechodząc do rzeczy, jutro mam powtórne badania Bety, dziś pojawił się u mnie ból brzucha, taki "tępy". Czy takie bóle brzucha mogą występować? Czy poziom Bety jak na ten tydzień jest w porządku? Jestem przerażona po poprzedniej stracie, bardzo się boję braku przyrostu jutrzejszej bety, nie mogę sobie znaleźć miejsca, nie umiem się jeszcze cieszyć, ostatnim razem zobaczyłam tylko pusty pęcherzyk...

Pozdrawiam i dziękuję za każdą odpowiedź. 

 

Odnośnik do komentarza

Ból brzucha to częsta dolegliwość na początku ciazy, szczególnie w terminie kiedy miałaby się pojawić miesiączka. Tym się nie przejmuj,jak nie ma plamień,krwawień to powinno być wszystko ok. Co do poziomu bhcg to zakresy są bardzo szerokie. Jeżeli wynik z badania odpowiada tygodniowi ciąży z om to wszystko ok. Bierzesz progesteron? 

Odnośnik do komentarza

Wiem że łatwo mówić ale nie przejmuj się na zapas. Zrób przyrost - jeśli rośnie to dobry znak. Bóle brzucha takie jak na miesiączkę są raczej normalne. Zwróć uwagę czy nie są to skurcze i czy nie występują plamienia czy krwawienia. Czy musisz przyjmować jakieś leki? Jeśli tak to pędem do ginekologa. Jeśli nie to spokojnie możesz poczekać do 7tc wtedy powinno być już wszystko widać. 

 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...